» »

Evro kalkulator

Evro kalkulator

1
2
»

kiFni ::

Banka slovenije je "baje" rekla da v vsak nabiralnik en kalkulator in ne na gospodinjstvo. Kot so mediji objavili.

JanezekNovak ::

Matev, tvoje besede glede kave, piva ... so zlate, vendar neresnične.

Okrog mene v centru Lj lahko z lupo iščeš kje je kava 1 EUR, pivo pa 2 EUR.

Recimo, kava je skoraj povsod 1.05 EUR ali več!
http://www.euroairsoft.com/

M@73Y ::

Lep pozdrav. kot prvo tudi mi imamo dva gospodinjstva in smo dobili le en kalkulator. ampak kalkulator dela. moti me le ker ne računa (funkcija CAL) tako kot mora. torej 2+2*2=6 ne pa 8 kokr je izračunu. zgleda da sprot računa.
Lp. matej
..jump into psytrance tunnel..

STASI ::

Bojda je to zato ker nimamo več stotinov in je najmanjša slovenska valua 1 SIT.

Stotini so še vedno. Na strani Banke Slovenije je lepo napisano: Denarna enota Republike Slovenije je tolar, ki se deli na 100 stotinov. V denarnem prometu se uporablja skrajšano ime "SIT". Prav tako na strani od predstavitve kovancev za 10, 20 in 50 stotionv nikjer ne piše da so se stotini ukinili.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

marvin42 ::

M@73Y: ne mi rečt, da ne veš da vsi poceni kalkulatorji računajo "sproti" in to že od nekdaj.

Stotini so pa ukinjeni kot plačilno sredstvo, na papirju pa še vedno ostajajo.
Mostly Harmless

kekz ::

Kovanca za 50 stotinov ni več.
Razlog je tale:
Kovancu za 50 stotinov se je reklo tudi 1 kučan. To pa zato, ker sta si podobna.
Oba sta majhna, siva in nič vredna. In ko je odšel Kučan, je odšel tudi kučan (=kovanec) >:D >:D :D

Matev ::

obstajata tudi kovanca za 10 in 20 stotinov

miko 55 ::

tolar je šel rakom žvižgat, živel euro.

končno lahkih nog naokrog po europi z domačim dnarjem in nič več čakanja v banki, da ti ga vtujo valuto zamenjajo, pred tabo pa 20 babic, k nič ne vidijo
lp
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

hamax ::

MadnessMat:
geo navtik: kava 1 EUR, pivo 0.88 EUR :P
drugod po centru pa nevem na pamet cen, vem le, da je stara ljubljana postala tok draga,
da je že nesmisel tja hodt na pivo.

glede eurokalkulatorja:
celo js sm porabu 1min da sm pogruntu kako deluje un eur pa home, pa nemorm rect, da sta mi tehnika in angleščina tuja.
kako bo pol ena babi znala to uporablat :D

Arthur ::

kar se home napisa tiče, po moje je tista kitajska firma delala te kalkulatorje že takrat, ko so prve države dobile evro in so jih zdaj samo vzeli iz zaloge, gor naprintali Banka Slovenije in nastavili tečaj na 239,64.

in tolk jih je "pokvarjenih" (narobe nastavljen tečaj, itd) po moje zato, ker morajo izbrati najcenejšega ponudnika, sicer jim kdo kasneje to naprej meče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arthur ()

borchi ::

> celo js sm porabu 1min da sm pogruntu kako deluje un eur pa home, pa nemorm rect, da sta mi tehnika in angleščina tuja.

včasih je navada naprednih uporabnikov, npr. da najprej poiščejo "options" v programu, bolj ovira kot prednost. jaz recimo popizdim ob iTunes, iPhoto... ker mi ni nič logično, drugi tehnični analfabeti pa uporabljajo kot da so rojeni z njimi... go figure?!
l'jga

perci ::

jaz recimo popizdim ob iTunes, iPhoto

O, kako te razumem :D.

BigWhale ::

Ja, vedno najprej options, settings, preferences...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Pyr0Beast ::

.. men se trga, če ni nastavitev (sekcije), oziroma so skrite v samih menijih. ala Blender ma tako 'pomankljivost'.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sverde21 ::

Hehe, jst iPoda sam zrd tega nalaganja muske nočm, k si ga je t str za vato umislu, sma oba znanost odkrivala, kak naložt musko :8) . Moj mp3 player ma velik bolš zrihtan, grem v mapo z mojo musko, poklikam, dam Ctrl + C pa v mapi na playerju Ctrl + V vsa umetnost ;) .

Glede kalkulatorja: smo ga tud mi dobl, pa stari mami nč jasn ni blo :\ tečaj je bil začuda prov nastavlen, če pa prov računa pa niti probu nism. Sicr pa ne vem v čem je fora teh kalkulatorčkov, v trgovin boš itq mogu plačat tulk k bo cena na izdelku, če ga boš hotu met, če pa do 100 ne zanš štet (ja pr € si lahk bl zabit, ker nimaš nevem kolk velkimi številkami za računat), da boš prodajalki dau tist dnar, si pa že za ono prilagojeno šolo >:D .
<?php echo `w`; ?>

Keyser Soze ::

Moj kalkulatorček pa čist brezhibno deluje. Tud tečaj je taprav. Tako da...

Če mi da kdo jurja ga prodam. Glede na to, da je po temi sodeč rariteta.:P

Offtopic:
Me like iTunes. Ma ni ga čez iPoda. Ker preprosto ni cajta. Ko poslušam muziko samo stisnem komad pod željeno playlisto (al pa če se avtomatsko), pol pa ko rabim muziko s sabo, samo zadegam iPodiča v računalo in "voila", zadeva nardi sam vse od a do ž. Brez CTRL+A, CTRL+C pa CTRL+V, ipd.:D It's meant to be eazy.
OM, F, G!

Spc ::

No ko smo že pri eurih... sicer to rano ne spada v to temo ampak bom link sem dal:
Zaradi evra že višje cene?

Janez Šušteršič je povedal, da če hočemo prišparati bomo pač iz interneta vlekli filme.
>:D

Izjava me je kar šokirala.
 

Roadkill ::

Mi zna kdo razložit, kako ločiš med dvigom cen in "nelegalnim zaokroževanjem navzgor"?

Predstavljajte si, da imate lokal in v njem kavo po 220sit.
Že nekaj časa se odločate, kdaj boste dvihnili ceno na 240sit.
No... kaj sedaj... če slučajno dvignete na 240, vas bo VSAK obtožil, da ste to naredili samo zaradi evra in zaokroževanja in vas nekam prijavil.
Tko je pol zgleda boljče, da kavo podražite na 250sit, kar je 1,04€ in se tako izognete tem obtožbam. :)
Ü

Spc ::

Ali pa se počaka do evra in se potem dvigne ceno.
:))
 

borchi ::

> kako ločiš med dvigom cen in "nelegalnim zaokroževanjem navzgor"

nelegalno zaokroževanje ne obstaja. oboje je dovoljeno. hvala bogu.
l'jga

Mr_Globus ::

seveda obstaja. Če je cena 240SIT mora bit v evrih 1,00€, če je kaj več je ilegala (vsaj tako je blo v Italiji)

perci ::

To ja, borchi je imel v mislih ceno za kofe, ki je bila do sedaj 220,00 SIT (=0,92 EUR), ob uvedbi evra bodo pa dali na 1,00 EUR (239,64 SIT).

Dvojno oznacevanje cen pa seveda mora biti preracunano po centralnem paritetnem tecaju 239,640. Tu ne sme biti zaokrozevanja.

Matev ::

cene so sedaj v tolarjih lepe in okrogle

100, 150, 200, 240, 300, 320, 450, 500 ...

v evrih je to zmeri neki čudnja: 0,86 0,47 0,69 1,12 1,48 1,36 ...

sedaj bo pa obratno

v evrih dodo cene zaokrožene na deset centov
v tolarjih bodo pa čudne

borchi ::

> seveda obstaja. Če je cena 240SIT mora bit v evrih 1,00€

to je dvojno označevanje. nima veze s spremembo cen (zaradi kakršnegakoli razloga).
l'jga

Matev ::

nakaka je če je cena 240sit
v evrih pa zaokroži na 2 eur

marvin42 ::

v praksi bo pa tako, da je kava zdaj 250 sit, potem bo pa 3 eure
Mostly Harmless

Roadkill ::

Seveda, ker ob menjavi valute odpove delovanje trga...?

Če bo kje kava 3€ potem bo folk pač nehal hodit v ta lokal, dokler ne bo spustil cen nazaj na nivo ostalih kafičev.

Zadnjič, ko sem preveril se kafiči niso ravnali po "cehovskih načelih". Tist so sam bureki. :)
Ü

marvin42 ::

Roadkill: potem pa jaz zahajam v napačne kafiče... cena kave, ko že govorimo o tem, se je v zadnjem letu skoraj povsod precej dvignila.
Mostly Harmless

Keyser Soze ::

Hvala Q*, da imamo avtomate. Je isto dobra pa fuuuul cenejša. In še v udobju lastne pisarne jo lahko spiješ.:D

Pač, bo treba bojkotirat izdelke oz. storitve, kjer bodo preveč dvignili cene. Ena takšnih stvari, kjer mene ne vidijo več so kinematografi.
Pač, njihova politika nadvse ugodno vpliva na razvoj piratstva. In moram rečt, da sem jim za nenormalne cene vstopnic precej hvaležen. Me vsaj vest ne peče več ko surfam po internetu.:\
OM, F, G!

kekz ::

"Če bo kje kava 3€ potem bo folk pač nehal hodit v ta lokal, dokler ne bo spustil cen nazaj na nivo ostalih kafičev."

V tujini je bilo obratno. Folk pač neha tja hodit, dokler še drugje ne dvignejo (izenačijo) cen :D

Keyser Soze ::

Jah, snobizem oz. nadutost je huda reč. Če je folk množično počen v glavo v tujini pa to ne pomeni, da so slovenci isti bebci.

Kaj, a zato ker gay-mover kompanija hodi v Centrala bom pa še jaz letel tja gor?:D
OM, F, G!

Roadkill ::

Jaz sem do sedaj (LE!) dvakrat pil kavo (z mlekom) za več kot 250 sit. Pač ne grem več v tak lokal. Da ne omenjam, da sem v zlatiladici dobil kavo z mlekom v kozarcu (mislim, da je bila okrog 300sit...?). 8-O
Ü

celada ::

Hmm mi pa se sploh nismo dobili tega € kalkulatorja, ah bo treba se malo pocakat.

P.S Stara ljubljana je ratala za popizdit draga, kava standart 250+ sit pivo je pa ze zdavni cez 2€.

Barakuda1 ::

:| :|

In kakšne veze ima zdaj dvig in zaokroževanje cen z podarjenimi evro-kalkulatorčki ?

edge540 ::

V Mariboru je pivo v večini lokalov okoli 400 SIT (1,67€) (se da dobiti tudi ceneje), kava pa je nad 1€ samo v bolj finih kavarnah.

Luka Percic ::

In kakšne veze ima zdaj dvig in zaokroževanje cen z podarjenimi evro-kalkulatorčki ?

Če se ne motim je bil to glavni razlog za porabo miljonov za nakup kalkulatorjev. Da nebodo zaokraževali navzgor. No, vsaj preveč ne.
Imo so tej kalkulatorji ena zanimiva oblika pritiska na trgovce.
Zdej al bo uspešna nevem, ampak upam da so se prestrašili.

Barakuda1 ::

Če se ne motim je bil to glavni razlog za porabo miljonov za nakup kalkulatorjev.


Glede tega se sicer ne motiš, motiše pa se, da se v tej temi pogovarjamo o tem.

Poglej si še enkrat uvodni topic. O.K.

opeter ::

Jaz pa sem prav vesel kalkulatorčka. Res, da dandanes dobiš že v vsakem pralnem prašku, ampak vseeno. Mojega starega Sharpa so ukradli še v srednji šoli... :'( Od takrat naprej sem računal na papirju, ali pa na računalniku (Mac-ov kalkulator, ta črni, če se kdo spomni v klasičnih sistemih). Ampak ta Evro-kalkulator je dokaj prijeten in nežen na otip, ima pa tudi zelo dobre gumijaste gumbe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Barakuda1 ::

Ampak ta Evro-kalkulator je dokaj prijeten in nežen na otip, ima pa tudi zelo dobre gumijaste gumbe.


Jaaa, pa tko lepo usklajeno rumeno sivo barvno kombinacijo ima :P

whatever ::

Men je crknila baterija na enem Cannon kalkulatorju. Pa sem razšraufal euro kalkulator in tega pa baterija od eurota žal ni pasala, ker je ožja. Damn, še pri bateriji so moral šparat...;(
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

tonimona ::

@ celada
Nisi edini, ki ni dobil kalkulatorja. Dostava je v domeni lokalnih poštarjev in verjetno ga je on pobasal.8-O

Trubadur ::

Ja, ker ga on ni dobil:\
Berite Thomasa!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIT - SLO Tolarji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9516886 (14656) [D]emon
»

Ste že kupili začetne evro pakete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
878967 (6237) Manu
»

Nakup Evra

Oddelek: Loža
243699 (2846) Matev
»

EURO

Oddelek: Problemi človeštva
191948 (1419) Tear_DR0P
»

DOS program za trgovino in izpisovanje predpone SIT

Oddelek: Programska oprema
121754 (1542) krneki0001

Več podobnih tem