» »

Prenos podatkov na SD kartico?

Prenos podatkov na SD kartico?

mlakar ::

Pozdravljeni!

Rad bi spravil nekaj podatkov na SD kartico, zdj me pa zanima če se da pretentati digitalni fotoaparat, da bi prek tistega kabla prenesel nekaj datotek na kartico, card readerja pa nimam. Sem probal prenesti v raziskovalcu pa se ne pusti, ima kdo kakšno idejo?


HVALA

LP

kixs ::

Ce se pojavi kot pogon v My Computer, potem ni razloga da se ne bi dalo skopirat. Saj je za Windows to enostavno neka Storage enota.

Drugace pa dobis tudi "SD to USB" kljuc. In tako enostavno uporabljas navadne SD kartice kot USB kljuce.

LP

mlakar ::

Ne pojavi se ime fotoaparata, ni kot da bi dav usb ljuč not... Bi se useeno dal kako? Drugač bo pa treba ta pretvornik kupt...

LP

tomaz- ::

odvisno, kakše nastavitve imaš v fotoaparatu, jest imam HP-ja in Canona. V HP-ju lahko izbiram med "camera" in " disc". , pri Canonu pa ne...
Če dam v HP-ju na disc, mi prepozna kot usb disk in lahko prenašam glih kar hočem...

mlakar ::

Imam canona, tko da verjetno nebo nič...
Še kakšna ideja?

LP

OldSkul ::

Sm jst to hotu na Canonu pognat, pa ne dela...
Pols m si pa card reader nabavu, še najboljša rešitev.

LoneWolf ::

Canon digitalni aparati uporabljajo za prenos podatkov samo PTP protokol (Picture Transfer Protocol), kar je drugacna zvau kot se uporablja pri zunanjih diskih. Za dostop rabis Canon-ov software ali driver s podporo PTP (v WinXP in novejsih je vkljucen), v nobenem primeru pa se kamera preko PTP ne bo obnasala kot navaden zunanji disk. Tole je precej posebnost Canon-a, vecina drugih digitalnih kamer podpira tudi klasicen "removable storage" in se obnasa kot USB kljucek.
Spominske kartice na Canon-u so se vedno formatirane na FAT ali FAT32 in jih lahko normalno uporabljas v locenem citalcu.

tomaz- ::

sadarj79 ima kar prav.. En najcenejš card reader te bo koštal par evrov, pa bo rešeno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz fotoaparata na tablico

Oddelek: Strojna oprema
172784 (2372) Lonsarg
»

Fotoaparat kot "removable disk"

Oddelek: Pomoč in nasveti
8702 (515) Bellzmet
»

prenos slik iz fotoaparata

Oddelek: Zvok in slika
243239 (2816) barca
»

Pomoč! Izbrisal sem filmček z digitalca!

Oddelek: Zvok in slika
161785 (1467) baron21
»

Program za fotoaparat CANON POWER SHOT G2

Oddelek: Programska oprema
121763 (1623) ljodl

Več podobnih tem