» »

Sandra memory test na ECS K75A

Sandra memory test na ECS K75A

Boky ::

Z zadnjo sandro dobim v memory testu 1150/1100. V referencah za ta chipset so naslednji rezultati:1757/1663. Tam je bilo sicer merjeno z Athlonom 1.4 jaz pa imam durona 1.2 ampak zdi se mi da take razlike vseeno nebi smelo biti, ali?

McWolf ::

Dej mal u biosu cekeri nastavitve!>:D
Go tell it on the mountains!

jRk0 ::

Jaz mam durona 700@832 pa sdr rame @138mhz pa mam v zadniji sandri tolko rezultat. definitvno mores malo bios pogledat...
You fuck up once, you loose two teeth.

VASkO ::

ce ne vidite in ne razumete, da duron dela na 100mhz FSBju in athlon na 133, zato pa je taka razlika v tockah!!!

Boky ::

Ja ampak memorija pa dela na 133 fsb. Drugace pa sem v bios navil vse do konca. Lepo bi bilo ce bi gdo z enako plato in podobnim procesorjem pognal test.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

VASkO ::

ta cipset na plati (sis735) ima eno grdo lastnost, v asinhronem nacinu FSB/memory je cipset pocasnejsi kot v sinhronem, to pomeni, da ce imas na 100/133 FSB/memory nastelano v BIOSu, je lahko celo pocasnejse kot 100/100.

Boky ::

Jep, sem opazu. Zdaj, ko sem dal na 100/100 sem dobu malce bolse rezultate. Ampak najbolj me veseli to, da je sistem zdaj bolj stabilen(nisem se 100% ampak zaenkrat kaze vredu). Prej je test v 3dmarku 2001 vcasih slel skoz, vcasih ne(masina freeznila), tudi ce sem imel nastavljena cakalna stanja memorije na najbolj pocasen nacin. Zdaj imam memorijo navito do konca le da je cpu/memory na 100/100. Masina zaenkrat dela ok.
Aja, ddr ki ga imamj trenutno noter je noter samo testno. Z sdr-om se mi zdi, je masina na 133/100 malce hitrejsa kot 100/100, ampak bom po tem imels verjetno spet problemz stabilnostjo.
Kar se pa tice samih vrednosti, ko sem masino prek cpufsb-ja navil na 110/110 so se rezultati dvignili na 1324/1273, tako da, ce bi imel Athlon-a (133/133) bi se verjetno priblizal referencnim rezultatom iz sandre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Boky ::

Konec testiranja. Ugotovil sem, da tej plati res ne pase asinhrini nacin delovanaj memorije in procesorja, ceprav naj bi bil ta problem z novimi biosi resen.
Ce sem imel DDR na 100/133 sem dobil v vseh testih (tu pri igrah) rezultate kot, ce sem imel nastavljeno na 100/100, razen tega masina ni bila stabilna.(na 100/100 ni freeznila nikoli)
Z sdramom je masina pri 100/133 sicer hitrejsa kot pri 100/100 toda ni stabilna, kot bi si clovek zelel.(xp-ji obcasno zmrznejo med 3dMarki2001,...)
Bo zgleda zamenjat SDram za DDR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

sirotka ::

A je to plata elite xxxx, in je na mlakcovem ceniku?
Dej povej če je dobra?Pa kok se da kej OC

Boky ::

Jep, to je ta plata. Ce bos uposteval to kar sem zgoraj napisal, nebi smel imeti problemov.
Ka re tice navijanja je slaba, mnozilnika ne mores spreminjati, tudi ce odkles procesor. Navijas lahko le prek FSB-ja. Za kaj vec poglej ta post.
Ce rabis mrezno in imas se stari sdram, ki bi ga rad porabil jo kar vzami, ker bos prisparal toliko, da bos lahko namesto durona 1100 vzel athlona 1333(gledam mlacom-ov cenik). Ce pa ne rabis mrezne, ram bos pa tako ali tako moral kupiti, razmisli o DFI-jevi plati(tudi to ima mlacom). Plata ima kt266a chipset, ki je hitrejsi od sis735, razen tega se da dosti lepse navijati.(kaj vec o tej plati ti lahko pove the_man ali pa preberi test na Tomshardware.)
Upam da bo kaj pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hitrost rama

Oddelek: Strojna oprema
201681 (1308) royt
»

plošča

Oddelek: Kaj kupiti
8807 (661) Boky
»

ECSKA DA ali NE

Oddelek: Kaj kupiti
221426 (994) Boky
»

Kdo od vas ima ECS K7S5A?

Oddelek: Kaj kupiti
201293 (914) g0Run7
»

ECS K7S5A DA ali NE?

Oddelek: Kaj kupiti
181373 (930) AtaStrumf

Več podobnih tem