» »

Kateri OS združuje vse najboljše?

Kateri OS združuje vse najboljše?

V-i-p ::

Rahlo sem se naveličal win98se (bolje rečeno so se oni mene, k nch ne dela tko kot bi mogl ;) pa me zanima, da ne bi pol po nepotrebnem spet formatiral, katere winse se najbolj splača dat gor, glede na zanesljivost, razširjenost driverjev zanj, delovanja iger, stabilnost, itd,... Če ma kdo izkušnje z večimi os-i, prosim za mnenje! Osebno bi dal win2k, pa baje igre pol ne delajo... Lp!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Gandalfar ::

Osebno bi ti priporocil Win2k. Uporabljam jih ze od njihovega izida in me se niso razocarali. Prav tako lahko recem, da se se niso sesuli (razen kadar sem delal res cudne stvari).

Novejse igre = vse ki uporabljajo DirectX mi delujejo brez karsnihkoli problemov. Pac poskrbeti moras, da imas vse potrebne gonilnike nakar zadeva spila kot urca.

Ce te resnicno skrbi kompatibilnost z igrami lahko poskusis tudi z WinXP. Imajo emulacijo Win9x okolja.

Vsekakor se odloci za nekaj z WinNT jedrom. Drugace pa lahko v prehodni fazi, ko se preizkusas zadeve uporabljas kar oba OS skozi DualBoot.

AngelOfDeath ::

Prporočam ti da si daš gor win-xp. Ker potem lahko tud igre igraš brez problema. Paziti pa moraš da inštaliraš najnovejše driverje.
Pa tudi obisk windowsupdate ne more škoditi.

ABX ::

Edina prava rešitev je multi-boot.

Večina iger dela z različno hitrostjo v različnih OS-ih.

Razlike so v povprečju okoli 30% in načeloma je win9x najhitrejši.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

AngelOfDeath ::

Abx to pa ne bo držalo. Sam sem mel tud xp-je in win98se gor. In ti povem da je večina novejših iger bolje delovala v xp-jih. Nekatere sploh niso hotle v win98 se. Ne sprasuj me zakaj ker nisem pogruntal. Mogoče je blo krivo to da sem mel oba naenkrat gor.

ABX ::

RTCF
Timedemo

w9x 68fps
w2k 44fps

Q3 pa dela za 10% hitreje v w2k.

Potem tukaj je spet odvisno od driverjev Nvidie.

Civ3 dela obupno počasi v w2k in XP. Bp pa v win9x (sicer so verjetno popravli zadevo z patch-i).

Vsakič ko dobim igro testiram timedemo v win9x in w2k in se nato odločim v katerem sistemu igrat. Če je razlika majhna (največ 10%) igram igro v w2k.

Xp trenutno odpade, ker nisem še zasledil programa da bi delal hitreje.

In če se ne strinjaš z mano bi te prosil da podaš kak rezultat.

P.S: Še to, vse igre delajo v win9x vključno z starimi pizdarijami. Vendar je potrebno se kakšen krat malo jebat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Maxtor ::

Priporočam w2k brez pomisleka. Vse nove igre delujejo bp, nekatere malo počasneje od 9x, nekatere malo hitreje, tako da je povprečje nekje enako. Lahko tudi probaš z XP-ji, definitivno pa odpadeta NT, in pa Millennium. Če misliš na Win ME, vseeno raje obdrži w98.

Tito ::

Najbolje ti bo služil dobri stari dos! 8-O
Dos win 98 winXP
Fox 400 fps 350 fps ne dela!
wolfenstain 350 fps 260 fps 240
dune2 450 fps 400 fps ne dela!

Mislem da tle ni nobenega dvoma!:\

AngelOfDeath ::

Windowsi 2k niso bili nikoli namenjeni za igerce zato ne vem zakaj v njih testiraš igre ?
Igam je namenjen win98se ali pa win xp.

ABX ::

Xp so tolko za igrice kolko so w2k. To da M$ izavlja da w2k so za resno delo in XP-ji imajo podporo tudi za igrice ne pomeni nič.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tito ::

Saj vam pravim DOS JE MEGA!!!

bastadu ::

Sam že dosti časa uporabljam Win2k in ni še bilo igre, ki ne bi delovala v njih, pa še laufajo zelo dobro...

BigFoot ::

ce ne igraš starih iger: win2000
ce igras tudi stare igre: dual boot (win2000 + win98)
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Gandalfar ::

mogoce bi bilo dobro, ce bi kdo definiral 'stare igre'

AngelOfDeath ::

Kdo pa se ozira na Microsofta ??????????????


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221805 (1419) daylight
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411495 (1098) andrej
»

Kateri os??

Oddelek: Operacijski sistemi
191513 (1250) andrej
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585131 (4273) andrej
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
775042 (4161) Simko

Več podobnih tem