» »

Fedora Core 6, Xen 3.0.4 in Enomalism

Fedora Core 6, Xen 3.0.4 in Enomalism

jamiroq ::

Zanima me, če kdo poganja zgornjo kombinacijo?
Trenutno imam nameščen Xen na Debianu 3.1, vendar bi rad imel nekaj za pregled nad nameščenimi VMji (Argo je žal izginil iz repozitorijev Steva Kempa :().
Fedoro, Xen in Enomalism sem sicer že namsetil v VMWare, vendar mi deluje malo čudno, pa ne vem ali je kriv VMWare ali kaj drugega, preden pa se lotim nameščanja na 'pravi' računalnik bi rad slišal še kakšno mnenje.
Dogaja se mi naslednje:
Ob zagonu recimo precej dolgo stoji pri "Starting udev:", prav tako se izpisuje cel kup napak v zvezi z disketnikom, čeprav ni priklopljen (niti ga na prenosniku nimam :P). Nadalje, če želim v Enomalismu ustvariti nov VM (Debian Sarge), mi osnovni image lepo pobere preko vmcasta, vendar ko ga želim ustvariti se zgleda vse ustavi. V VMware vsake toliko indikator uporabe diska poblinka in to je to. VM se pa sicer pojavi v Enomalismovem seznamu, na disku pa ga ne najdem (to bi sicer lahko bilo zaradi 384MB rama in 2GB diska, dodeljenega Fedori :P).

Anyways, ima kdo kakšno mnenje ali nasvet?

jamiroq ::

sem ugotovil, da namesto v /var/xen/images želi enomalism ustvariti vm v /xen (ki seveda ne obstaja). tako, da mi sedaj vm ustvarja. če ga bo ustvaril pa bom še videl :P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687511 (5083) Blisk
»

Virtualizacija Operacijskih Sistemov

Oddelek: Operacijski sistemi
172125 (1800) jlpktnst
»

XEN - virtualizacija

Oddelek: Operacijski sistemi
212190 (1779) b
»

vmware zagnat fiziščno nameščen os

Oddelek: Operacijski sistemi
192423 (1901) SasoS
»

[Virtualizacija]

Oddelek: Operacijski sistemi
81052 (784) jamiroq

Več podobnih tem