» »

Pomoč pri 2xLCD sistemu

Pomoč pri 2xLCD sistemu

Gorky ::

Pozdrav,

Nekako študiram, da si bom kupil še en monitor zraven trenutnega in ker nekih naprednih informacij nimam, se za le-te obračam na vas.

Situacija je trenutno taka:
- imam grafično kartico ATI Radeon 9700, ki premore en digitalen in drugi analogen izhod.
- ter lcd Samsung SyncMaster 173p plus.

Vsekakor nameravam kupiti še en LCD in ne katodnika, saj za njega nimam prostora. Zdaj pa me najprej zanima:

1. V kolikšni meri se bo poznala razlika med 1:1500 kontrastom, ki ga imam zdaj in nekim standardnim okoli 700, ker drugi monitor bom kupil nekega precej poceni (17' do 50k)

2. Ker bom verjetno moral kupiti nek AGP / DVI adaptem me zanima kaj bo to dejansko pomenilo na kvaliteti? Se bo poznalo?

3. Kaj dva zaslona sploh pomenita za grafično kartico. Bo potemkaj bolj obremenjena, se bo to kaj poznalo? In v kolikšni meri?

Če ima kdo kakšno povezavo na kakšen artikel ali kaj podobnega bi tudi bil hvaležen. Sem sam že precej raziskoval pa na žalost nisem kaj pametnega našel.

Hvala,
lp
Jutri pa je že nov dan.

Senitel ::

1. Odvisno od tega koliko si občutljiv... Osebno bi verjetno kar precej časa porabil na nastavitvah, da bi imela oba monitorja kar se da enako sliko.

2. Praktično vsi LCD monitorji še vedno omogočajo stari VGA (15 pin DSUB konektor) priklop, sicer pa dobiš zraven monitorja gotovo pretvornik.

3. Če misliš igrati igre ne obeh monitorjih (če to igra podpira) potem precej. Če te zanimajo samo windowsi in igranje na enem zaslonu, potem nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mašina za arhitektko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6813546 (11807) JesusChrist
»

LCD doublemonitor na 7600gs

Oddelek: Strojna oprema
71576 (1507) Pesimist
»

Multi monitor setup - vprašanja

Oddelek: Strojna oprema
101680 (1680) Vesoljc
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318339 (11855) Ursus
»

dual monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
232867 (2233) kunigunda

Več podobnih tem