» »

Težave z WINxp formatiranje diska!!!

Težave z WINxp formatiranje diska!!!

Tomb Raider ::

8-)
Imam Windowse XP Home Edition. Problem je, da ne morem sformatirati diska. Ko napišem "format c:" me vprašače želim izbrisati disk. Napišem yes. Nato se pojavi druga vrstic, ki mi pove, da ne morem formatirati diska zato, ker imam NTFS tehnologijo.

Če kdo ve, kako se lahko pretvori iz NTFS nazaj v FAT32, da lahko formatiram disk ponovno. Ali je možen še kakšen načina formatiranja diska?
Lara Croft & Predator

JLP ::

S kermu formatam pa to delaš? Upam da ne z unmu iz won9x ker un sam FAT(32) particije pozna. Aja pa upam da nimaš na C: sistema pa da ne lavfaš pol format iz tega sistema k ti ne bo pustu sformatirat sam sebe an.
Live long and prosper!

GaPe ::

Vedno se najde tale rešitev:

S sistemsko disketo, na kateri moraš imeti tudi fdisk, zalaufi sistem in potem z fdisk-om zbriši particijo in jo potem znova ustvari.

That's All. 8-)
Don't steal! The government hates competition.

[t502] ::

Bootaj z XP-jevega CD-ja in formatiraj od tam.

AnWar ::

Uporabi win 2000 z bootable CD, jst sem imel isti problem:):)

chucki ::

ha jst se partricije uničit nism mugu ker ni bila fat32! v bistvu jo w winsih ni blo več! pol sem zagnal setup za xp w winsih pa mi je tam rekl če naj pretvori v fat32!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Tomb Raider ::

8-)
Hvala vam za pomoč. Sam sem uporabil pomoč od GaPe-ja. Ko sem naredil novo particijo mi jo je računalnik sam dal na FAT32. Je pa en problem, da mi je iz diska izginilo 500MB ne vem kje so. Imam samo eno particijo.
Lara Croft & Predator

chucki ::

hmmm.....zadeva še ni povsem rešena! Probaj še enkrat fdisk! če ti je pa vseen za 500mb pa pusti tak!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

_Mare_ ::

Al pa s Partition Magic proby, lahko delaš čuda stvari.

Tomb Raider ::

8-)
Za chuck-ja. Kaj misliš, da zopet zbrišem particijo ali kaj. Ker ko zaženem fdisk me vpraša, če žalim, da dam neko opcijo nad 2Gb za eno particijo ali ne. Če da, yes. mi napiše, da se lahko zgodi, da ne bom mogel videti več particije.i
Lara Croft & Predator

Tomb Raider ::

8-)
Z večkratnim formatiranjem HD sem ponesreči (še sam ne vem kako) naredi več particij, ki so skrite. Ne najdem jih na HD-ju. Iz 6.4GB mi je uspelo narediti samo 2GB pa še to v FAT16. Za ostalo ne vem kaj se je zgodilo. Prosim, če mi lahko kdo pomaga rešiti mojo težavo. Želel bi HD ponovno vrniti na 6.4, če je to možno. Kako in na kakšen način izbrišem partisije in ponovno formatiram HD. Imam WIN98 SE. Lepo prosim za čim bolj natančen opis.
Lara Croft & Predator

GaPe ::

Najprej si dol posnam PartitionMagic 7.0 in pobriši tiste neznane (skrite) particije. Potem pa resetiraj, zalaufi sistem s sistemsko disketo (zgoraj opisano) ... ;)
Don't steal! The government hates competition.

TESKAn ::

Problem je v tem, da je FAT16 particija lahko velika NAJVEČ 2 GB. Dej uporabit Fdisk na win98 zagonski in ko te na začetku, ob zagonu fdiska, vpraša, če naj vključi podporo za velike diske, odgovori z DA. Tako ti bo dalo diske na FAT32 in boš imel ves prostor:).

Dodatek: tista opcija za nad 2 GB pomeni samo to, da boš meu FAT32 datotečni sistem. Le vklopi ga, ker čene boš mogu disk razdelit na particije, ki ne bodo večje od 2 GB.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z MS Office 2003

Oddelek: Pomoč in nasveti
51032 (937) Duhec
»

NTFS--->FAT32 convert v WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
222282 (1980) Tito
»

DOS zagonska

Oddelek: Pomoč in nasveti
111026 (908) dr.J
»

FAT16

Oddelek: Pomoč in nasveti
141445 (1325) Mr.B
»

V win98 mi zazna le 4 gb HD!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111377 (1227) lukaf101

Več podobnih tem