» »

izbira med dvema OS

izbira med dvema OS

bettom ::

V računalniku imam dva diska. Enega imam razdeljenega na pol in na vsakem svoj OS- XP. Zanima me, s katerim programom lahko izbiram kateri OS bi rad zagnal na začetku. Ali ima XP možnost izbiranja OS ? Prej sem imel Partition maneger 8, vendar ga ne morem instalirat na NTFS.
Prosim za vašo pomoč.

luli ::

poglej si datoteko boot.ini. nahaja se na pogonu C:\ in je ponavadi skrita in read only. Tam najdeš svoj odgovor. Če ti kaj ne bo jasno vprašaj.

bettom ::

Nič mi ni jasno pri tem boot ini !?
Pri men piše tole:
boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Ali je treba kaj dodati ?, Spremeniti ?

luli ::

Imam dvoje windowsov

primer :

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Windows Server 2003 Enterprise x64 Edition" /noexecute=optout /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Oboji so na prvem disku "multi(0)disk(0)rdisk(0)" in sicer Windows XP so na drugi particiji, windows 2003 pa na tretji!

luli ::

Podrobnejši opis datoteke najdeš tu.

bettom ::

Še vedno imam probleme !
Nastavil sem tako kot si rekel:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP1 Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP2 Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Windows 1 se mi lepo zažene, ko pa kliknem na Windows 2 se začne zaganjat, nato pa mi izpiše:

autochk program not found-skipping autochech

nato se ugasne comp pa spet od začetka.
Kaj je še lahko narobe ? ;(( Hvala za pomoč ?

luli ::

Gledal sem in očitno ima kar nekaj ljudi podobne težave : http://www.techspot.com/vb/topic7746.ht...

Preden nadaljuješ poskusi ugotoviti, če imaš drugo particijo nastavljeno na hiden (orodja ala partition magic,...). Če je je to tvoja težava! Glede na to, da si imel neke boot managerje poglej, če je res druga particija (zopet programi ala pqmagic).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luli ()

roscha ::

Kajzdaj? Imaš sekundarni OS na drugi particiji ali drugem disku?

Če na drugem disku nič čudnega da ti ne dela. Popravi vnos,
tvoj kaže na 2 particijo prvega diska...

bettom ::

Obe particiji imam na enem - prvem disku. Sem ugotovl, da je druga particija skrita, zato je mogoče to vzrok, kot je že omenil LULI.
Kakšen je postopek da naredim še drugo particijo vidno?
Verjetno se da kje nastaviti v račanunalniku ali s katerim programom ?
Hvala za pomoč !?

luli ::

Pod DOS tudi Windows95,98,ME je bilo tako orodje FDISK, meni najljubše je partitionmagic (plačljiv program!), na internetu pa najdeš tudi nekaj zastonjskih programov! Ime za njih je partiton manager!

Poročaj, če boš rešil problem!

Roadkill ::

Lahko pa probaš pognati fixboot iz recovery konzole, ki ti jo windowsi ponudijo pred inštalacijo.
Torej bootaš z Windows CDjem greš v recovery konzolo, izbereš drugo inštalacijo in daš fix boot.

Načeloma naj bi bili winsi sposobni sami ustvarit dualboot menu. :)
Ü


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mini problem pri inštalaciji Win. XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
5806 (776) racunalnik3
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262030 (1384) ta_ki_tke
»

en problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61066 (983) Good Guy
»

Windows XP PRO Boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81317 (1284) 50Cent
»

Računalnik se upira zagonu.

Oddelek: Pomoč in nasveti
71129 (1000) jELKO

Več podobnih tem