» »

Dva monitorja na eni kišti

Dva monitorja na eni kišti

1 2 3
4
»

MrStein ::

OK, zdaj pa odgovori na moja vprašanja.

V Device managerju klikni na vnos s klicajem (Properties) in tam na prvi strani dialoga bo pisalo, kaj ga žuli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

droid ::

tam piše tako:

This device cannot start. (Code 10)

Click Troubleshoot to start the troubleshooter for this device.

MrStein ::

Probaj v BIOS-u nastavit, da naj inicializira PCI karto, ne pa AGP.

Predzgodovinske kartice z predzgodovinskimi driverji ne delajo najboljše v multimon načinu ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

droid ::

Če naštimam na pci mi se sploh ne zaženejo windowsi;(

MrStein ::

Si siguren ? Na začetku bo slika na PCI kartici, na AGP pa bo črno, samo ko se naloži, pa bi naj bilo OK. Gonilnik za radeona je aktualen ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

droid ::

saj je slika na pci na agp pa črno samo ko bi se mogli zagnat windowsi zamrzne.

za radeona mam omega driverje

kuglvinkl ::

Hja, men je pomagal samo format. Poglej moje prve poste v tej temi.
Your focus determines your reallity

MrStein ::

Uh, če kaj ne dela, in si overklokal, probaj brez overklokanja.
Ti bi moralo biti vžgano nekje na vrhu foruma...

Torej probaj z navadnimi gonilniki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

droid ::

zdej ki mam novo plati in proc dela bp:))

droid ::

če naštimam da bota z agp-ja spet so neki problemi s pci;(

kuglvinkl ::

Stare karte _moraš_ bootat z njimi oz. PCI first.
Your focus determines your reallity

flipflop ::

Dva monitorja sta pa res super. Trenutno imam dva CTX 17" LCD monitorja, eden preko VGA in eden preko DVI na eni kartici, podaljšano namizje. Res veliko prostora kar naenkrat!

Poldi112 ::

Jaz imam dva 17 Samsunga. Ko sem po dveh tednih upgrade-al X-e in mi je en crknil, sem bil cisto izgubljen. Nisem mogel delat dokler ni nisem porihtal, da imam spet oba. Vedno sem vedel, da so kul, ampak tudi sanjalo se mi ni, da so tako zelo kul.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Ker ste že obudili temo naj povem, da sem včeraj uspešno zagnal sistem z dvema monitorjema, dvema tipkovnicama in dvema miškama, na osnovi debian sarge sistema ( + en mali patch za X server ).

Na obeh monitorjih se pojavi GDM login in na obeh se lahko (neodvisno) prijavita in delata dva uporabnika ( torej po en uporabnik na monitor, skupaj dva ).

Ko spoliram zadnje problemčke, bom mogoče kaki člančič napisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

Zanimivo. To bi se meni prislo prav recimo 1x na mesec.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

tec ::

Mene pa zanima, ce se da med monitorji preklapljat kateri je prvi, drugi al pa tretji. Trenutno laufam dva monitorja na matroxu, vendar bi dodal se enega preko pci graficne. Ker bo ta tretji sam za maile pa browsanje, bi rad imel moznost, da ga prestavim na levo ali desno od teh dveh. Upam, da sem razumljivo napisal.
Hvala

bastadu ::

Seveda lahko prestavljaš monitorje, kam tebi paše... Kar pod Display properties primeš monitor in ga neseš na drugo stran:\

Dr_M ::

torej, se opravicujem, ker ozivljam staro temo, ampak glede na to, da se moja tezava nanasa na naslov, se mi zdi upraviceno.

stvar je taka. mam 2 LCD monitorja na eni kisti in ATI x800GTO. stvar dela super, ampak mene zanima, ce se da zadevo prepricat, da bi se pri predvajanja videa oba monitorja obnasala kot edn. pri nvidiinih graficnih vem, da se to da (nastavis locljivost na 2560x1024, se pravi 2x sirina in 1x visina), ampak za ATI pa nevem.
sicer zadeva ni nevem kok uporabna, ampak vseen bi rad probu.

hvala.

kuglvinkl ::

Pri starih kartah, se pravi R300 in RV350 kolkr se spomem ne. Oz. ne moreš nastavit strech namizja. Prav za video se spomnim, da je Matrox to omogočil.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

no jest mam r480, ampak ocitno se tut tuki ne da.
no ja, od matroxa bi to ze pricakoval, presenetil me je tut to, da nvidia to omogoca, ampak ATI pa zgleda da ne. skoda.

Dr_M ::

Success!! :D
uspel mi je zadevo prepricat, da spila film cez oba monitorja. stvari pa noro zgledajo v 2560x1024 :D
za omilitev roba na sredini sm pa postavu en minotor za drugega, tko da mam samo enojni rob :) pri filmih se sploh ne opazi, da je en monitor mal bolj zadi. :)

ce koga zanima, mu lohk opisem postopek.

Dr_M ::

se dokaz, ce kdo ne verjame.:)


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

MrStein ::

Od dokazov bi nas bolj zanimal opis, kak si to naredil.

(saj ne reklamiraš Old Spice ;) )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PARTyZAN ::

Kaj je tista belo-crna kistica na sredini? :)

Dr_M ::

PARTyZAN: olympus mrobe :)

francka45 ::

jaz si pa lastim to grafično in me zanima kako bi si naštimal da mi en film kaže enako na dveh displejih (ne raztegnjeno kot pri kissmy(_o_) ) ampak le dve identični sliki ker imam displeja na različnih koncih. sem mislil da bi delovalo če v nastavitvah naštimam CLONE MODE ampak se vidi video samo na glavnemu monitorju, drugi je pa črn;(

se opravičujem če je bilo to že kje tukaj povedano, ampak sedajle nimam ravno veliko časa da bi prebiral vso temo0:)

pingec ::

Pomoje se moreš samo malo poigrati z nastavitvami, mogoče tud v bsplayerju.
Tle neki piše kako vklopt clone mode:
http://www.realtimesoft.com/multimon/re...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

francka45 ::

sem že poskusil clone mode pa dela samo en displey

Dr_M ::

ne ne smes met clone, ampak mors dat (tako je pri ATI graficnih) stretch main verticallly. clone ne dela.

francka45 ::

ali ne pomeni stretch main verticallly da ti kot pri tebi eno sliko REZTEGNE čez oba displeya?
če bi prebral kar sem napisal samo nekaj odgovorov nazaj bi videl da jaz hočem da mi sliko KOPIRA na dva displeja. če bi jo hotel raztegnit mi ni problem....

francka45 ::

kdorkoli?

PROTOTIP ::

Da ne odpiram nove teme...
Slučajno sem opazil tale post:
Ker ste že obudili temo naj povem, da sem včeraj uspešno zagnal sistem z dvema monitorjema, dvema tipkovnicama in dvema miškama, na osnovi debian sarge sistema ( + en mali patch za X server ).
zdaj me pa zanima če je kaj takega možno v XP? Zaenkrat mi je uspelo usposobiti namizje na TV, toda, dejansko ne morata 2 uporabnika naenkrat tipkat v različnih aplikacijah in miškin kurzor je le eden. :\ Je to morda možno v Windows server 2003?

opeter ::

Seveda da ne... rabiš kakšem KVM Switch (preklopnik). Nekaj takšnih boš našel tukaj:
Tech-Trade.si - preklopniki KVM
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

opeter: preberi temo ;)

PROTOTIP : BeTwin
http://www.tucows.com/preview/406277
http://www.thinsoftinc.com/ (trenutno ne dela ???)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

opeter ::

Aja, OK. Če bi že na začetku napisal, da rabiš softversko rešitev namesto hardverske, zgornji post sploh ne bi napisal ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

MrStein ::

Ne, ti si podal rešitev za en drug problem.
Tu imamo : en PC, več uporabnikov
Ti pa si dal za : več PC-jev, en uporabnik
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PROTOTIP ::

Hvala ti.

benkec ::

dr.M mi lahko lepo prosim obrazložiš kako ti je uspelo v 3d aplikacijah(bs player) naredit da kaže sliko čež oba monitorja?Jas imam nastavljeno horizontalno raztezanje in je namizje ter ostalo raztegnjeno..ko pa zaženem bs player in film,se film predvaja na enem če pa okence pomaknem na drug monitor tam kaže le črno sliko.Imam ATI radeon x1950pro in dva 19col lcdja priklopljena na oba dvi izhoda na grafi.
in bog je ustvaril 3d1

Ursus ::

Mi lahko kdo napiše uporabo dveh monitorjev (lcd) z eno grafično (z dvemi izhodi)?

urban99 ::

benkec, glede črnine -> odpri BSplayer preferences (CTRL+P) > "Video" > "Video rendering" in se poigraj z nastavitvami.
Jaz imam izbrano Rendering mode "Internal renderer overlay (default), VMR-9 blabla pa na Mode 1. Upam, da ti bo delalo, sem že pozabil, če je to res vse... ghost kopije opravijo svoje :)

Za razširitev na oba ekrana je pa pa poišči v nastavitvah tvoje grafične kartice. Za mojega Radeona sem včasih potreboval ATI-jev program hydravision, ki je zdaj že v osnovnem catalyst paketu.

urban99 ::

ursus... priklopiš oba monitorja, nato z desnim gumbom klikneš na namizje, izbereš Properties/Lastnosti, greš na zadnji zavihek desno (Settings). Tam bi moral videt 2 monitorja, eden je siv.
Klikneš nanj in daš kljukico pri "Extend my Windows desktop onto this monitor"... potem z miško probaš, če je levi res na levi strani in desni na desni. Če ni, pač v nastavivah en monitor povlečeš na drugo stran.

Ursus ::

Hvala, težava je v tem, da imam na grafični dva digitalna-DVI izhoda, takšen priklop pa imajo le dražji lcd-ji, jaz pa bi kot sekundarni lcd monitor imel kakšnega cenejšega... Na matični imam pa en navaden izhod za monitor-bi lahko kar na njega priklopil?

PARTyZAN ::

Poleg taksnih graficnih kartic ponavadi dobis se adapter iz DVI na VGA. Ce ga nimas, pojdi v servis, ti ga bodo prodali za drobiz :P.

Ursus ::

Ok, kaj pa na prenosniku, ki ima GF grafično in izhod za monitor?
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI in hkrati analogni priključek

Oddelek: Zvok in slika
302262 (1884) Marjan
»

Hercules 3D Prophet All in Wonder 8500 DV - slika na dveh monitorjih

Oddelek: Zvok in slika
291173 (1006) Senitel
»

Hercules 8500, DVI to VGA nemogoce?

Oddelek: Strojna oprema
321536 (1172) jRk0
»

Radeon 8500

Oddelek: Kaj kupiti
121359 (1170) reXor
»

nView in Hydravision

Oddelek: Strojna oprema
71154 (1044) Senitel

Več podobnih tem