» »

HDV kamera

HDV kamera

lazar.j ::

Ali ima kdo izkušnje s HDV kamerama Sony HDR-FX1 in Canon XH A1. Sedaj imam mini DV kamero Canon MVX-350i. Z njo sem zelo zadovoljen. Za njeno ceno ima zelo lepo sliko in odličen zvok. Vendar pa ima elektronski stabilizator slike, pri hitrejšem premikanju slika ni 100% ostra in nima programa AE (če je ozadje zelo svetlo nima možnosti globinske izostritve snemanega kadra in anuliranja svetlobe v ozadju). Z iznajdljivostjo snemalca se te pomanjkljivosti nekako omili. Zajete kadre prenesem na računalnik, obdelam s Pinnaclom in zapečem na DVD.
Zanima me:
1.) Koliko imata omenjeni kameri boljšo sliko od moje in ali je še kakšna njima konkurenčna?
2.) Ali bom z njima enako prenašal kadre na računalnik preko DV kabla?
3.) Ali bo potrebno posodobiti računalnik (vgraditi močnejše komponente), pri prenosu in obdelavi HDV ali DV zapisa?

lazar.j ::

Ali kdo ve kje v Sloveniji je kamerama Sony HDR-FX1 najcenejša?

Calligula ::

To je ogromna kamera. Zelo neprakticna. Kupi Sony SR1. HDV in snema na hard disk, stane cca 1250 Eurov-najbolje da jo narocis na www.peluga.at, ker je skoraj najceneje v Evropi tam. So pa v Gradcu.

Valentin ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

Trancedeejay ::

HI
Valentin nisi dobro razumel o cem je govora - o High Definition kamerah in ne toliko o mediju shranjevanja.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Valentin ::

Ja, sej res, sori.

il ::

Precej opisov najdeš na CamcorderInfo strani. Cenovno primerjavo za HDV kamere pa lahko pogledaš na Geizhalz-u. Enostavno je tudi kupiti v Celovcu pri npr. majdiču ,kjer naj bi imeli SonyHDR-FX7 na zalogi. Opcija je tudi Pixmania: FX1 ali FX7 ali Canon A1.

lazar.j ::

Raje bi jo kupil v Sloveniji zaradi garancije in eventuelnega popravila. Kje je najugodnejša cena v Sloveniji???

bluefish ::

garancija velja tudi v drugi državi - je mednarodna, vsaj pri večini proizvajalcev. V primeru popravila jo pač neseš na glavno zastopništvo v Slo.

Calligula ::

Sony SR1 si mislim, da lahko v BOFu ogledas tudi v akciji ampak je pa v Pelugi za kakih 100.000 SIt cenejsa. Velja pa evropska garancija. Se pravi tudi, ce kupis v Avstriji, ti popravijo v Sloveniji.

SR1 je pa po testih dalec najbolj primeren nakup.

lazar.j ::

il, kako se naroči pri Pixmaniji in kako plača in če je ta naslov zanesljiv, da ti ne pošljejo "mačka v žaklju"?

il ::

Kot v običajni pravi internetni trgovini. Sprejemajo kreditne kartice. Sam sem kupil RAMe in so jih poslali preko paketne dostave DPD, ki ima podružnico tudi v SLO. Lani so imeli celo vse cene v SIT!
Je pa res, da bi tudi jaz precej pomišljal pred nakupom za več kot 1000€ preko spleta. Še posebej uveljavljanje garancije, če gre kaj narobe.
Zato sem šel po tako robo rajši v Celovec k majdiču, kjer je cena potem Internet+30€, pa še zadevo preizkusiš pred nakupom (s tem sem prihranil >400€).

lazar.j ::

Hvala.
Torej bo najbolje, da telefoniram k Majdiču v Avstrijo in preverim zalogo in ceno, ker za popravilo v garanciji v Sloveniji potrebuješ žig in podpis na računu in na garanciji.
Ali morda še kdo ve kje v Avstriji je fizično najugodnejši nakup HDR- FX1?

Calligula ::

Zakaj ravno ta model?
Tebe to zanima za profesionalno poklicno rabo ali zasebno?

Ker tole ni primerno za civilne uporabnike. Okorno in neprakticno.

lazar.j ::

Potrebujem jo za zasebno polprofesionalno poklicno rabo.

Po čemu sklepaš, da je to okorno in neprakticno?

Calligula ::

Oblika, velikost, teza...

SR1 je precej bolj kompaktna in v testih zelo hvaljena. Samo software je se pomankljiv za dobro editiranje.

Razlika v prakticnosti pa je kot noc in dan.

lazar.j ::

1.) Odvisno za kaj jo uporabljaš!
2.) Ali ima 3ccc ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

In-ear slušalke

Oddelek: Zvok in slika
142460 (2035) Bor H
»

kateri procesor in grafično kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
252329 (1943) Meizu
»

Kateri mp3 predvajalnik (do 150 eur)

Oddelek: Kaj kupiti
161545 (1291) YaN-cH
»

Slušalke za mp3 player

Oddelek: Kaj kupiti
215922 (4986) zuz3k
»

Pasiven napajalnik, oz 0dB?

Oddelek: Kaj kupiti
51121 (1048) Turtle

Več podobnih tem