» »

Sistem za virtualizacijo

Sistem za virtualizacijo

1
2
»

Anton ::

@Anton: čisto mimogrede. Praktično vsak tvoj post ima link do te trgovine. Se gre za prikrito oglaševanje ali je kaj drugega?


Kupujem kjer je ugodno, definitivno a odnesi.si dobim vedno najboljšo ceno, tudi če najdem kje drugje ceneje, mi pač dajo boljšo, za redno stranko se pač potrudijo.

tj6000 ::

se je kdo kaj igral z turnkey linuxom?
www.dBastards.si

alen1 ::

Pozdravljeni!

Sem testiral zadevo ESXi in deluje odlično. Poskušal sem namestiti na usb ključ in mi je delovalo. Kupil sem čitalec kartic in CF kartico. Sistem ESXi sem namestil na kartico. Že v začetku sem imel težave s prepoznavanjem kartice. Potem mi je končno uspelo namestit. Vendar sedaj, ko zaženem mi kar vse skupaj zamrzne po kakšnih dveh minutah pa prepozna diske in gre naprej vendar ne boota iz kartice. Kje bi lahko bila težava? Po ponovnem zagonu je isto, ko pa sem končno le prišel noter in popravil nekaj nastavitev in ponovno zagnal mi je nekej časa nalagalo potem pa napisalo, da ne najde nekakšne boot slike. Ve kdo kje bi bila težava? Sumim na čitalec kartic ker je prikljopljen na USB.

BaToCarx ::

BIOS
Boot options.
Boot from usb.

Neki takega bi blo ja. Zakaj ne kar lepo instaliras win 2008 server na to novo kisto.
In se igras z virtualci doma? Brez zamere ampak... osnove... ti mankajo.

Pesimist ::

Predvidevam da pri teh baremetal supervizorjih moja 8800GT nebo vidna kot taksna in posledicno ce gor virtualiziran windows 7 kot en os tudi nebo znala pognat nic 3D in openGL wise z spodobnimi fps?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

overlord_tm ::

Virtualizacija ni za igrce igrat

k4vz0024 ::

Ali kaškna virtualizacija podpira SCSI kontrolerje?

BlueRunner ::

Virtualne ali pass-through?

alen1 ::

BaToCarx je izjavil:

BIOS
Boot options.
Boot from usb.

Neki takega bi blo ja. Zakaj ne kar lepo instaliras win 2008 server na to novo kisto.
In se igras z virtualci doma? Brez zamere ampak... osnove... ti mankajo.


Se že nastavil mašino. Vem kje se nastavi boot, samo preko čitalca kartic pač zariba. Trenutno mi delujejo gor štirje sistemi brez problema in nimam pripomb.

k4vz0024 ::

Virtualne ali pass-through?

Če te prav razumem misliš s pass-through, prave, fizične kontrolorje?

Potem mislim na pass-through.

BlueRunner ::

KVM, Xen, VMware ESX in ESXi, Parallels Server, LynxSecure, Hyper-V. Verjetno še kakšen, vendar pa vsaj lani VirtualBox še ni bil med njimi.

Osnovna funkcionalnost, ki jo boš potreboval, je VT-D (Intel) ali pa AMD-Vi. IOMMU na matični plošči mora imeti možnost tovrstne preslikave prekinitev in DMA-ja.

Lepo je npr. gledati virtualizacijo grafike na Xen-u.

k4vz0024 ::

Hvala za informacijo. Če pa vprašam, ali bi tekel tv tuner, najbrž ni virtualizacije?

BlueRunner ::

Hm. Bi moral poskusiti. Amapk z VT-D lahko v VM pripelješ skoraj kater koli kos PCI/PCIe strojne opreme. Sam sem imel tako narejen p-t za generičen X100P FXO klon. Tako tudi ne vidim, da TV tuner sam po sebi ne bi deloval. Drugo pa je, če tuner zahteva še kakšno sodelovanje grafične kartice. Tam pa se moje znanje ustavi.

k4vz0024 ::

Velja to tudi za VMWare ESXi?

Pa je VT-D vgrajena v Q6600??

Za i3 sem videl, da ima dve opciji;
CPU Virtualization Technolog in

Intel VD-d.



V čem je razlika?
Tx

k4vz0024 ::

Pardon. tipkarska napaka, mislil sem VT-d.

Pa še to, ti dve opciji se vklaplajata v biosu.

deadbeef ::

CentOS 5.4 + KVM

BlueRunner ::

VT-D je lastnost veznega čipovja na matični plošči, CPU pa mora podpirati VT-X. Samo CPU ne bo zadoščal tudi, če nimaš tudi prave matične plošče in z napačnim CPU ne boš mogel ničesar storiti, tudi če imaš pravo matično ploščo.

Q6600 je tako ustrezen CPU, potrebuješ pa še ustrezno matično ploščo.

http://communities.intel.com/thread/2181

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

OK. plošča je od Asusa.

Kaj pa i3 od prenosnika?

Pa še to VMWare ESXi podpira virtualizacijo TV PCi kartice?

lp

Blisk ::

Mene zanima tole. Inštaliral sem ESXi host server, kako zdaj namestiš gor na to windowse.
Ali moraš še kaj vmest namestiti, ker nekaj se je zataknilo pri prenašanju orodij.....
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717717 (3930) MrStein
»

Virtualizacija Operacijskih Sistemov

Oddelek: Operacijski sistemi
172129 (1804) jlpktnst
»

Več sistemov na enem računalniku vs Več računalnikov z enim sistemom?

Oddelek: Operacijski sistemi
141515 (1126) fosil
»

Postavitev VPS serverja

Oddelek: Omrežja in internet
91400 (1109) c3p0
»

Izšel brezplačni VMware ESXi Hypervisor

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
257418 (4575) BlueRunner

Več podobnih tem