» »

VooDoo3 TV-out in kabl S-video na SCART

VooDoo3 TV-out in kabl S-video na SCART

Caboose ::

Naj mi nekdo pove kaj bi se zgodilo če bi priklopil mojega vuduja na TV? eni pravijo, da bi bila čro-bela slika, eni pravijo, da bi bla popačena...eni pa da nič... KAJ PA BI BILO???
Tnx :D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

whatson ::

joke? :D
okej.. ce ni... emm.. ce imaš TV OUT bo delalo vse normalno... zadeva je zelo primerna za gledanje filmov in igranje iger:D

Tomi ::

Hja, ko sem jaz to poskušal, ni bilo nič.. Sme pogledal, če je TV-out enabeld, pa če je kanal na TV pravilen, pa sploh ni bilo signala s kartice..
Bom poskusil še enkrat, ker moram nekaj preveriti.. 8-)
metrodusa.blogspot.com

msmiha ::

Ja Tomi potreboval boš tudi TV v kateri ima analogni preklop. Se pravi, da ma gor na dalincu en tipko s katero lahko preklaplaš. Ponavadi je označena z AV ali pa je narisan taki kvadratek s puščico iz leve proti desni. Če nimaš takega TVja (tak kot jas ne:D), potem si boš moral pomagati z videorekorderjem. V video vtakneš Scart pol pa preklopiš tam spodaj iz TV na AV. to je vsa ometnost
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Dacio ::

Ta stvar deluje normalno. Izberi format slike Pal N in tist priključek , ki ga imaš na skartu(jest mam compose).
Sam mi je že 4krat TV crknu zato pazi kako prilkjučuješ TV. Imej izklopljen TV(izklopi stikalo na TV, ne pa samo na pilotu) in računalnik. Pol prižgi oboje. Zdej raje dam preko videa (če že crkne nekaj, naj crkne video).
Sej veš kako pravi ADI - Bog ne daj da bi crknu televizor bog ne daj (ADI SMOLAR)
:))
Veliko sreče.

Mate ::

Hum.. Skuru tv, cudno...
Jest sm moj comp ze kar na ene par razlicnih tvjev prklopu pa je vse normalno delal. S standardi je pa tko. Izberi tistga k ti ta najlepso sliko, men jo da Pal Bdghi al kaj je ze. No ja more bit Pal pol naprej pa kokr kje

msmiha ::

Ja kak TV pa maš to oz. comp?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Caboose ::

Jaz mam Philips TV pa tud AV mam...potem samo vtaknem kable not..? Kaj pa če ne dedla? Pol se mi pa ekran vedno ko pridem v WIn da v suspend! Jaz mam zaenkrat nastavljeno na PAL-Germany ker nam je najbližja. :D:D
Comp pa mam
PIII650@730
Voodoo3 3000 166@185
64 100@112Mhz Ram-e
sem še kaj pozabu?

8-O
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Caboose ::

emm...KAK se mi bo pa TV skuru?
Pa KJE bi lahko dobu kable? Sem iz MB..
Rabim pa S-video na S.C.A.R.T !
:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Matek ::

Poglej na CONRAD-ovo domačo stran pa apiši če boš kaj našu, ker jest tud rabim.;)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mate ::

Hmm iz s-video v composite bi mogu dobit zraven voodooja. Za iz composita v scart pa pejd u eno audio/video stacuno.. morjo met.

Caboose ::

nikjer nisem nasel nič...ma kdo še kakšno trgovino?
;((
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

MbS ::

Glej ganja s-video scart ti bo delalo sam ce mas zl odrag teve tak ki podpira s-video ce ne bos sam crnobelo vidu ce rabis trgovinu kjer dobis vse mozne kable poklici podjetje Eurocom 2000. Ce pa nimas teveja ki podpira s-video priklopis na voodooja s-video--composite(RCA-činč) ki ga dobis ko kupis voodooja potem kupis kabl RCA-RCA ki ga dobis pri eurocomu za zvok pa priklopi Ykabl na tv (stereo -- 2xRCA) ča rabiš še kaj sam povej;)
Večno bom "Mož brez sipe"

Caboose ::

tako bom povedal...jaz mam zadaj na TV-ju samo in SAMO s.c.a.r.t. in Anteno kaj mi je storiti?
:|
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Caboose ::

Aja sem cisto pozabu...Mam kable.. Finta je v tem, da ne delajo.. Neka rdeča slika je pa še to samo če preklopim. Unega RCA ap nimam... Še enkrat postopek ampak bolj šolski primer... Nisem nabolj brihten:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

matevzm ::

Redko kdo ima se kaj drugega kot scart, saj ta lahko vsebije skoraj vse.
Ce imas pri preklopu samo odtenke rdece, si narobe preklopil TV, verjetno imas izbran RGB namesto svideo. RGB bi bil v principu se boljsi, a s tem je pa precej zafrkancije.
Lahko da je se kaj drugega, to je edino, kar se trenutnmo spomnim.

Caboose ::

Poglej...jaz mam samo SCART..to sem itak že povedau.
Mam TV Philips, ki ima v meniju (na daljincu) samo nastavitve barve, kontrasta... KJEpa nastavim ta S-video?
V tool-sih mam nastavljeno na AUTO output device, pa sem probal tudi S-VHS
Na škatli od kablovja pa piše CITIRAM:

Video AV connection, stereo
Scart-plug 21 poles and 4pole S-VHS plug and2 phono plugs, for S-vhs/Hi8

Kje na TV-ju naj nastavim to tvojo nastavitev?
In/ali so kabli pravini?
Še enkrat povem IMAM ČISTO NAVADEN TV (SCART in Anteno)! Ali se da kako usposobiti?

Prvič sem pa nastavil tako:
V nastavitvah sem nastavil tako:
Output Signal= Germany ker pravijo da lepo dela.
Enable TV output sem odkljukal...
Kabli so bili že prej priklopljeni (ob zagonu) SCART naSCART v TV
In S-VHS na Grafično....
A je vse po pravilih?

Kaj sem pozabil kaj sem izpustil...Aja pa na AV sem dal.. Kot sem rekel, samo, ko sem preklopi se je pokazala rdeča slika ki je "bežala" poševno...
A ma kdo kakšno idejo?

:(:(:(
:D:|
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Caboose ::

kaj pa preko VHS? A bi delalo če bi priklopu video rekorder?:|
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Mate ::

Dej ce ma kdo se kasne tezave nej mi jih tocno u mail napise pa mu bom odgovoru samo tisto cesar neve. k fora je da sm jest zdele klele lepo ues napisu pol mi je pa javl nimate dostopa in je slo vse sk u tri ........>:D;((;(:'(
Ahm, mail : mate@gimb.org

matevzm ::

Poglej navodila za TV. Jaz sem v mojih nasel, kako lahko preklapljam med composite, Y/C (composite po domace) in RGB. Na composite sem imel samo CD sliko, na RGB samo rdeco barvo.
Ce nimas nastavitev, bos moral najti pretvornik svideo-composite. Obstaja. Malce poisci na webu, bos zanesljivo nasel navodila za domaco izdelavo.

Caboose ::

S-VHS na Composite (Točno ime za "composite" prosim) in potem na SCART? sem rekel da mam samo SCART. Al misliš z composite Anteno?

...aj told ju ajm not sou gud im dis šit so plis help mi...
:(
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

matevzm ::

Ce ti Tv ne vzame svideo signala, kartica pa ne da composite (preveri, da ne bos zastonj kaj caral), potem gres takole:
-kartica-svideo kabel-pretvornik na composite-composite kabel-pretvornik na scart, ta se obicajno vtakne kar v TV
Composite je signal, kabel je obicajen, na koncih ima RCA vtic (Cinch stecker, phono plug).
composite video signal: The electrical signal that represents complete color picture information and all synchronization signals, including blanking and the deflection synchronization signals to which the color synchronization signal is added in the appropriate time relationship. [After IEEE] Synonym composite video. Iz Telecom Glossary 2kcomposite video signal definition Hm, Nemci mu ocitno pravijo FBAS (Farb-Bild-Austast-Synchron-Signal - ti so bili vedno mahnjeni na kratice).
SCART je tip vtica. Kaj vsebuje lahko hitro izves na Google.
Pretvornik, ki ga ti rabis, je pa recimo nekaj takega kot je na sliki tule. Samo da ti rabis univerzalnega, ne vem, zakaj naj bi tale na sliki bil samo za Encore dx3.

Tzar ::

Ganja --> ti pa res nis najbolj brihten poba a ne;((

POklic serviserja za pralne stroje ti bo ze on prklopu ce si tolk "sposoben" da tega do zej se nis naredu.Pa flk ti je tolk napisu pa se kr nic.
Composite (činč, priključni kabelček,ki štrli iz SCART kabla in je rumene barve) priklopi na S video kabelček ki si ga dobu zraven karice. naprej pa pol sam nastudiraj.
Iz tega bi lahko kaksen referat naredu,sej se v 7.razredu ze ucite kj o elektriki pr Fizki ane?
:D
Življenje je lepo!

MbS ::

Če ti res ne rata si...hm rajs ne povem :D Glej zravn kartice si dobu kabel svideo pretvornik v rca (činč) v ta pretvornik vklopiš kabel rca ki je lahko samostjen ali pa "vezan" na scart priključek lahko ga prikolpis v vcr in nastaviš prevajanje preko zunanje naprave (AV AUX ) seveda ga lahko priklopi na tv.
če kaj ne kapiraš pošlj mejl na mbs@email.si z veseljem ti odgovorim
Večno bom "Mož brez sipe"

Caboose ::

Nevem kaj vam je... zakaj me mate vsi za butla?
Jaz pač še nikoli nism tega delau pa bi rad podrobno razlago! Onega S-vhs na RCA pa nimam, ker sem meu V3 3k že v compu ko sem ga kupil ! ;((
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Rott-von-weiler ::

jaz pa sn mislo da si ti ženska:O

misko ::

poglej na conradovo stran (www.e-trading.si)
jest sm use kable dubu v konradu
neki pa u big bengu
učer:D, da now pomote
TVja ti pa ne skur
razn če si profi

Caboose ::

AHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHA za babo me je meu
AAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHa:D:D:D:D:D:D:D:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S-video 20 metrov

Oddelek: Zvok in slika
202588 (2278) floyd1
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253122 (2655) romario
»

zakaj imam crno-belo sliko na tvju?

Oddelek: Zvok in slika
102252 (2107) Gadjit
»

Črnobela slika na TV-OUT

Oddelek: Zvok in slika
152064 (1727) Hevidi
»

s-vhs;scart

Oddelek: Zvok in slika
51558 (1416) matevzm

Več podobnih tem