» »

Težave pri omrežju z routerjem

Težave pri omrežju z routerjem

user2693 ::

Oj!

No, odločil sem se, da naredim omrežje.
In težava se pojavi že takoj na začetku:
uporabljam nek modem ADSL od Telekoma, na katerem piše Iskra in se na moj računalnik priklopi preko USB vrat.
Sedaj pa me zanima, kako naj ga priklopim na router?

AndrejS ::

Preko UTP kabla

user2693 ::

Ja, hmm samo kako, ko pa ima modem sedaj samo USB priključek ... ostalo je kr nekaj povezano med sabo ADSL modem, isdn modem ... to so delal od telekoma ene 2 leti nazaj ... modem ADSL vse kar vem je to, da je od Iskratel, isdn modem je pa Eicon DIVA ... al neki tazga ...

Bakunin ::

pa si 100% da adsl modem NIMA RJ-45 [UTP] prikljucka ?
in kaj so rekli na telekom-hotline ?

amigo_no1 ::

Na opremi ponavadi piše , katere firme je.
Če imaš dig. fotoaparat, potem slikaj svojo opremo in shrani slike na shrani.si
(slike naj bodo dimenzij največ 800x600 pisklov)

user2693 ::

Ej, sam tale telekomov HotLine je pa prov mal (z)smešan =)

Kličem ke, pa me nekam prevežejo, pa prav serviser de lepo de sm se obrnu na njih, sam de se oni s tem ne ukvarjajo, pa lep dan še naprej ...

grr

no uglavnem sm zej celotno opremo zamenu s sosedovo, tko de mam zej normaln modem, k ma RJ45 kabel.

In sedaj ga bom prključu v router.
Eno vprašanje:
-> ker mam na router tud brezžično povezan prenosnik (oz. bo to postal v naslednjih nekaj urah), me zanima, če bo mreža delala, če bom delov s čarovnikom v win xp, al morem še kej spremenit na routerju?

Drgač pa hvala vam

amigo_no1 ::

Na routerju nastavi ssid , enkripcijo (nič/wap/wpa-psk) in geslo za enkripcijo, nato pa uporabi "Wireless Zero Configuration" ali pa program , ki si ga dobil zraven wifi mrežne kartice (Ralink ipd...)
. Prvo poskusi wifi brez enkripcije in z neskritim SSIDjem ! Če dela, potem pa nastavi vsaj wep in skrinaje ssidja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782552948 (1217) Kroos
»

Sinope 568 in wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
2147686 (25108) Spajky
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543469 (19009) imallears
»

Strela in ADSL

Oddelek: Pomoč in nasveti
162545 (2005) PacificBlue
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397798 (4529) BlazP

Več podobnih tem