» »

CYCLO za hlajenje ram modulov

CYCLO za hlajenje ram modulov

rk7254 ::

Pozdravljeni...

Najprej me zanima, ce ima kdo od vas to zadevo in kako se obnese?
Pri 4500 rpm na 12V ima 19 dB (zasledil nekje na netu), vendar ce mu znizas obrate/napetost bi dosegel manjse dB.

Cyclo stane v nemciji 17 EUR, vendar postnina znese tudi 17 EUR, zato me zanima ce je kaj interesentov za nakup in bi pac narocili vecje stevilo in tako zelo zmanjsali postnino/kos.

Ce koga zanima naj to napise v to temo.

Link do uradne strani z slikami:
http://www.thermaltake.com/product/Cool...
Lep Pozdrav...

tiborrr ::

Živa žalost tale kuler... Namesto, da bi radialni 'blower' uporabili, grejo srat z nekimi miđet ventiči...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

rk7254 ::

Ga imas ali si bral kaksne teste, da pravis kako je slab?

Res je, da bi omenjeni ventilatorski sistem bil boljsa izbira, saj bi enakomerno pihal po celi dolzini ram modulov....vendar ga se nikjer nisem videl.
Torej ce si ga ne naredis sam ti ostane samo cyclo, ki pa mislim da za 4000 sit tudi ni pretirano drag (skoraj toliko stane kvaliteten 12 cm ventilator, ki pa ga tezko pritrdis tako da piha cez rame, dobro izgleda in mu ostale komponente (CPU cooler) niso napoti)...

Ce pa govoris iz izkusenj pa prosim povej malo vec, zakaj je tako slab ?
Lep Pozdrav...

dolenc ::

Tud Thermaltake mora ponudit nekaj za uporabnike, ki imajo preveč denarja in ne vejo kaj bi še vrgli v računalnik, pa mečejo v svoje kište vse kar se sveti, pa da ima čim več led diodic. Uporabno je to seveda bore malo, al pa če se da enostavno en 8cm v reže za diske, pa bo hladilo še preveč.

Seveda po mojem mnenju ga ni rama(grafične so izjema), ki bi potreboval hlajenje, že če blag vetrič piha skozi njega je dovolj, ampak to je že druga tema :)

Vanadium ::

za tiste kateri imajo prevec denarja pa hocejo hladit rame je edino to prava izbira HLADILNIK

rk7254 ::

dolenc: nekateri ram moduli zahtevajo aktivno hlajenje ze z strani proizvajalca (mushkin)... Tu je govora o overclockanju in rami morajo biti hlajeni aktivno za max overclock (moji so pri 265 MHz kar zelo topli)... Malo pobrskaj po forumu pa bos takoj dobil potrditev...

madpanther: ja stvar je definitivno zanimiva in tudi deluje, ampak 10 ksit za en komad, rabis pa dva ce furas dual channel, je pa malo huda, plus to, da moras imeti vodno hlajenje... tnx za link
Lep Pozdrav...

dfi ::

samo mushkini rabjo 18CFM, tko da tole men ne pride v poštev?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322573 (9782) Raptor F16
»

Ventilatorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10516264 (13933) IvoJan
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10029515 (27560) kuglvinkl
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
363003 (2066) Steinkauz
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711367 (7509) Alec999

Več podobnih tem