» »

Nakup ups

Nakup ups

1 2 3
4
5

ender ::

don_ziggy: na geizhalsu so večinoma kar pomešani med sabo - na seznamu cen so na začetku praktično vsi delani za Dell, vendar to vidiš šele ko greš na stran od trgovca.

Razlika med SmartUPSji in BackUPSji je v tem, da imajo SmartUPSji boljšo elektroniko, in da je izhod precej boljša sinusna krivulja, kot pa pri BackUPSjih (to velja za SUA/DLA modele, SmartUPS SCji imajo ravno tako stopničasto krivuljo kot BackUPSji; če imaš napajalnik s PFC, se lahko zgodi da na BackUPSjih zaradi tega ne bo deloval).

Mašino ti preko softwara znajo ugasnit oboji.

DLA750I imam jaz na svoji delovni postaji (4 diski, QX6700, 8GB RAM, 9600GT, 24+19" LCD monitorja), in mi ob polni obremenitvi zdrži približno 9 minut.

Namesto BackUPS RS 800 ti definitivno priporočam SmartUPS DLA750I. Zaščita za mrežo ti pride v poštev samo če imaš zraven modem, in spelješ mrežni kabel iz modema v router preko te zaščite, itak pa to dobiš tudi na večini samostojnih prenapetostnih razdelilcih, ki ti jih priporočam bolj, kot pa uporabo zaščitenih izhodov na UPSju.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bjelakrez ::

aha torej se meni najbolj splaca kupit DLA750I in sicer tule. ali je mogoce bolj pametno narociti iz nemcije? tule so nekateri v bistvu DLA750I, samo ne pise povsod koliko je garancije. najbrz je tudi kar nekaj komplikacij pri uveljavljanju garancije. ali bi vzel pri hoh.de, ali bi poskusil z NordPC?

schurda ::

@levaky: Moj MGE Ellipse ASR ima USB in RS232 izhod, vendar sem pri RS232 imel težave s povezavo, ki je padla recimo vsako uro. Sedaj je povezava preko USB in povezava deluje brez problemov.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

ninostar ::

Jest sem pa pravkar kupil Black Knight 1000AP... pa žal nekaj ne dela. Sem ga pustil polnit 48 ur in ne daje naprej elektrike ko ga vključim. Sem klical že v dve prodajalni in nimajo pojma kaj je narobe, tako da ga bom peljal zamenjat.

Smola pa taka... ;(

MadMax ::

Ima kdo izkušnje z "neumnimi" UPSi?
Pod "neumnimi" mislim to, da se ne ugasne po 3 minutah dela brez obremenitve (ponavadi je meja nekje 20W, tako da se v primeru da je recimo priklopljen le kak routerček z nekaj W porabe, čez par minut vse skupaj ugasne, čeprav bi lahko delalo 3 ure...).
Iščem torej neumnega, oblika izhodnega signala mi ni pomembna, niti ne rabi bit povezave za PC... Skratka, čim cenejše, enostavnejše, neumnejše.
Moč nekje 500÷1000VA.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

levaky ::

Jaz imam nekega MERCURY 600 VA, ki je sicer smart, ampak se ne ugaša pri majhni porabi. Zna bit da bi ga prodal. Baterija je nova, stara kake 3 mesece(mam račun:))
Pošlji mi ponudbo na PM, če te zanima:)

lp, Matej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: levaky ()

il ::

MadMax: glej moj post na prejšnji strani. Zraven so tudi linki.

KoMar- ::

Jaz bom verjetno tudi vzel DLA750I, pri sestavi.si je kar ugodna cena, se mi ga verjetno najbolj splača tam, ane?

opeter ::

Imam eno vprašanje: ali kdo ve kje bi lahko kupil nove akumulatorje za svoj MGE Pulsar Elipse Premium 800 VA? Hvala za vse odgovore.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Azrael ::

Imaš dve možnosti:

- obrneš se na proizvajalca / zastopnika in jih naročiš, mogoče se UPS dostaviš njim. Najdražja varianta.

- izklopiš UPS, vzameš izvijač, odpreš UPS, ali samo predal z akumulatorji, če je UPS tako narejen.

Naprej pa postopaš tako:

1. Pogledaš oznake na akumulatorjih (če nisi prepričan kaj je kaj, napiši v to temo, pa ti bomo svetovali),

2. Pomeriš mere akumulatorjev.

3. Na spletu pogledaš, če so mere, napetost in kapaciteta akumulatorja standardne (verjetnost je skoraj 100%, samo za vsak primer)

4. Preveriš ali obstaja v istem ohišju zmogljivejši akumulator (ista napetost in večja kapaciteta). Ni tako redek slučaj, da je zmogljivejši akumulator celo cenejši od manj zmogljivega.

5. Ko veš vse to pokličeš v trgovine z elektroniko, koliko bi oni hoteli za željeno število ustreznih akumulatorjev . Kupiš pri najugodnejšem ponudniku, posebnih razlik v kvaliteti Gel akumulatorjev za UPS danes ni, ne glede na napise, praktično vse je Made ib China.

6. Najbolj nevaren del posega, odklopi stare akumulatorje in priklopi nove. Pazi, da ne narediš kratkega stika ali kje zamenjaš + in - pol! Ne ustraši se, ko boš priklaplopil zadnji kontakt, se lahko malo zaiskri - to je normalno.

7. Zmontiraš UPS nazaj, polni in nekakrat izprazni, da dobijo akumulatorji polno zmogljivost.

8. Fuč akumulatorje oddaj na Dinos-u.

Čez kakih 5 let ponovi vajo.
Nekoč je bil Slo-tech.

ender ::

Pri boljših UPSih lahko akumulatorje zamenjaš ne da bi UPS izklopil. Na APCjih sem to naredil že večkrat.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

opeter ::

Azrael, najlepša hvala za izčrpen odgovor!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

schurda ::

@opeter: Mislim, da računalniške firme to delajo, če si nočeš mazat rok. Recimo
http://www.ecdoo.si/zen-ec/

EC je že to naredila.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Pyr0Beast ::

5 minut dela ali 50€ servis ?
... s tem, da moraš UPS odpeljati tam ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jahtba ::

Da nadaljujem zanimivo branje in z novim vprašanjem,imam ups Smart 650 LS,ima žal samo com priklop za povezavo s pc-jem. Zanima me,kateri program bi lahko uporabil s to povezavo. Kaj bi želel z programom izvajat,ups ima 4 vtičnice,ali je možno v primeru izpada 220v,da se izklopi recimo samo prva,kasneje druga vtičnica, itd. Prav tako me zanima,ali je možno,da se v primeru izpada 220v več kot 5 minut vklopi procedura izklopa windowsa,to pomeni,da se pc lepo po predpisu ugasne ? Hvala in pozdrav !

ender ::

UPSji načeloma ne morejo ugašati posameznih vtičnic (sploh pa tega ne pričakuj, če gre za starejši UPS).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

darkolord ::

Prav tako me zanima,ali je možno,da se v primeru izpada 220v več kot 5 minut vklopi procedura izklopa windowsa,to pomeni,da se pc lepo po predpisu ugasne ?


Poglej v Control Panel -> Power Options -> UPS

Azrael ::

Izklopa posameznih vtičnic po korakih ne boš dobil pri tako majhnem UPS. gradil neko zunanjo nmapravo

Glede izklopa, temu je tudi namenjena podatkovna povezava. Vse ostalo (meritve napetosti, porabe, temperature itd) je odvisno od opremljenosti dotičnega UPS. in šele nato od SW. SW pa mora biti seveda ustrezen ta tvoj UPS, prenosljivost je zelo redka odlika.
Nekoč je bil Slo-tech.

Vikking ::

Zanima me katera znamka UPS-a bi bila najboljša. Do sedaj sem imel APC ki pa je izdahnil po 7 letih uporabe, zgleda da mu je sneg prišel do živega. V trgovini sem videl še Belkin in Mustek.
Koliko "močnega" naj kupim?
priklopil se bo računalnik (ima 480w napjalnik) in monitor 17'' LCD. Do sedaj sem imel apc ups 420VA.
Iščem zadevo nekje do 150€. Piskanje me ne moti! Iščem zanesljivo zadevo.

Azrael ::

Če se je poslovil akumulator boš najceneje prišel skozi, če kupiš nov akumulator. Seveda ne takega z APC nalepko, ampak po merah in lastnostih identičnega generičnega, ki je polovico cenejši in enako dober.
Nekoč je bil Slo-tech.

Vikking ::

Po 7 letih je ooddelal svoje. Tudi po odklopu vseh naprav, resetiranjem ups-a, še vedno gorita lučki za overload in change battery. Bom kar zamenjal.

k4vz0024 ::

Zanima me, kje bi sedalo dobiti kabel, ki ima na eni strani moški vtič, kot je predstavil zg. El barto in standardno vtičnico na drugi strani?

Namreč na UPS bi priklopil zunanji HDD.

Tx

ender ::

Najlažje bo, če vzameš en kabel za UPS, in nanj pritrdiš vtičnico (kupiš jih v npr. Merkurju na elektro oddelku). To imam narejeno doma za modem, switch, in za vodno hlajenje.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

darkolord ::

Al pa kar šuko razdelilec...

Pyr0Beast ::

Po 7 letih je ooddelal svoje. Tudi po odklopu vseh naprav, resetiranjem ups-a, še vedno gorita lučki za overload in change battery. Bom kar zamenjal.
Potem ga pa filaj 24 ur. :)
Možno je, da so ti prodali mrtvo baterijo ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

schurda ::

Sej ni napisal, da je kupil novo baterijo. Vsaj jaz tega ne razberem. Po moje je UPS OK, baterija pa ne več.

Tudi pri sebi opažam, da bo potrebno kmalu novo. Pa ga imam samo 3 leta. Kapaciteta je očitno padla, tako da imam nastavljen shutdown proceduro na 50% in ne več na 30%.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

levaky ::

Vikking: Kupi APCja. Boš še najbolje zadovoljen. Najceneje boš prišel skozi, če ga kupiš v tujini(pri nas jih, se mi zdi, ni) tistega z oznako SU oz. SUA, ki so APCjevi UPSi delani za DELL in imajo nižjo ceno, so pa identični APCjem.

lp, Matej

ender ::

APCji, delani za Dell imajo oznake DLA, in se jih dobi pri nas (Acord vem, da jih ima), se pa še vedno bolj splača kupiti iz tujine.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

kronik ::

Življenjska doba baterije pri APC akumulatorjih je 5 let. Torej ti je delovala odlično. Menjaj pa bo.

Volk| ::

KLIK
Je to za kaj uporabno? Se splača?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

levaky ::

Odvisno od potreb...

Kot da bi vprašal, če je star Rogov kolo uporaben in če se ga splača kupiti. Za do trgovine ja, da bi pa z njim kak velke kilometrine delal pa ne:)

schurda ::

Sumljivo veliko ponuja za malo denarja.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Tilen ::

Koliko manj pa drugi ponujajo za isti denar? :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pyr0Beast ::

Čunga-lunga zadeva, nič posebnega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Volk| ::

NO, kaj pa znamka? Ne poznam teh ups-ov.
Mercedes ali zastava?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Azrael ::

Nič posebnega, pa še dokaj drag.

Kvaliteta UPS se v splošnem precej dobro izmeri s tehnico, več kg za deklarirano moč v W ali VA, boljši je.
Nekoč je bil Slo-tech.

schurda ::

Verjetno si mislil tudi to, da se s tehtnico meri čas - sposobnost oddajanja deklarirane moči.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Volk| ::

KLIK

Ima neki EMI/RFI filter kao protinapetnostna zaščita. Je to za kaj ali je bolj to tak-tak?
Če rabiš zaščito je verjetno boljse kupit one vtičnice od Belkina (SurgeMaster), kjer ti garantirajo toliko in toliko, ali?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

kronik ::

UPS je bolša zaščita kot prenapetnostna vtičnica, ker ups blaži tudi nihanja toka. Line interactive double conversion varjante.

Pyr0Beast ::

Aha. Prenapetostni štekarji --



Resnično mislite, da vas bo TO zavarovalo pred strelo ? Po možnosti bo zadeva še zakurila stanovanje.

Vse kar se govori okoli poceni ups-a z filtri je navadno nakladanje. Vsak spodoben napajalnik je zgrajen, da bo zdržal določeno prenapetost. Strela z UPS ali brez bo skurila kar bo hotela.

UPS ne blaži en #. Zadeva se samo greje, po možnosti preklopi v najslabšem možnem času, ali pa sploh ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

kronik ::

Kako je z cenenimi variantami ne vem, ta mi ze ob blisku preklopi na baterijo, da prepreči nihanje toka.
Za direktni udar strele, pa res ni nobene zaščite. Pomagajo pa odvodniki v elektro omarici (baje).

Volk| ::

Torej je vse to glede zaščite pred strelo en larifari. Kako to da pri Belkinu telko garatirajo?
Neka kvaka pol mora bit.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

darkolord ::

Pri Belkinu garantirajo, zato ker ni tako veliko ljudi, ki bi uporabljali njihov produkt in bi doziveli direkten udar strele.

Pyr0Beast ::

Pomagajo pa odvodniki v elektro omarici (baje).
Pomagajo pri majhni prenapetosti, tako kot UPS. Če je direkten zadetek skuri vse, kar je priklopljeno tisti trenutek.

Neka kvaka pol mora bit.
Je ta, da ti ne izplačajo vsega ali pa ti sploh ne zaradi neke banalne napake.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ender ::

Za direktni udar strele, pa res ni nobene zaščite.
Sem videl, kaj se zgodi s SmartUPSom 1000 ob direktnem udaru strele - napajalni kabel je privarilo na UPS, v notranjosti je bilo vse črno, ampak vsa mašinerija, priključena na UPS je preživela, in računalnik se je izklopil, ko se je spraznila baterija.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Pyr0Beast ::

Lepo če je zadeva povezana samo na UPS. Poznam primere, ko ni bilo nikjer nič posebnega za videti, kaj šele, da bi bilo zažgano. Majhen sunek preko UPS-a lepo stekel skozi komp ter naprej v kabelsko omrežje (ali obratno, kakor vzameš). Plata mrtva instantno, vsa ostala elektronika preživela.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ender ::

Sem videl že primer, ko je pred nevihto izklopil računalnik iz električnega omrežja, ne pa tudi iz telefonskega (to je bilo še v času klicnih povezav). Vsi telefoni v hiši so bili skurjeni, pa še matična v računalniku za zraven.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Pyr0Beast ::

Saj danes niti ni kaj preveč drugače. No, LAN je super stvar in zadeva je po standardu kar galvansko ločena vsaj od notranjosti računalnika. Omeji kar nekaj težav.

Zgleda da bo treba še ploščico za zaščito telefonske linije poslikat, da se vidi, da te zadeva ščiti malce manj kot marela pred točo :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

schurda ::

Lepo če je zadeva povezana samo na UPS. Poznam primere, ko ni bilo nikjer nič posebnega za videti, kaj šele, da bi bilo zažgano. Majhen sunek preko UPS-a lepo stekel skozi komp ter naprej v kabelsko omrežje (ali obratno, kakor vzameš). Plata mrtva instantno, vsa ostala elektronika preživela.


Ali to pomeni, da komunikacija UPS-PC (USB ali RS232) ni varna in je boljše biti brez software-a kot s software-om pa ne varen?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Pyr0Beast ::

Komunikacija iz UPS-a kamorkoli je galvansko ločena za cca. 5-10kV
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027231 (8642) Vuli
»

Priporočila za UPS

Oddelek: Kaj kupiti
61641 (1463) čuhalev
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809118 (6379) ender
»

UPS - je kakšna razlika pri sunkih ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61199 (1067) Mr.B
»

Kateri soliden UPS

Oddelek: Kaj kupiti
313001 (2047) link_up

Več podobnih tem