» »

Matična Plošča ne dela

Matična Plošča ne dela

Glicerin ::

Prijatlu je najbrž strela skurila napajalnik, ploščo in disk. Najprej je sam zamenjal napajalnik, vendar se računalnik ni zagnal(zagnali so se samo ventilaorji). Potem sem mu jst nabavu rabljeno plato tako da sva jo zamenjala. Nato ugotoviva da tudi tipkovnica ne deluje. Ko pridem v bios ugotovim da diska ne zazna, tko da je tudi disk skurjen. Računalnik nato ostane vklopljen za kakšno minuto v biosu ko se pogovarjava. Čudno da smo sploh prišli do biosa ker ponavadi skurjen disk povzroči da se računalnik sploh ne zažene. Med tem ko se pogovarjava se ekran izklopi in plošča vtihne(ventilator na cpu), vendar napajalnik še vedno dela. Ko sm sklopu napajalnik, odklopu disk in cd-rom ter poskusil z ponovnim zagonom računalnik preprosto ne gre nikamor. Poiskušal sm že vse clear CMOS itd. Procesor in ram sm stestiral tudi na drugi plošči in sm ugotovil da samo ena palčka rama ne deluje, tista ki je bila že prej v računalniku.

Sedaj ko poskusim z vklopom se plošča zažene, naredi tisti pisk ob vklopu, kmalu za tem se sliši še tihi klik in od takrat naprej lahko poslušaš samo še ventilatorje.

Zanima me ali so sploh še kakšne možnosti da bo ta plošča delovala?
Kaj naj bi "skurilo" ploščo?
Kakšni so varovalni mehanizmi plošče, da preprečijo poškodovanje komponent?(previsok FSB)

AndrewSmith ::

In kaj ce je tudi proc skurlo?
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Glicerin ::

če bi skurilo tud proc se sploh nebi nč zagnalo po zamenjavi plošče

Grimlord ::

Od kdaj pa skurjen disk povzroči da ne pridemo do biosa? :)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Glicerin ::

ja jst sm skuru en disk zato kr sm po pomoti zamenjal 12v in 5v priključek (don't ask) in je avtomatsko sklopilo predn se je kaj zagnalo.

Ima kdo kako idejo za rešitev problema s ploščo ??

BiGBoW ::

možnost je da je šla grafična če se sliši pisk po vklopu. poskusi grafično v drugem računalniku. mala možnost pa je tudi da se je vtičnica kaj pokvarila poskusi če dela na drugi vtičnici.

Glicerin ::

hmm praviš da je lahko šla grafična, ampak grafična je integrirana

vtičnica? katera, od napajaja, sm sprobal že več napajalnikov
če pa misliš od elektrike mi drug računalnik oz. druga plata deluje normalno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Glicerin ()

Glicerin ::

Še vedno na mrtvi točki ampak stvari hočem priti do dna. Ko sm nekaj iskal po internetu sm naše kodo za piske biosa.
Plošča je Micro star 6378 v1.0 in ima Award Bios. Pri meni plošča odda samo en pisk vendar kot kaže tabela to ni mogoče torej kaj bi rekli. Je plošča okvarjena?

mkonci ::

Katero plato pa maš? Se opravičujem če si že napisu, jst nisem opazu!
No tkole, a si se pred crkom kej ukvarjal z biosom? Morda z biosom grafične?

To sprašujem zato ker sem to sam naredu pa je plata še zdej na servisu (8 dni):\ .

Men plata ni piskala niti ko sem pobral vse iz nje razen napajanja. No pol sem pa raj nesu na servis, sej je bla stara cel 1 dan 8-O .

PS: moja plata ASUS P5B

Glicerin ::

Niti mojega zadnjega posta nisi prebral. Plata je Micro star 6378 v1.0 . Gre za starejšo plato socket A in z SDRAM pomnilnikom. Edino kar sm delu po biosu je blo da sm nastabu 1200Mhz na FSB100 ker je bil tak procesor gore.
Druzga nism šaru.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjene plošče zaradi "zmaličenih" BIOSov

Oddelek: Navijanje
223542 (858) sbawe64
»

Računalnik se prižge, a ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
455130 (4311) m0LN4r
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517925 (6671) solatko
»

Dell Studio 1735 problem / fuč procesor ali ram?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10982 (780) #000000
»

CMOS checksum error

Oddelek: Strojna oprema
121428 (1241) Glicerin

Več podobnih tem