» »

Win2k vs. WinXP

Win2k vs. WinXP

Opica80 ::

Do sedaj sem imeml dva sistema (Win ME in WIN2k).
Sedaj me pa zanima kaj točno so WinXP?
So to nadgradna ME ali 2k ali je to kakšna mešanca?
Računalnik pa rabim za CAD programe in pa igrice, kaj bi vi naredili glede OS. Se mi splača imeti dva sistema ali samo enega.
In če oba kakšen je postopek instalacije, ker iz WinXP ne morem instalirati Win2k.:\

Arrivo ::

Pred tednom dni sem si tudi sam naložil winXP profesional .8-)
Tu sem naredil napako saj sem sistem naložil iz win98. ( pričakoval sem, da se bo sistem nadgradil pa ni bilo tako... :'()
Odločil sem se da disk formatiram in ponovno instaliram winXP.:\
Sedaj sem po eno tedenski uporabi winXP zadovoljen z njihovim delovanjam ( vsi programi in igre z detonatorji 21.83 delujejo OK):)

V službi uporabljam W2k professional, ki imajo z winXP res veliko skupnega in se na prvi pogled sploh ne razlikujejo...

andrej ::

1. Windows XP so nadgradnja W2k s tehnicnega stalisca, drugace pa so kao 'mesanica'. Mesanica zato, ker win9x sistemov vec ne bodo razvija. Ce pa pogledas v drobovje sistema pa gre za naslednika w2k...
2.wXP JE mozno nadgradit tako iz windows 98 kot Windows 2000!
3. XP lahko igrajo veliko iger, ne pa vseh kot v win98. zato preden da cisto zbrises win9x preveri ce ti spili res delajo v XP.

bastadu ::

Če uporablaš CAD in podobne stvari, kar ostani na Win2k, dokler ti še vse fino dela... Jaz sem si dal gor XPje, pa sem prešaltal nazaj na W2k, mi je ljubše.

Gh0st ::

Jest uporabljam moj mlinček za 3D Modeliranje. Delam v 3D Maxu, RhinoCerosu in StudioToolsih. Prej sem bil na Windows NT 4.0 in sem bil zelo zadovoljen, ker mi je vse laufalo. Potem sem prešaltal na Windows 2000 in sem bil še bolj zadovoljen. Probal sem Windows XP Professional in ti moram reči, da so za design prepočasni in prepožrešni. Vse kar je pri XP-jih dobrega je lep uporabniški vmesnik in enostavnost uporabe, zato jih smatram kot začetniški operacijski sistem in ne kot zanesljiva platforma za resno delo.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

andrej ::

zanimivo kaksno mnjenje imate o OS-u, samo zaradi uporabniskega vmesnika, ki ga lahko cisto btw tudi izklopite:)

XP se z part nastavitvami da narest, da zgleda cisto isto kot w2k....

Kot sem reko, je s tehnicnega stalisca XP naslednik w2k sistema z dolocenimi optimizacijami in novostmi.

Gh0st: kaj _natancno_ je prepocasi?

Gh0st ::

Jest mam sicer za moje delo c566 @ 640 z 192 MB RAMA, ampak sem opazil da se ukazi v Win98 ali Win2000 pa tudi v WinNT hitreje izvajajo kot v WinXP. Sej je u bistvu vse odvisno od strojne konfoguracije, ampak pri meni gre za vsak hertz pri moči procesorja, zato mi taki zastoji včasih pridejo neprav. S kolegom sva mocno stestirala WinXP na njegovem Athlonu Palomino 1300 z 512 MB RAMA in sva ugotovila, da je za CAD delo in modeliranje vse kakor primernejši Win2000 ali kakšen Irix, ki je neprimerno hitrejši od vseh Windowsov...
Sej pravim, to je zelo odvisno od platforme in obremenjenosti PC-ja, zato so moje ocene objektivne.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

andrej ::

mislis, da so tvoje subjektivne:D

ce ze recimo primerjas sistema, in rabis cimvecjo hitrost, potem se ti splaca odklopis razne GUI featurje kot so theme in podobno.

Performance so tudi odvisne od gonilnikov in specificnih programov. Cisto mozno, da je recimo program s katerim delas v w2k hitrejsi kot v XP. Samo, da pa bi slo tudi v win9x hitreje pa mi je zlo cudno. al nisi nic optimiziral al pa je kaj drugega narobe...

Gh0st ::

Brez skrbi, zato sm že poskrbel peesmo, sej nism nevemkaj.:P
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

tedybear ::

Probal sem win 2k in wn xp...
Res da je Win XP malce lepši ampak mi kar ni všeč ne vem preveč umetniški,pa še malce počasnejši od WIN2K...tako,da dokler ne nabavim boljši proc od CELERONA433 sem raje na WIN2K...
KABEL RULA!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1158021 (8021) SunCell

Zakaj samo redki uporabljajo win2k??

Oddelek: Operacijski sistemi
432085 (833) -MiS-
»

Kateri OS združuje vse najboljše?

Oddelek: Operacijski sistemi
141035 (805) AngelOfDeath
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411480 (1083) andrej
»

windows xp uporabnost

Oddelek: Operacijski sistemi
211378 (1071) zlickon

Več podobnih tem