» »

Kako spremeniti dodeljeno crko pogona?

Kako spremeniti dodeljeno crko pogona?

HudPes ::

Hy!
Zanima me kako lahko instaliram win98 na masino kjer sem ze
instaliral win2kpro!Problem je v tem ker so w2k na C-ju.Naredil
sem se eno fat particijo in sicer d,ampak nikakor ne morem
naloziti gor win98 ker mi zacne kr neki piskat u masini,ko zacne
kopirati namestitvene datoteke?
Ali se da kako spremeniti dodeljen c na katerem je w2k v d npr?
Please help!
L.P.

GaPe ::

PartitionMagic 7.0 vsebuje programček, ki se imenuje "DriveMapper". S tem bi se dalo kaj takega naredit. Poskusi!

8-)
Don't steal! The government hates competition.

HudPes ::

Imam verzijo 6.0 Ki ravno teko vsebuje
drive mapper in ko hocem spremenit
crke mi napise sporocilo da lahko spreminjanje crke pogona povzroci WIDE SPREAD FAILURES kar me vsekakor odvrne!
ali je v 7.0 to kaj spremenjeno?
L.P.

goba ::

Oni D:\ moras spremenitio v primary partition, ki ima vedno oznako C:\. Ce imas vec Cjev, se med seboj ne smejo videti. DriveMapper ti pri tem ne bo mogel pomagati.

Highlag ::

Zadeve si se lotil narobe. Vekakor bi moral najprej naložiti W98 šele potem W2000.

Računalnik ti piska, verjetno zato, ker hoče inštalacija prepisati Boot blok c: diska. (Normalno je to v biosu vključeno za zaščito pred virusi)

Moraš razumeti, da vsaka inštalacija operacijskega sistema prepiše Boot blok na C disku in ni važno na kateri disk inštaliraš operacijski sistem.
Informacija v tem Boot bloku je v bistvu kazalec na izvršno datoteko za nalaganje operacijskega sistema. W2000 pa ta kazalec preusmerijo na Bootloader, s katerim potem izbereš kateri operacijski sistem boš zagnal.
V glavem W98 nimajo nimajo tega bootloaderja.
Ne vem pa če obstajajo bootloaderji od kakega drugega proizvajalca, ki bi mogoče to omogočali.

Če pustiš, da ti onštalacija W98 prepiše boot blok C: diska, ne boš mogel laufati W2000.

W2000 pridejo z Boot managerjem, ki omogoči ob inštalaciji bootanje v več operacijskih sistemov. Zato je pomemben vrstni red inštalcije operacijskih sistemov.

bastadu ::

Higlag: Ni važno, v katerem vrstnem redu inštaliraš Win2k in Win98, res je pa, da je manj težav, če najprej Win98 in nato Win2k. Če pa delaš obratno, ti Win98 prepišejo boot record od Win2k in zato ne moreš priti nazaj v Win2k. Lahko pa to enostavno popraviš z Recovery Console... Zelo priporočeno pa je, da imaš vsak OS na svoji particiji (Win98 obvezno na C:, Win2k pa na katerikoli drugi...).

Highlag ::

Bastadu hvala za pripombo!

Malček sem pozabil na recovery:8)

(Če po pravici povem tega nisem nikoli naredil v živo:8))

Spajky ::

Jest ne vem, od kot ta ideja vsem, da morjo bit Win9x nujno samo na C:\ ; lahko so na katerikoli FAT32 ali DOS particiji, tudi logicnem driveu! in pa celo boot fajli (IO.SYS + MSDOS.SYS) ni nujno, da so na C:\ ; je pa res, da po default-u ima folk po navadi in v bios-u install tko! Widely misunderstood item ! 8-)

HudPes ::

Hy!
zdej mi je pa zol da nism pocaku na odgovore!:))
U glavnem z driveMaperjem sem spremenu dodeljeno crko pogona in jest lepo zalaufam nazaj in napise no system disk,u glavnem po dveh urah sem ga usposobu tok da sm prsu do logon okna,ampak pol me pa ni spustu naprej,kao limited virtual memory.Nikakor!
Nato jest instaliram na se eno particijo w2k in hocem iz une dostopat do ntfs particije-ne morem, v disk managerju mi jo pokaze samo explore ne dela!
A bi lahko se kako prsel do podatkov ki son na tej particiji?
Aja pa se bootmagic mam gor in mi se ta stale dela,tko da tut une druge w2k ne morem vec zagnat!
Zdej pisem iz sihta ker sem mel cel vikend
masino off.
Sej ni problem zdej dat gor w98 pa w2k,sam rabu bi se ene podatke ki so mi
dost nujni!
ThX
L.P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dualboot - je to mozno

Oddelek: Operacijski sistemi
51165 (1070) jlpktnst
»

Autoexec.bat

Oddelek: Operacijski sistemi
121756 (1538) alien-w
»

Win2000 in Win98 na enem compu

Oddelek: Operacijski sistemi
111141 (981) bastadu
»

sesut W98 v dual boot konfiguraciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
101220 (1131) ferjan
»

2 operacijska sistema

Oddelek: Programska oprema
162628 (536) andrej

Več podobnih tem