» »

Geforce 7600gs in napajalnik!!

Geforce 7600gs in napajalnik!!

migič ::

Imam problem z grafično kartrico. Po nekj časa delanja na računalkiku, se mi slika razmaže, ...grafična zablokira...saj veste..reset.;(( Pa me zanima če so krivi gonilniki al bo treba napajalnik zamenjat, ker je samo 300W, nažalost.:(
Po mojem bo najbrž to, ker mi v Nvida control panel na trenutek pokaže napetost Vcc kar>> 0!!!....in opozorilo, ....!
Nekje sem zasledil, da naj bi bil 300W dovolj za mojo specifikacijo.
epox 8rda+
barton 2500+
1,5 gb rama
7600gs
trdi disk:)
& dva dvd
Kaj menite??:\
Aja grafa je pa nova in ma aktiven hladilnik...
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!
  • spremenil: migič ()

mtosev ::

Koliko vem rabijo take grafe saj 350w.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AngelOfDeath ::

z 7600GS so bile različne težave malo uporabi iskanje...
edit: Slovnica

migič ::

Ja mislim, da glih ni težava v napajlniku...8-O , težave se ne pojavijo med igranjem iger ampak ko zaženem bsplayer, ali realplayer,....skratka, ko koželim gledati film??:(
Bom mal pobrskal po foromu, če pa kdo kaj ve naj mi prosim pove.
thx
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Čmrlj ::

klik. Probaj posodobiti bios in naloži nove chipset driverje za tvojo plato.a dodatno napajanje imaš priklopljeno??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

migič ::

Ma ja dodatno napajanje je priklopljeno. Bom probal z temi najnovelšimo driverji (nVidia ForceWare 91.47 Final *WHQL Certified*) pa bom videl kaj bo! Kaj če to ne pomaga pol morm kupit nov napajalec. Samo kaj naj kupim?? Razmišlal sem o kakem LC 420W, samo ko berm forum, da je enim delovalo šele na 600W. Mal mi je glupo zdj še za napajalec vreč kakih 50€:'(
Plošča ma pa zadnje driverje in bios.
Drugače pa vidim, da je cel kup problemov s temi karticami in mi že kar hudo, da sem se odpovedal ATI-ju, kjer ni bilo nikoli problemov.:'(
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: migič ()

migič ::

Pa še to sem zasledil na enem forumu:
I have an HP Pavilion d4650y with a GeForce 7600GT, a 2.4 GHz e6600, 2GB of DDR2/600 ram and a 250GB, 10000RPM SATA2 drive. All of this is with a 300W power supply. There is absolutely no doubt in my mind that 300W is totally sufficient for this setup. In fact the 300W is perfectly capable of running two GeForce 7600GT in SLI mode with everything else in my system the same. There is no reason to run out and buy a new PSU.
No ja kaj pa vem...:\
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

m.i.h.a. ::

Meni je na:
NF7-S, AthXP 3000+, 1GB, 320GB, X-Fi, 2× optična enota, delovala grafika Gf 6600GT z noname 300W napajalcem brez problemov, ampak sem potem vseeno zaradi drugih razlogov zamenjal napajalc z 550W.

Slipi ::

Tud sam imam težave s to kartico: s 7600GS, škoda je le, da mi ga je začela biksati dober mesec po nakupu, drugače bi jo vrnil v trgovino. Od kar sem jo vstavil v računalnik (odinstaliral gonilnike, vstavil kartico, na novo naložil gonilnike), je nekaj časa lepo delovala, potem pa se po zagonu računalnika, kar naenkrat ustavi sredi branja spomina (še v DOS lupini), potem zablokira winse, monitor prične utripati - kaže in ne kaže sliko desktopa. Po resetiranju je včasih OK, včasih moram narediti reset in ponovno zagon računalnika. Instaliral sem gonilnike verzije: 93.71, zanimivo pa da v Systemu Winsev najdem zapis: 6.14.10.9371, uradna oznaka gonilnikov pa so samo štiri zadnje številke. Mogoče še zanimivo, da je bil originalni CD z gonilniki neuporaben. Zato mi je trgovina poslala gonilnike na novem CD-ju, so pa isti kot pobrani z neta. V propertisu pa ne morem nastaviti namesto Classic NVIDIA Control Panel na New NVIDIA Control Panel (Recommended), ker mi izpiše error za New....
Čudno, pri ATIjevi ni bilo nobenega problema, razen z ventilatorjem, ki je začel preveč ropotati in mislil sem, da bom prštiral, ker imam ta kartica 256 MB spomina, prejšnja pa je imela 128MB.

m.i.h.a. ::

format c: >:D

pa jovo na novo, boš vsaj vedel, če gre za softwerski ali hardwerski problem

qpe ::

nova namestitev windowsev ne pomaga...imam novo inštalirane winXP Pro, nazadnje sem inštaliral 93.71 gonilnike iz nvidia spletne strani, pa grafična še vedno ne predvaja filmov in DVDjev...napajalnik je 420W.
Ima kdo mogoče še kakšno idejo?? Ali bi bilo res potrebno zamenjati napajalnik za 600W?

migič ::

Danes sem kupil LC 6550 in ga zdj namestil. Stvarca zaenkrt deluje in problemov za zdaj s 7600gs ni. Tudi bsplayer,....filmi delajo. Dal sem tudi nove driverje.
Upam, dabo delalo za zmeraj...:8)
thx
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: migič ()

qpe ::

kaj je to LC 6550...ups že videl imam LC6420-napajalnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: qpe ()

Čmrlj ::

Pizda pa kaj je s tem 7600gs agp, da rabijo napajalnik kot kake high end grafe.

AngelOfDeath ::

@čmrlj

problem je v driverjih
edit: Slovnica

qpe ::

jah driverjih, na nvidia.com strani zadnji ne delujejo...ok sigurno je posledica tega ker so slabi oz neoptimirani driverji da grafična porabi tolk napajanja...

AngelOfDeath ::

@qpe

driverji za plato...
edit: Slovnica

misso ::

No bom pa še jest malo

Meni tudi tečnari to za napajanje.

Imam pa gigabyte fn2 matično

in

grafično 7600Gs od Club3D

pa

Napajalnik lc550W

No če mi lahko kateri pove katere gonilniki naj si poinstaleram.

qpe ::

jaz imam matično ploščo ASRock K7NF2, gonilniki so zadnji ki so na proizvajalčevi strani...

V petek dobim napajalnik za test pa bomo videli...

migič ::

Jaz sem te nasnel: TU
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

qpe ::

sem dal DLjati pa bom jutri probal ;) Upam da je to združljivo Vista/XP...

hvala

qpe ::

@migič
A pa uporabljaš WIN XP a Visto??
Kako ti je uspelo spraviti na XP od Viste driver??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: qpe ()

Slipi ::

Sam sem zaradi problemov z grafično 7600gs to vrnil trgovcu. Nobenega problema, po vikendu mi bo dobavil ATI X1560pro, ker jo slučajno ni imel na zalogi. Bistveno je bilo, da sem imel račun in vse dodatke ter seveda originalno škatlo. Seveda, bom pa moral doplačati kaki 20 EUR, kar pa je glede na ceno kartice za mene popolnoma normalno. V prodaji je ATIjeva za tolko dražja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

asus nvidia 7600gs

Oddelek: Zvok in slika
131450 (1087) Q_4
»

Club-3d 7600gs 256mb AGP frekvenci

Oddelek: Strojna oprema
362841 (1810) abazigal
»

Težave z Club3D Geforce 7600GS AGP in videom - vsaj mislim

Oddelek: Pomoč in nasveti
211951 (1513) denisxt
»

Graphics card is not receiving sufficient power??

Oddelek: Pomoč in nasveti
332937 (1968) Kami
»

AGP 7600GS 256MB DDR2

Oddelek: Pomoč in nasveti
111386 (1106) mirkuma

Več podobnih tem