» »

NTFS--->FAT32 convert v WinXP

NTFS--->FAT32 convert v WinXP

DanKick ::

Particija je formatirana v NTFS dat. sistemu, rad pa bi jo pretvoril nazaj v FAT32.
Iz FAT32 v NTFS si lahko zbiral pri samem formatiranju, nazaj pa to ni možno.
Naj povdarim, da je particija prazna in mi ne gre za ohranjanje podatkov, rad bi le imel FAT32 datotečni sistem.

ToniT ::

Formatiranje particije reši problem:D

CaqKa ::

kot je tonit predlagal...
pojdi v explorera in daj desni klik na zeleno particijo in daj format pa formatiraj po želji

DanKick ::

Saj ravno to hočem povedati, če izberem formatiranje NTFS particije, mi ponudi samo NTFS dat. sistem in nič drugega.

Če pa npr. izberem formatiranje FAT32 particije mi pa ponudi dve možnosti; FAT32 in NTFS.

ToniT ::

Potem pa s fdiskom zbriši particijo in jo na novo ustvari!

bastadu ::

Sem zadevo probal v Win2k in če dam Format na NTFS particijo, se pod File system pojavijo tudi Fat32, Fat in pa NTFS. Zadeva bi morala tako delovati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

DanKick ::

ToniT: fdisk ne prepozna in posledično ne dela z NTFS particijami !

Bastadu: Pri WinXP je na žalost tako, kot sem napisal.

Ne vem, malo čudno vse skupaj.

Mercier ::

Hm... V XP je isto kot je napisal bastadu. Ampak, če ti ne gre, pač ne gre. Butni računalnik s CDja in poformatiraj od tam.

bastadu ::

fdisk bi ga po moje moral prepoznati, moralo bi napisati "Unknown file system" ali kaj podobnega. Zbrisati bi se jo vseeno moralo dati in potem narediti novo FAT32 particijo...

DanKick ::

Zadeva je taka - ker je particija dolga 33,6 GB, mi Win-si jasno ne dovolijo formatiranja s FAT32 dat. sistemom (FAT32 podpira do 32 GB). Skratka, fora je samo v dolžini particije.

Ne vem pa, kako bi to particijo razdelil npr. na dva dela.

Kot sem rekel, FDISK ne zna delati s NTFS particijami.
Je še kakšna druga pot za spreminjanje NTFS particije, razen s programi, kot so Partition Magic in podobnimi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DanKick ()

CaqKa ::

a glej ti tipa :)
lol
fdisk ZNA BRISAT NTFS particije!!!
imam 57 gb particijo v ENEM KOSU v fat 32!!!
če želiš ti lahko moj fdisk pošljem iz moje diskete, več ti pa res ne morem pomagat

servo ::

Ja, lahko pa tut z norton ghostom prepišeš particijo z image-om praznega fat32 diska - to je najlažje in najhitreje.

CaqKa ::

tudi ena izmed boljših variant.
sej lahko da tudi image prvega diska gor in nato vse zbrise... ;)

DanKick ::

CaqKa: lepo prosim, mail-aj mi tvoj fdisk. Izgleda da je moja verzija stara in ne podpira NTFS-ja.

Mail
Hvala!

CaqKa ::

jaz ti bom poslal kr vse fajle kire mam na moji boot disketi...

naredi si boot disketo, skopiraj in prepiši vse fajle z mojimi.. bootaj iz te diskete, zazeni fdisk, na zacetku daj da/yes (to pomeni da bodo particije fat32) potem pa če imaš v racunalniko vec diskov se najprej postavi z izbiro 5 na pravi disk... sedaj pa pojdi na 3 in izbrisi "non-dos" particijo ker fdisk vse ostale particije ki niso fat 32 ali pa fat16 jemle kot nondos
dalje pa upam da znaš sam
lp caqka

DanKick ::

Najprej hvala za mail.
Hja, je pa zadeva sledeča:
fdisk mi je particijo NTFS prepoznal kot podaljšano dos particijo, s tem da na njej ni bilo logičnih pogonov.
Če sem hotel particijo brisati, mi je fdisk težil, da ima particija logičen pogon in da moram, jasno, najprej izbrisati slednjega.
Ko sem dal zahtevo za brisanje logičnega pogona na tej particiji, mi je javljal, da logičen pogon ne obstaja. Skratka, začaran krog.
Sledi rešitev - na podaljšani DOS particiji naredim logičen pogon (fdisk naredi 8 MB !?! velik logičen pogon, drugače je particija velika 33,6 GB), ponovno zaženem rač., ponovno zaženem fdisk, v podaljšani particiji brišem logičen pogon in kasneje brez problema izbrišem še celotno podaljšano particijo.
Ne vem zakaj, ampak fdisk mi NTFS particije ni prepoznal kot non-dos particijo, s podaljšano dos particijo pa je imel zgoraj naštete prebavne motnje.
Kakorkoli že, problem je rešen in v pomoč vsem, ki jih bo pestila podobna težava.

andrej ::

1. FAT32 podpira vec kot 32 GB.
2. XP lahko v FAT32 formatirajo samo do 32 GB. Vecje FAT32 lahko uporabljas v XP samo vecjih ne mores formatirat.

DanKick ::

To potrjuje moje probleme s formatiranjem 33,6 GB dolge particije v WinXP sistemu s FAT32 dat. sistemom.
Ne vem pa, zakaj taka omejitev.

CaqKa ::

tisti začaran krog mi je znan.. samo newem kak sem se ga rešil.. sem pa imel že ta problem z brisanjem logičnih pogonov... če se ne motim sem jih zbrisal pol v beosu :)

HUDiR ::

Tisti zacaran krog sem do sedaj vedno resil z fdisc-om iz Norton particion magica. (Linux, NTFS..) Vem pa ne zakaj............? :\

scenic ::

Sem bolj laik pa me zanima razlika med NTFS in FAT32 če se seveda komu da mal napisat.

Hvala

andrej ::

to je zato, ker se nad 32 GB ne splaca uporabljat FAT32, ker je izguba prevelika. FAT32 se ne skalira dobro. NTFS je dosti boljsa izbira pri vecjih diskih...

O lastnostih NTFS-ja in primerjavo z FAT32 je blo na tem forumu napisano ze ogromno. Meni se trenutno ne da se enkrat pisat, ce pa pogledas moj profil in gres skozi poste v zadnjem letu bos nasel kar nekaj postov...
lahko pa tudi v googlu napises NTFS vs FAT pa bos dobil dosti informacij...

lahko pa pogledas tudi: http://www.budja.com/nthelp/razno/ntfs_...

Tito ::

Neda se mi brat če ti jto že kdo predlagal, ampak najlažje to storiš z partition magic ker kol je že tanov! Sej si hotu disk spremenit iz ntfs v fat32 pa še formaterat ti ni treba, tko da ne izgubiš nič podatkov!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Installacija Win98 po WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
81354 (1284) R33D3M33R
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443050 (2288) xpozed
»

dodal se en disk, instalacija xp spodletela kaj storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161548 (1310) amater
»

Problem z particijami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131556 (1372) McHusch
»

DOS zagonska

Oddelek: Pomoč in nasveti
111025 (907) dr.J

Več podobnih tem