» »

Slušalke za mp3 player

Slušalke za mp3 player

MR-OzO ::

Zanima me, če ma kdo izkušnje z slušalkami, kaj se splača kupit glede na price/value? Morejo bit pa take da se v uho vtaknejo ne ostale velike, da lahko letiš z njimi pa tak. Pa tam do nih 5,6k.
Veliko izbiro in po pošteni ceni sn zasledil na http://www.pixmania.com/si/. Gledal sn modele od SENNHEISER. Torej, kaj priporočate?

Roadkill ::

Priporočam sonyjeve slušalke serije MDR:
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

So menda najboljše in-ear slušalke tega cenovnega razreda, je pa precej ljudi javilo, da jim je po kakšnem letu crknil levi kanal. Malo pobrskaj po netu, če je to res...
Ti pa tle na mimovrste piše, da imajo garancije 2 leti, tako da pomojem to ni problem.

Pobrskaj še drugje, če jih kje najdeš ceneje, ampak mislim, da ti ne bo uspelo.

Bi pa odsvetoval sennheiserjeve in-ear slušalke. Čeprav sennheiser dela slušalke brez konkurence v višjem (profesionalnem) rangu, so njegove in-ear slušalke podpovprečne, če ne celo slabe.

Jaz sicer dnevno uporabljam Sennheiser mx300, ki se drugače prodajajo za okoli 10-15k. Ampak jih uporabljam le zato, ker trenutno drugih nimam (dobil sem jih ob nakupu iRiverja). Slušalke imajo zelo dobre specifikacije, kar se tiče produciranja zvoka, ampak ti to ne pomaga veliko, ker ZELO slabo izolirajo zunanje hrupe in so obupno neudobne za nosit (oblik aje ista, kot pri najcenejših modelih slušalk, kii smo jih kupovali že 10 let nazaj).

Glede MDR51 in MDR71 pa mislim, da se skoraj splača vzet 51 serijo, ker razlike praktično ni. Dobiš pa pri 71 zraven tri velikosti gumic za v ušesa, tako da ti slušalke sedeje v uho, tudi če nisi narejen po ameriških standardih.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Tugo ::

Hej!

Najprej naj povem, da se strunjam z Roadkillom, vendar ga moram za eno malenkost popravit. Tudi 51 imajo 3 vrste čepkov ;)

Imam pa MDR-EX70LP (stari model) že skoraj 4 leta (čez cca 2 meseca) in sem izredno zadovoljen.

Če imaš še kakšno vprašanje, kar vprašaj.

lp, T.

MR-OzO ::

Sennheiser mx300 se prodajajo za cc 3k, tako da tut ni tolko od njih pričakovat. Tisto od 10-15k so cx300. Tistih pa menda nisi dobo poleg mp3ja.
Sam sn gledal SENNHEISER MX 70 Sport al pa SENNHEISER MX 51 Street. Obojne pridejo tam cc 9k v bigbangi. Tu pa sn jih našo kr ceneje. http://www.pixmania.com/si/uk/263302/ar...
http://www.pixmania.com/si/uk/263297/ar...
Ma keri kakšne izkušnje znijmi?
o onih sport sn prebral kr en vredi review motla jih je samo zelena barva :)

Bom malo prečekiral sonyev stuff.

Roadkill ::

Aha, tistle glede sennheiserc sem ocitno pomesal modele. My bad.
Ü

Tugo ::

Hej!

MDR-71 ali 51 sta IN-EAR modela. Oba SENNHEISER-jeva, ki si ju navedel MR-OzO, nista in-ear. Vem kaj so SENNHEISER naparm Sonyju, vendar osebno sovražim, ko obrnem glavo in se spremeni položaj pri klasičnih slušalkah, ter potem zvok ni več tak kot je bil in je potrebno popravljanje slušalk. Prav zato sem si kupil tiste od Sony. Kot je že Roadkill omenil, naj bi bila celotna serija MDR dobra (tudi tiste ne in-ear v razredu MDR), vendar mi osebno nobene niso "sedle" v (na) uho kot je treba.
Je pa res, da je prvi občutek drugačen, vendar ko se enkrat navadiš, jih ne zamenjaš za klasične male slušalke.

lp, T.

MR-OzO ::

Sn malo pogledal po neti o sonyovih. Glede kvalitete zvoka nisn zasledil pripomb. So pa ble pripombe na kvaliteto samih slušalk, da niso preveč vzdržljive in kr občutljive. Zaj pa glede nato, da bom jih večina ravno uporabljal pri teku, nisn ravno prepričan. Garancija polj tu tudi ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MR-OzO ()

killzo ::

Bom tukaj noter napisal, da ne bom nove teme odpiral. Skratka iščem slušalke za mp3 predvajalnik, ki imajo manjši "vtič". Sploh ne vem kako naj bi to iskal ali kako se temu reče tako, da če ima kdo kakšne take slušalke naj mi prosim pove kaj več in pa kje se dobijo.
killzo don't worry be happy

zavajon ::

Sonijeve MDR_EXxxx in-ear slušalke niso primerne za bicikel (ne vem, kako je pri teku, ker že dolgo nisem lovil trole ali bežal pred policaji). Ker imajo prevelike čepke, padajo iz ušesa. Mislim seveda za najmanjše čepke, večji so najbrž namenjeni večjim sesalcem. Meni so MDR-EX71SL/B po kakšnem mesecu crknile, sicer so mi po 1 mesecu dali nove (če jih kdo pride iskat v lj jih dam za 6k, za manj se mi ne da se ukvarjati s tem), ampak glede na omejeno uporabnost in neučakanost sem v tem času kupil take z zanko (kot http://www.mimovrste.com/katalog/produc..., samo sem dal ene 5k v bigBangu), so pa OK na biciklu, zvok je tudi dober in še glasnejše so, kar je za baterijo playerja ugodno.

lp

Skull_ ::

jst mam ene sennheiser iz bigbanga za 5k in sm zelo zadovoljen z njimi..

zavajon ::

Ogledujem si malo Sennheiser slušalke za mp3 player in sem v dilemi glede impedance.
Večina Sennheiser slušalk ima impedanco 64ohm, moje sedanje (pravkar strgane :( ), in tudi večina low cost slušalk, pa 16ohm. Po moji logiki pomeni večja impedanca manjši tok, s tem manjšo moč, torej manjšo glasnost. Se morda motim? Zdaj namreč običajno poslušam na glasnosti cca. 2/3 in se bojim, da bi bilo s 64ohm-skimi pretiho.
Ima kdo iskušnje s takimi slušalkami na mp3 playerjih? Mislim, če je res opazna razlika v glasnosti.

lp

BoZo ::

Mislim, da so bojazni glede Sennheiserjevih slušalk odveč, navsezadnje je renome proizvajalca največja garancija.
Naj te višja impedanca ne skrbi namreč nisi opazil, da pa imajo njihove slušalke nadpovprečno občutljivost s čimer kompenzirajo povišano impedanco.

Sem pa osebno ZELO zadovoljen z Altec Lansing IM616E, ki jih uporabljam zgolj za resnejše poslušanje (in ne za šport), vendar so na žalost precej neudobne in niso primerne za tiste z manjšimi ušesnimi luknjami.

krofnik ::

jaz mam na Teac Mp3 playerju tele Philips slušalke, k sm originalne zgubu. Ampak za ta dnar mislm da sekajo no, base tud ful dobr predvajajo

Golden eye ::

sam mal Sennheiser cx 300 in morem reč da so ful vredu slušalke. K jih daš noter v ušesa, izolirajo hrup iz okolice tko da sploh ne rabš met tko naglas (pršparaš na bateriji). Kvaliteta zvoka je dobra, bassov je tud čist dost, naglas gre že preveč (zame) ampak še kr ne zgubi na kvaliteti čeprav je skor do fulla naglas. pa še dva članka: klik klik1

zuz3k ::

zdravo

sem v hudi dilemi, zraven mp3 predvajalnika sem dobil zanič slušalke. Do sedaj sem uporabljal slušalke od starega canyona - super zvok vendar so se mi pri prepogibanju strgale...

iščem slušalke, pripravljen sem odštet do 4k, morajo pa pa obvezno biti daljše, da bi jih uporabljal tudi za kolesarjenje, ne smejo pasti iz ušesa! ter guma mora biti bolj debelejša da se ne trgajo pri prepogibanju.. seveda kvaliteta prevjanja mora biti ok..

odloču sm se da bom kupil pri trgovini mimovrste, žal pa nimajo slušalk firme philips ;((

glede uporabnosti se mi še bolj od navadnih slušalk dopadejo Sony MDR-KE30LW če se ne motim kot nekaka yoyo varjanta, samo odvisno ali potegne avtomatsko kabl no3 ali moraš navit.. bi bile pa zelo uporabne, IMA MOGOČE KDO TE?

navadnih je pa toliko, da se nemorem odločiti, res pa nebi bil rad razočaran :|

HELP?
Life is a psychological game.

icko ::

Sam imam Sennheiser omx70 sport. Zelo dobra zadeva nekajkrat sem zasledi grajo na račun neintenzivnega bassa ampak moram demantirati te trditve. Pri pravilni namestitvi v ušesni kanal in z uporabo zaščitne pene in ne gumjhasiih distančnikov je zadeva več kot solidna tako da ji Sony v tem rangu ne seže do kolen. Od Sonyevih nisem slišal le modela Sony MDR-EX85LP ki bi znale biti tudi ok.
Za budget 40€ so po moje Sennheiserice best buy, za malo več pa so baje prva liga Bose triport in ear. Reviewi po svetovnih (beri ameriških) forumih so fenomenalni slušalke po marsikaterem mnenju prekašajo celo določene modele Shure ali pa Ultimate ears. Bassa je baje v izobilju tako da je treba raje pripirat pipico kot ne.
Cena je okrog 90€ v LJ ali cca 90-100$ na ebay.
Definitivno jih bom šel poslušat in upam da se bodo znašle v mojih ušesih.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: icko ()

zuz3k ::

vsak svoje hvali, ja sigurno da so super če si daw nevem kolk keša...
jaz pa rabim ene k bojo delale OK

mi lahko kdo drug svetuje?
Life is a psychological game.

bond007 ::

Jst imam te sonyeve in ear že kake 3 leta. Sicer zvok soliden - no mogoče malenkost pretihe, ampak kvaliteta je slaba. Guma s katero je prevlečen kabel mi je popolnoma preparela (enako poročajo tudi drugi uporabniki na netu). Sedaj delujejo slušalke prav krhko, ker se držijo na dveh zelo tankih žičkah . Sony kvaliteta :\

Melanholija ::

zavajon ::

@compman
Jaz tudi uporabljam slušalke na kolesu. Ugotovil sem, da so za kolesarjenje edine uporabne clip-on (take z zanko za okrog ušes). Vse in-ear so mi padale ven (razen pozimi, ko nosim kapo;) ). Res da te ne ležejo tako dobro v uho kot in-ear, zato se basi ne slišijo tako dobro, ampak glede na to, da je kolesarjenje s slušalkami itak dokaj nevarno početje, je morda bolje, da nisi čisto izoliran od okolice. Dolžina kabla ni problematična, player imam vedno v žepu, problem pa je kvaliteta kabla, ki se navadno dokaj hitro strže. Trenutno imam Sennheiser OMX70, te imajo malo debelejši kabel od prejšnjih Sony, upam da tudi bolj zdržljiv. Res pa niso bile poceni, mislim da nekje 45€.

lp

tone222 ::

Js tut kupujm in-ear headphones odkar so mi crknle philips 9500(en let sm jih meu pa usak dan uporablu res udlična izbira). Zdj mislm kupt SHE9700 k nj bi ble še bolše



Jih že prodaja kšna trgovina v sloveniji?

zuz3k ::

@zavajon:
hvala. kupil sem sony-mdr-ke30lw. Za kolesarjenje sem TUDI napisal, ker če že kupim naj bodo uporabne tudi za to, če bom kdaj poslušal glazbo, ampak do zdaj jo še nisem... padejo mi pa ne iz ušeč, so lihprav 8-)

Z slušalkami sem zadovoln, pripnem jih h pasu. Ko jih ne rabim stisnem gumb in se navijejo.. bl praktične nebi mogle bit. Muzika je ok..

ps: tudi na drugem forumu so mi svetovali slušalke v rangu 30-50€ ampak zaenkrat nisem pripravljen toliko odštet, ker so mi tudi te ok.. :D

@tone222:
poskusi pri www.ceneje.si, ampak zgleda da jih v sloveniji nobena trgovina ne prodaja..
Life is a psychological game.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naglavne slušalke

Oddelek: Zvok in slika
244509 (4006) D3m0r4l1z3d
»

In-ear slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
112156 (1579) forg0tten
»

Zanesljive slušalke za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
91484 (1242) borovec
»

[Slušalke] In " EAR " do 10k

Oddelek: Zvok in slika
285654 (3882) Keyser Soze
»

Slušalke Sony MDR-EX51LP vs. MDR-EX71SL/B

Oddelek: Kaj kupiti
51574 (1480) krneki

Več podobnih tem