» »

SAPPHIRE X1950 PRO VS MSI 7900 GTO

SAPPHIRE X1950 PRO VS MSI 7900 GTO

miloš ::

Pozdravljeni

Zanima me vaše mnenje.In sicer smiselnost nakupa (cena/zmogljivost) teh grafičnih kart. Oziroma, kaj bi kupili vi.

MSI 7900 gto - 270 Eur
Sapphire radeon X1950 pro 512Mb - 197 Eur
Sapphire radeon X1950 XT 256Mb - 230 Eur
Sapphire radeon X1950 XTX 512Mb - 331 Eur

lp MIloš

eDDi ::

po mojem je 7900GTO price/value zakon.

GaS ::

Ce gledas po teh cenah, se ti bistveno bolj splaca vzeti XTja, ker je ze 1900XT povsem primerljiv z GTOjem, 1950XT ima pa se hitrejsi ram, ki gre na vsaj 1GHz.

miloš ::

potem je to ok?
Grafikkarte / Grafikchipsatz: Radeon X1950 XT / Steckplatz: PCIe / Schnittstellen: 2x DVI (Dual Link), TV-Out (HDTV), ViVo / Speichergröße: 256 MB / Speichertyp: GDDR4 / Speicherinterface: 256 Bit / Chiptakt: 625 MHz / Speichertakt: 1.800 MHz / Pixel-Pipelines: 16 / Pixel-Shader: 48 / Vertex-Shader: 8 / Kühlung: aktiv

ali pa se dolgoročno gledano splača to?
Grafikkarte / Grafikchipsatz: Radeon X1950 XTX / Steckplatz: PCIe / Schnittstellen: 2x DVI (2x Dual Link), TV-Out (HDTV), Video-Eingang / Speichergröße: 512 MB / Speichertyp: GDDR4 / Speicherinterface: 256 Bit / Chiptakt: 650 MHz / Speichertakt: 2000 MHz / Pixel-Pipelines: 16 / Pixel-Shader: 48 / ...

razlika 100 Eur.

ali je velika razlika v hitrosti med 256MB ali 512MB, taktom 625MHz ali 650MHz?

Čmrlj ::

Jaz ti pa gto priporočam;)

BoLhCa ::

GTO all the way! Jebeš te ATI-je, enkrat ga kupu, nikoli več. Sramota kak prikaz da vn na 1600x1200, na kateri pač špilam;((

Shegevara ::

ah bolhca?

Zakaj pa meni potemtakem dela na 1600x1200 brez problema?

Dr_M ::

GTO uzem.
ma 512MB rama (1950xt samo 256mb), pa se zelo dobro se navija.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dzinks63 ::

:)) Tu je primerjalni test x1900pro vs 7900gtx saj gre MSI7900gto to gtx

igor0203 ::

Će ti ni težko dodat 60€, potem raje vzemi X1950XTX 512mb, za katero si napisal, da stane 330€. Je pa boljša od 7900GTO, ki je med temi best buy.

miloš ::

Fantje hvala! Čeprav sem sedaj padel v resno dilemo. Ali menjati comp (ki mi še nekako deluje), ali malo počakati na dx10?

Ali se mogoče splača do takrat nadgraditi stari računalnik . AMD 2500+, 200gb/16 sata, 512 mb ram, 550w napajalnik, radeon 9800se (mod v pro)?
Mogoče dodatek rama - kateri?
Ketera novejša plata je OK, pa da ima AGP (da menjem ploščo z procesorjem, z menjavo grafične ki je na vodilu AGP pa počakam - zadržim 9800?

Cel računalnik se mi ne splača prodajat - menjat, kajti disk, napajalnik in DVD zapisovalec so novi.

Ideje - kaj bi naredili vi?

lp Miloš

Čmrlj ::

Za tak sistem se ni ne splača kupovati nič kaj več kot 7600gs.Nevem pa od kje ti GTO,XT in XTX na agp vodilu?????Jih ni! Drugače pa če ti je sistem preslab, pa obdrži disk in napajalnik, ostalo prodaj in nabavi Core2Duo sistem;) .

Drugače pa pomoje dve boljše 939 plate z AGP so:ASRock 939Dual-VSTA with ULi 1965 klik tukaj in Asus AV8 with K8T800 chipset

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Veron ::

7900GTO@GTX je najbolša izbera :D

miloš ::

Ja, dejansko bi moral odpreti dve ločeni temi. Bi bilo bolj razumno.

1) Nabava novega računalnika - katera grafična?

2) Ali se splača počakati na nove cenovno dostopne grafične (DX10), do takrat pa samo delno obnoviti (z čimmanšimi stroški) star sistem. Menjava matične, procesorja, ramov, grafično 9800 pa zadržati (zato povpraševanje za matično z AGP).
Čez pol leta pa potem samo grafično zamenjati.


lp Miloš

@LOL ::

Pi*da Bolhca:\ A moraš res v vsaki temi blatiti Ati, IN TO V TEM PRIMERU NAJHITREJŠO GRAFO za le malce večjo ceno od tvoje opevane Nvidie. Prav tečen si že:| Imam atija, imel sem Nvidio pa je povsod delalo tako kot mora.

Aja še to: pa kaka slika si pa imel na 1600*1200 da je za en ku*c? Kaj ti ni dost hitr laufalo. Samo ne ti meni da ima Nvidia boljšo kvaliteto slike -> če so pa sedaj pvoedali da ima pa 8 serija res odlično sliko in primerljivo/boljšo od Atija. Torej prej niso meli če še sami priznajo:\
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Turtle ::

Sapphire Radeon X1950Pro Ultimate pride okol 215€

mihax00 ::

kje se ga pa da dobit ULTIMATE varjanto ?

edit: ok najdu neki trgovin

mmm kaka je pa razlika med ULTIMATE pa varjanto s 512MB spomina ki jo ponujajo pri com-shop

x1950 pro 512MB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihax00 ()

jan01 ::

mihax00 ::

Ultimate je še bolši :P

sam un z 512MB mi ni čisto jasn a je starejša varjanta x1950? k ta pro-ULTIMATEno saj tak se mi zdi k na sapphire strani gledam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihax00 ()

Čmrlj ::

Nimajo šans teli pro-ji proti 7900gto, ki je po novem samo 258 eur. klik

Evo kle je še ena primerjava x1950 pro 512 mb vs 7950gt 512mb,7900gt,7900gs ( 7900gto-ja ni je pa treba upoštevat, da je hitrejša od 7950gt ). klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Big_Al ::

Moj glas gre grafični HIS Radeon 1950PRO IceQ3 / 256MB, ki ima že stock Artic Cooling Silencer hladilnik gor ter višje frekvence delovanja.

Test

BoLhCa ::

@MedoPu sej špili delajo, poglej si spodnje screen-e kaj pa s sencami dela na taki resoluciji.

@LOL Nimam jst nobene opevane nVidia, drugače nebi niti pomislil na ATI-ja, ki ga imam btw še vedno v kišti, ni kupca:D Tako da nism die hard fan, sam sm pa die hard razočaran nad X1900XT~~

Evo še dve sample sliki, da vidte o čem govorim, so pa kockice v vseh igranih špilih, spellforce2, titan quest, coh, coj....

http://shrani.si/?coh1015954.jpg
http://shrani.si/?callofju1015955.jpg

ow pa še neki.. so mi govorili da imam defektno kartico, imaš lahko tako "srečo" da si zbereš že tretjo defektno kartico zapored ? Don't think so~

Čmrlj ::

Bolhca grdo:( ,pri gto tega neboš videl;)

dzinks63 ::

:)) @ BoLhCa
Za tole so odgovorni driverji. Sploh ker praviš da se ti v večih igrah to pojavlja. Pravilno instaliraj taprave ati.com driverje in ne kakšne beta ali neke kopije. Pojdi korak po korak od windowsov do tvoje grafične in ti mora delat. Še prej pa pravilno kompletno odtrani stare.
Sam imam tudi atijevo karto pa vse dela 100% kot je treba.

BoLhCa ::

No pa dobro ni me treba met pa za r00kie-ja no... Misliš da nisem tega nardil? Menjal sm gonilnike, več kot sm jih zamenjal v vseh letih prej z nVidio, pa mi ni nič odpravlo tega. Komaj čakam da najdem kupca za tega ATI-ja in da si kupim grafično kartico spet.:D

Gaber ::

Če boš kupoval 1950PRO nujno vzemi ULTIMATE varianto, ker ima navadna hude probleme s pregrevanjem VRMjev.

Sam sem zadevo rešil z dodatnim heatsinkom ampak vseeno sux, da moraš novo kartico modificirat da dela normalno ;(( ...
Glede preformanca se sicer ne pritožujem, zadeva lepo dela na 1600x1200, edini problem so driverji, ki so, če smo pošteni, še vedno par let za nVidio:\ ...

Sklep: Če maš keš vzem 7900GTO:D

mtosev ::

Kaj je VRM?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dzinks63 ::

:)) Če se ti je res tako zamerila in misliš da je defektna jo kupim . Dam ti 100€.

Gaber ::

Voltage Regulator Module

chucki ::

Kje se nahaja ta vrm? Ce lahka slikas kartico pa pokazes prosim! :\
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Gaber ::

Nimam namena odpirat kište ker se teb ne da pobrskat po netu...

Maš 2 topica na to temo...

1.
2.

Pa še slikca ene domače rešitve, sicer powercolor, ampak pozicija VRM je skor identična kot pri Sapphire.

Čmrlj ::

Gaber zakaj bi vzemal 1950pro ultimate, ki mislim da je cca 250 eur, za 250eur pa pri nas dobiš GTO-ja.

edit:Videl da je ultimate 215 eur,ampak juaz bi dal še 40 zraven, odloči naj se sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Gaber ::

Ti si kul.

Ampak če bi prebral moj prvi post bi videl, da tudi sam svetujem nakup 7900GTO, v primeru odločitve za ATI pa močno odsvetujem nakup navadne [ne ultimate] x1950Pro.

Še enkrat, če denar ni problem, je dodatnih 50€ za nvidio dobra investicija:)

dzinks63 ::

:)) Saj pride kmalu GF8600

SavoKovac ::

Dons narveč štejejo argumenti.
Ati 1950pro je kul pri Dx9.0 igrah in pri igrah, ki jih bodo prirejali/klamfali za XB360.
To, da je računalnik(cpu) počasen, niti ni tako hudo, ker ti ena takšna karta zagotavlja stable FPS pri polnih nastavitvah za kvaliteto grafičnih učinkov. En razlog več, da je vse ON in na MAX.
Nvidia ima morda dobre driverje, je pa forceware vmesnik zanič. Traytools rulajo, catalyst control centre pa je opcija.

Razvijalci iger se sicer puntajo v smislu "nVidia. The way it's meant to be played." Ker npr. rdeči ne izpolnjujejo vseh OGL specifikacij.
Po drugi strani pa majo zeleni zandrek HLSL OGL shader compiler itd. itd.
Pri DX do 9.0, pa smo ze omenili, rula Ati. In Dx9.0 karta ni tako slaba naložba...ker so XB360 in PS3 grafulje na prav tem nivoju. wiii pa še malo nižje v enem levem kotu. In ziher mislijo ostati še ene 5-7 let.

IVo ::

Jaz oddam glas za 7900GTO. Čisto preprosto iz razloga da prebavi vse špile z lahkoto in v najboljši kvaliteti. Za te ATI jeve "primerljive" kartice ne vem, vem pa da bo 512MB rama na grafi veliko pripomoglo pri špilih, ne glede na to kakšni so driverji in vsi ostali razlogi ki ti jih ATIjevi privrženci dajejo.

SavoKovac ::

Mah, malo mu še fali pri "kvaliteti", seriji Geforce7 namreč.
Konkretno to pomeni, da še ni HDR+AA (morda spljoh ne), ne HQ AF in manj shader powerja.
Najboljši možni način izbire grafe v tej situaciji je, da se izberejo igre, ki bi se naj najbolj igrale, potem pa se pri igricah štancajo plusi in minusi.
Kao, Gothic3 - plus za GF, HL2 Episode X Y, plus za Ati, Fear - plus za Ati, Quake 4 - majcen plus za Gf...

Čmrlj ::

galemir in kok iger lahk igraš na high+hdr+aa???

SavoKovac ::

CS (maps), Half Life2: Lost coast + Episode1, Far Cry, Oblivion, Fear, SSam2, AgeOfEmpires 3...
Po defaultu v Unreal engine 3.
Koliko igric (hdr patchev) pa bo še izšlo za časa uporabe kartice, pa ne bi znal povedat. :D

Čmrlj ::

In na x1950pro na high nastavitvah z 8x aa,16xaf in hdr imaš igralnih 30+ fps???V oblivion,serius sam2,Fear težko da, pa še kakšna se najde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Orbit89 ::

FEAR ne podpira HDR, kot jaz vem.
Drugač kdor hoče igrat na MAX, naj si kupi 8800 GTX/GTS (med nima ni velike razlike), vse ostalo je zastarelo(za tistega ki hoče špilat na MAX).

LP

SavoKovac ::

Fear podpira HDR. Če zaupamo navajanju po določenih straneh. Link.

Jaz se ne bi razjokal, ker na x1950pro vse v vseh igrah ne laufa 75FPS in več.

Oz. folk je srečen, če ma doma nekaj v smislu 7600GT. Če pa kdo ne zna optimizirat 36PS, 12ROP zverine pri 256bit GDDR3, potem se ta lahko zamisli nad sabo in ne nad kartico.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019717 (12782) Janac
»

Katero graficno naj kupim?!?!

Oddelek: Kaj kupiti
372555 (1519) Meizu
»

Geforce 8800 gts

Oddelek: Kaj kupiti
332102 (1177) Mr.B
»

Igracarski racunalnik do nekej cca. 230000?

Oddelek: Kaj kupiti
312510 (1756) falotXP
»

Katera ATI grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
81127 (985) suntrace1

Več podobnih tem