» »

Alternativa za MS Scandisk

Alternativa za MS Scandisk

Bug ::

ellow

Za defragmentiranje diska sem ze nasel na forumu kaj najbolj priporocate: O&O Defrag

Zdaj pa bi se rabil nekaj takega za pregledovanje diska.

Torej, kaj mi svetujete?

lp,
bug

darkolord ::

Smem vprašat, kaj te pri scandisku moti oziroma zakaj potrebuješ alternativo?

Bug ::

ellow

Moti me to, da je dokaj neprijazen do uporabnika - ne izpise tocnejsih podatkov po koncanem pregledovanju. Fajn bi blo ce bi potem obstajala kaksna .log datoteka, da potem v miru pogleda kaka je situacija..

lp,
bug

darkolord ::

Chkdsk logira zadeve v Event log, tako da jih lahko pogledaš z Event Viewerjem

Bug ::

ellow

evo enega zalostnega dejstva: The device, \Device\Harddisk1\D, has a bad block.
To mi javlja v Event Viewerju....

Torej ima disk slabe sektorje in pocasi odhaja v vecna lovisca... :'(
Verjetno je to fizicna napaka na disku, ne?

lp,
bug

darkolord ::

Najverjetneje.

Lahko je pa kaj narobe s kablom.

Poskusiš lahko tudi program od proizvajalca diska - tisti ponavadi bad sectorje poskušajo tudi popraviti.

Bug ::

ellow

imam WD 2500JD disk...na WD strani sem nasel program Data Lifeguard Diagnostic (obstajata verziji za Windows in DOS) in v opisu programa pise: The utility can perform drive identification, diagnostics, and repairs on a Western Digital FireWire, EIDE, or USB drive.
Torej naj bi poskusalo popraviti kaj...

Hmmm....zdaj ne wem ce prav razmisljam, vendar ni slab sektor fizicna poskodba? Program pa to ne popravi...


lp,
bug

LoneWolf ::

Vecina diskov, ki pridejo iz tovarne imajo vsaj nekaj slabih sektorjev, ki se z low-level formatiranjem ze v tovarni oznacijo kot slabi in se ne uporabljajo. Diski imajo vedno nekaj sektorjev tudi v rezervi, tovarniski diagnostnicni programi jih lahko uporabijo namesto naknadno pokvarjenih. Drugo vprasanje je, zakaj so slabi sektorji zaceli nastajat, ce se ti valijo opilki po ploscah diskov, bo tole bolj kratkotrajna resitev.

Bug ::

ellow

ce se ti valijo opilki po ploscah diskov

Cakaj cakaj malo :D to pa ne bo pri meni drzalo... Sem eden tistih uporabnikov, ki redno skrbijo za red in cistoco v racunalniku... Niti nisem nikoli kaj vrtal, brusil zraven odprtega racunalnika, da bi kaki opilki prisli notri... vbistvu posebej pazim na take nevarne "snovi"

Bom zamenjal kabel, stestiral s WD-jevim programom ( pise, da disk prepise z nulami - to je low level format, ne? ) in videl kako dalje... Upam, da bo slo...ce pa ne pa bom moral investirat v novi disk... :'(

Podatke pa sem uspel resiti, tako da je vsaj to ena svetla plat te storije :D

lp,
bug

ToniT ::

Niti nisem nikoli kaj vrtal, brusil zraven odprtega racunalnika, da bi kaki opilki prisli notri... vbistvu posebej pazim na take nevarne "snovi"


Če bi na tak način prišli opilki v disk, bi bilo to malo čudno. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

LoneWolf ::

Cakaj cakaj malo to pa ne bo pri meni drzalo... Sem eden tistih uporabnikov, ki redno skrbijo za red in cistoco v racunalniku... Niti nisem nikoli kaj vrtal, brusil zraven odprtega racunalnika, da bi kaki opilki prisli notri... vbistvu posebej pazim na take nevarne "snovi"

Madonca, po prvih dveh stavkih sem se mislil, da se zeza...
Diski so (skoraj) vakumsko zaprti, v posebnem brezprasnem okolju. Od zunaj ne pride not niti prah, kaj sele opilki. Bralno-pisalne glave trdih diskov lebdijo na zracni blazini nekaj mikronov nad povrsinami hitro vrtecih se plosc; ce treses ali suvas v delujoc disk, lahko glava dovolj zaniha, da podrsa po plosci - ergo opilki.

Bug ::

ellow

hehe, wem wem, da nemre nix notri prit v diske. Tudi vem, da so skoraj vakuumsko zaprti. Odgovoril sem nerodno... Kaj se tice opilkov - so lahko nevarni na drugih komponentah, tako da vseeno na njih pazim :D

Wem tudi princip delovanja tako mehanskega kot elektronskega delovanja diskov. Zagotovo jih nisem tresel ko so delovali... to bi tudi tezko storil - nimam razloga, da bi brcal ohisje... :))

lp,
bug

zdravc ::

Jaz sem imel isti problem z diskom tudi WD le 80 GB.
Tudi s tem programom od WD-ja sem poskusil pa ni pomagalo.
Nato sem nasel HD Tune, ki mi je graficno prikazal, kje je bad sector. Noben od preizkusenih programov pa ga ni mogel odpraviti.
Ker je bil bad sector bolj na zacetku diska, sem disk z PartitionMagic-om disk razdelil malo nad bad sektorjem.
Nato sem ta manjsi kos skril. Sedaj imam disk sicer manjsi za ~15GB, vendar ga imam za rezervo, kopiranje ali kot usb disk.
kdor zna pa žih

Bug ::

ellow

Hmmm...vedno bolj kaze, da bom moral po novi disk... :'(

lp,
bug

Bug ::

ellow

Jap, disk je "kaput", z nobenim programom ne pridem do konca testa... Javi napako preko katere ne more dalje...
Niti poizkus prepisa z 0-lami ne uspeva...

Sem pa se te srece, da mi garancija vedno velja (danes mi je kapnilo to, ko sem videl datum proizvodnje na disku :8) )
Sel sem na WD-jevo stran in preveril, da mi se garancija velja do 06/06/2007
Poklical sem dobavitelja in tgovino v kateri sem nabavil disk in so rekli, da bojo resili :D

Tak, da dobim nov disk brezplano :)) super...

Hvala vsem za pomoc ...

lp,
bug


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID 1 in Debian težava

Oddelek: Strojna oprema
6747 (725) Bug
»

formatiranje Linux particije - invalid blocks count

Oddelek: Operacijski sistemi
51060 (977) Bug
»

skrita particija na IBM diskih

Oddelek: Pomoč in nasveti
121622 (1361) Bug
»

Samba gui

Oddelek: Omrežja in internet
171669 (1384) Bug
»

Termalni trak ne drzi prevec dobro - odlepil se je...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112361 (2091) Bug

Več podobnih tem