» »

UPS-neprekinjeno napajanje

UPS-neprekinjeno napajanje

1
2
»

bastadu ::

Pri smartu ventilator ne obratuje nonstop, samo ob self-testu oz. ob izpadu el. toka. Je pa moč slišati rahlo brnenje, mogoče zna to koga motiri, mene osebno ne moti ...

r5r ::

Jaz imam APC BK300MI (neka starejša Back-UPS serija) z novim akumulatorjem za 22 € (in še enega, a je trenutno še brez akumulatorja) in je ob izpadu tih, piskanje je mogoče izklopiti. Trenutno podpira Athlon 64 3000+ brez težav. Prej je Pentium 2, porabe menda okoli 25VA, držal vsaj tričetrt ure, kasneje sem UPS namerno izklopil. Je pa izredno občutljiva zadeva, ob vsakem najmanjšem držljaju iz obmreža, ki ga ne čuti niti televizija, računalnik itd. preklopi na baterijo.

Če bi sedaj kupoval, se bi odločil za Smart UPS.
And it makes me wonder.

krho ::

A se katera od teh žverc zna sama nazaj vklopiti potem, ko pride elektrika nazaj?
Se pravi zmanjka elektrike -> napajaj naprave iz baterije->zmanjka baterije->ups se ugasne pride elektrika nazaj -> ups še kar ugasnjen.. se pravi je zadeva neuporabna če se potem ne prižge nazaj.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bastadu ::

SmartUPS-e se da nastaviti tako, da se po izpraznitvi baterije le ta izklopi (oz. ozklopi vse izhode, sam UPS še imam minimalno napajanje da se lahko nadzira kaj sploh počne). Po ponovnem vklopu elektrike pa se UPS ne vklopi nazaj dolker ni baterija polna npr. 15% (pač stvar nastavitve). Lahko se seveda nastavi, da se vklopi nazaj takoj po vklopu elektrike, ampak potem nekaj minut UPS ne opravlja svojega poslanstva, saj se baterija še ni dovolj napolnila, da bi zdžala varno zaustavitev v primeru ponovnega izpada elektrike ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

neznano ::

Zakaj zapeljati? Jaz sem 28kg UPS naročil iz Nemčije in je GLS poštnina znašala 12,50 EUR. Razlika v ceni pa 150.

Tu, kjer gledam jih večina sploh nima dostave na dom, če pa že ima pa se cena zmeraj giblje okrog 20-30€.

Na BackUPS (tudi 1000 in 1500VA) se lahko zgodi, da kakšni modemi (in podobne zadeve, ki uporabljajo zunanje napajalnike) ne bodo delovali. Za take stvari priporočam SmartUPS 750 ali 1500, ker imata sinusni izhod.


APC Smart-UPS 1500VA se mi zdi malo predrag, je pa zato APC Smart-UPS 1000VA toliko cenejši. Pri Electronis.de ponujajo za 262€, skupaj s poštnino pa 289€. So drugače edini med prvimi 5 na geizhals, ki imajo dostavo v Slovenijo. Mogoče kdo ve kako bi se dalo še cenejše skoz priti? Predvsem s poštnino.

Kako pa je s prenapetostno zaščito modem/lan? Pri back-up RS modelih imaš: RJ-11 Modem/Fax/DSL protection (two wire single line),RJ45 10/100 Base-T Ethernet protection. Pri teh navadnih smartih pa ni nobene.

SmartUPS-e se da nastaviti tako, da se po izpraznitvi baterije le ta izklopi (oz. ozklopi vse izhode, sam UPS še imam minimalno napajanje da se lahko nadzira kaj sploh počne). Po ponovnem vklopu elektrike pa se UPS ne vklopi nazaj dolker ni baterija polna npr. 15% (pač stvar nastavitve). Lahko se seveda nastavi, da se vklopi nazaj takoj po vklopu elektrike, ampak potem nekaj minut UPS ne opravlja svojega poslanstva, saj se baterija še ni dovolj napolnila, da bi zdžala varno zaustavitev v primeru ponovnega izpada elektrike ...

Bi se pa dalo avtomatizirati, da bi se nazaj računalnik priklopil samo bi svoj čas vzelo ?

ender ::

Tako BackUPS in SmartUPS se po vrnitvi toka vklopita nazaj. Kako hitro se vklopi se da nastavljat (vsaj pri SmartUPS, BackUPSi se večinoma vklopijo takoj). Edina težava je, če se tok vrne med tem, ko se računalnik izklaplja - takrat je nadzorni program UPSju že poslal ukaz naj se čez n sekund izklopi, kar bo UPS tudi naredil, vendar se potem ne bo vklopil nazaj, ker je do izklopa prišlo, ko je elektrika že bila.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Klenobo ::

Pri uporabi UPS-a, se poveča kaj poraba elektrike?
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

Mr.B ::

Da. Toda malo, če je pass through. Več če je aktiven. Torej PReko AC/DC in nazaj DC/AC konverzije. Aktiven mislim, ne takrat ko ni elektrike ! V tem načinu seveda ne delajo poceni UPS-i, tip APC Backup.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Klenobo ::

Da. Toda malo, če je pass through. Več če je aktiven. Torej PReko AC/DC in nazaj DC/AC konverzije. Aktiven mislim, ne takrat ko ni elektrike ! V tem načinu seveda ne delajo poceni UPS-i, tip APC Backup.


Koliko se pa pozna? Pi nas kar dobro niha napetost.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

LordTado ::

A se je komu že dogajalo to da mu je ups non stop preklapljal med normal mode in AWR mode...?

KoMar- ::

Za tiste, ki imate Smart-UPS 750VA, en koristen nasvet:

Originalni akumulatorji so identični tem, le prelepljeni z nalepko APC: http://www.spar-takus.de/product_info.p...

Cena je pa 3x nižja in to skupaj s poštnino :D:D

marvin42 ::

Kupujem UPS, gor bi imel priklopljen računalnik in monitor. Neke dolge neodvisnosti niti ne potrebujem, želim le da UPS lepo gladi nihanja napetosti in prepreči ugašanje računalnika v primeru nekaj minutnih izpadov elektrike. Bi s temle pretiraval?:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Od malo cenejših mi je všeč tale:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

Ima kdo kakšen drug predlog?
Mostly Harmless

Pyr0Beast ::

Eh. Vsi tile UPS-i niso pol počenega piskra vredni.

Drugi ima neko nestandardno baterijo tako da se boš je*al ko jo boš probal zamenjati.
Računaj na to, da pri cenejših različicah baterija gre po 2h letih ali še prej.

Trustov je nekaj boljši ampak še vedno kitajski ološ. On-line ups-i dokaj slabo 'gladijo' omrežne napake. Zaščito pred prenapetostjo pa bi moral imeti vsak dokaj spodoben računalniški PSU in monitor _že_ vgrajeno.
V bistvu se računalniška roba niti ne sekira ob nihanjih, če so le v območju toleranc.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

marvin42 ::

in katerega potem predlagaš?
Mostly Harmless

Pyr0Beast ::

Kakega dobrega APC-ja z več kot 1000VA (nad temi VA se začne kvalitetnejša roba, ki tudi žre malo štroma), ki ga kupiš na boljšjaku in nove panasonic baterije, katere zdržijo kake 5 let.

Trust zna biti ok, samo poglej kako je z baterijami. Nestandardne so jeba.
Poleg tega tudi ni nobenih specifikacij o njem, če ne kupuješ UPS samo zato da se lahko pohvališ bi te to moralo zanimati :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

marvin42 ::

UPS kupujem, ker ga rabim, če nočem, da mi crkne računalnik, preveč nihanja napetosti in izpadov elektrike imamo. Prej sem imel nek najcenejši ups (ki mi je pa delal 7 let), zdaj sem pa mislil, da bi nabavil kaj boljšega. Ampak ti mi že lahko rečeš "nabavi rabljenega APC-ja, potem pa novo baterijo". Jaz bi imel težave že z nabavljanjem starega APC-ja, kaj šele z nabavljanjem in menjavo baterije.
Mostly Harmless

Pyr0Beast ::

Aja. Potem pa raje all-inclusive :)
Vzemi trusta in imaš mir.

Meni je UPS mrknil po enem letu in pol ravno takrat, ko je zmanjkalo štroma. Je naredil samo 'piiiip' in ckrnil :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

marvin42 ::

ko si že omenjal APC, kaj pa kaj najcenejšega od njih?
http://www.nakupovanje.net/ups-apc-back...
se pri tem modelu sploh da zamenjati baterija?
Mostly Harmless

Pyr0Beast ::

Nah, poceni APC ni vreden nakupa :)

Ta model ima možnost priključitve zunanje baterije. Načeloma je treba nekatere UPS-e popolnoma odpreti, da jim menjaš baterijo. Medtem ko pri drugih samo odpreš predalček odklopiš in nato priklopiš nazaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

marvin42 ::

Aha, razumem. Bom še malo razmislil. Hvala za hitre in konkretne odgovore.
Mostly Harmless

urosh ::

ali pa če koga zanima - jaz bi naročil iz tujine in sicer:
- http://geizhals.at/eu/a484963.html ali
- http://geizhals.at/eu/a201715.html

cena dosti nižja kot pri nas, edino poštnina je vprašanje. Če je kdo za group buy, naj javi :)

lp

ender ::

APC BackUPS (razen RS serije) nimajo glajenja napetosti - pri prevelikih nihanjih preklopijo na baterijo (kar seveda ni dobro za baterijo). Če si na tesnem z denarjem, poišči BackUPS RS 800, še precej boljši je pa SmartUPS 750 (oznaka SUA750 ali DLA750).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

marvin42 ::

ender: in kaj konkretno pridobim npr z BackUPS RS 800, ki stane precej čez 200 eurov, v primerjavi s cenejšimi UPS-i, ki pridejo pod 100 eurov?
Mostly Harmless

Pyr0Beast ::

Bateriji obremenitev vsake kvatre prej koristi kakor škodi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MadMax ::

Niti ne....
Imam v službi v dveh (identičnih, tudi delujejo vzporedno) fabriško montiran Effecta 400VA (ali je 600, ne spomnem na pamet...) UPS, kateri po izklopu mašine še drži PC prižgan ene 6÷7 minut. Po tem času UPS ugasne PC. PC pa je industrijski TFT za panel, nič posebnega sicer (LCD, 2.5"HDD, FDD, CDROM, CPU ranga P3 1GHz....).
Zadeva po 4 letih deluje še vedno kot prvi dan, tudi SW kaže le nekaj manjši čas vzdržljivosti akumulatorja kot pred 4 leti. Pa je ta obremenitev praktično vsak delovnik.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Pyr0Beast ::

?

Jaz imam podarjen 400VA ups (menjal crknjen akku z regeneriranim - dodan elektrolit in poslijevan s tokom ter reverzno polnjen), kateri mi drži P3 1.13GHz, 512MB, 3.5" HDD nekaj več kot 1h 15 minut, nakar baterija doseže 'kritično mejo', kar pomeni še dobrih 15 minut delovanja, če ne še več preden dokončno mrkne.

Akku je star 7 let :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Erm... Ja, se posipam z vulkanskim pepelom... Sem prehitro prebral, da prej škodi kot koristi...:|
Tistih 6÷7 minut je nastavljenih v SW od UPSa.
Kapaciteta baterije je glede na ta SW zdaj cca pol ure.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Pyr0Beast ::

Aja :)

No, saj ima marsikateri ups nastavljeno da se vsake kvatre sam požene na baterijo, ravno zato da jo malce 'zbudi'. Total Commander Pro je imel tudi že v urniku to narejeno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ender ::

Ne, UPS vsake toliko časa preklopi na baterijo, da se preizkusi (tako elektronika v UPSju, kot baterija). Pri boljših UPSjih lahko točno nastaviš, kdaj naj se test izvede, zato da lahko planiraš morebiten izpad, če testa ne preživi.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Pyr0Beast ::

Ali pa imaš 2 ups - a :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ender ::

Ja, saj večina boljše opreme ima 2 ali 3 neodvisne napajalnike, kjer lahko vsak napajalnik samostojno napaja zadevo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027208 (8619) Vuli
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628254 (12536) ender
»

UPS - je kakšna razlika pri sunkih ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61197 (1065) Mr.B
»

Kakšen in koliko močan UPS nabavit ??

Oddelek: Kaj kupiti
122725 (2705) ender
»

Nadzor PC-ja s pomočjo UPS

Oddelek: Pomoč in nasveti
51448 (1335) ender

Več podobnih tem