» »

disk

disk

lajterr ::

jaz bi vprasal ce se da zaklenit D: disk.. ce se da kako?.. hvala

kixs ::

Ce imas Windowse, pa formatirano z NTFS, se lahko igras s pravicami uporabnikov. Seveda, moras imeti definirane uporabnike.

Lahko pa s pomocjo Disk Management, odstranis crko pogona in D: sploh ne bo viden. Seveda, lahko nekdo, ki se na to spozna (in ima admin pravice), to nazaj doloci!

lp

lajterr ::

sem mislo da se da to kak na geslo zaklenit:P

zk_eu ::

Pri nekaterih računalnikih lahko, v biosu nastavi DriveLock Password, Vista pa ima že gorih BitLocker Drive Encryption, s katerim lahk zakleneš določene datoteke in diske, da drugi ne morjo do njih.

kixs ::

Sej ne recem, da se ne da... js poznam samo to... kaksen programcek prav gotovo obstaja. Sam navadno je vse vezano na uporabnisko ime in geslo.

zk_eu ::

S temle programom lahk zakleneš tud datoteke in particije, sam se nisem prej spomnu. File Lock

Carmack ::

Kako pa nardiš da se ti po izklopu začunalnika na neki določeni particiji izbrišejo vsi podatki,ki so bili naloženi od vklopa naprej?

tako nekako imamo nastavljeno v šoli in zato se na C: disk ne da ničesar shraniti,ker se potem ob izklopu računalnika vse zbriše...
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

bluefish ::

ta stvar je mogoča zaradi Radix Protector-ja. Rešitev je strojna v obliki USB ključa in kartice PCI. Stvar tudi ni preveč draga.
Spomnim se, da so pred leti v Comtronu ponujali nagrado za tistega, ki bi uspel izbrisati Win brez posega v strojno opremo računalnika.

bastadu ::

Spomnim se, da so pred leti v Comtronu ponujali nagrado za tistega, ki bi uspel izbrisati Win brez posega v strojno opremo računalnika.
Hja to je bilo na MOS-u pred leti, nagrada pa je bila ta dotični računalnik, katerega naloga je bila 'sesuti' ga. In sicer mi je uspelo uštimati, da se računalnik oz winsi niso več zagnali, potem pa so me obtožili da sem v BIOS-u parametre spreminjal, kar sploh nisem... Računalnika mi seveda niso dali, ampak važno da je moj ego zmagal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

bluefish ::

lahko še poveš način (ali pa vsaj namigneš)? bi me zanimalo to na šolskih compih poskusit. :D

bastadu ::

V windowsih spremeniš čas oz. datum na neko ubitačno cifro, čim starejšo... in računalnik se začuda ne zažene več nazaj :D

zk_eu ::

Bom še jst probo izvest to na šolskem kompu :D

bastadu ::

To boš storil na lastno odgovornost :D

Dark Angel ::

nx7400:
Lol... in ti misliš da so ti pustil pravice da spreminjaš sistemsko uro???

Če so ti, potem ima administrator druge probleme kot tebe :p

Pa BTW, mislim da so ta problem tudi zdavnaj že odpravili... se ti ne zdi? :p

zk_eu ::

Hja bastadu, danes sem sprobal tvojo forico na dveh računalnikih, sicer sem postavo uro na datum 1.1.1980, kišta se je brez problema postavla :'( , edina stvar, ki mi jo je uspel nardit je, da se ni zalaufala je, da sem v bioso prestavo, da se ne more bootat z diska. Ampak to že ni več softwersko :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NSA ponuja nagrado za rešitev, ki bi omogočila prisluškovanje Skype pogovorom

Oddelek: Novice / NWO
315963 (4399) Gandalfar
»

Novi Thinkpadi s kriptiranimi diski

Oddelek: Novice / Diski
154284 (3524) antonija

Comtron in garancija (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
838099 (6580) Mr.B
»

Comtron Servis-katastrofa, znanje pod vsako kritiko (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20616525 (10597) boštjan
»

Sony proti piratom z vsemi sredstvi

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
312432 (2432) Jeebs

Več podobnih tem