» »

prenos slik iz fotoaparata

prenos slik iz fotoaparata

barca ::

Problem je sledec. Vcasih ko sem priklopil fotoaparat se mi je ta prikazal kot izmenljivi disk in sem lahko kopiral slike. Od kar imam pa namescen nov operacijski sistem pa ne morem prenesti slik iz fotoaparata. Ko prikljucim fotoaparat na racunalnik se mi odpre okno "najdena nova strojna oprema". Probam ce dobi kak software - ne dobi, ter mi napise naj vstavim disk od windowsov. Kak naj usposobim povezavo med fotoaparatom in racunalom?
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

YaN-cH ::

Pojdi na stran od proizvajalca fotoaparata in si poberi dol driverje ali uporabljaj Card Reader.

harvey ::

barca, neverjeten si. Kako lahko pričukješ, da ti bo kdo lahko svetoval karkoli pametnega/uporabnega, če ne podaš vsaj nekaj minimalnih osnovnih podatkov tj. tip fotoaprata in OS.

Pa saj tule gor nismo H. Poiroti.

barca ::

Canon powershot a510, windows xp professional... zdaj pa pricakujem kaj uporabnega...
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

Matev ::

pojdi na fizični pogon
recimo e: ali f:
karkoli pač že je

in fajle (jpg-je) skopiraj ročno

YaN-cH ::

Tuki je vse kar rabiš klik

barca ::

In kaj od tega na tej strani http://software.canon-europe.com/produc... naj bi bili driverji oziroma to kar bi rabil za delovanje ?

pojdi na fizični pogon
recimo e: ali f:
karkoli pač že je

in fajle (jpg-je) skopiraj ročno

Saj sem napisal da mi ga ne prikaze kot fizicni pogon. Pred reinstalacijo windowsov mi je to pokazalo. Tudi v sluzbi ko priklopim fotoaparat na racunalo obicno dela, le na moji kisti ne.
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

expeace ::

Ali ti navaden USB ključek dela? Ker fotoapart bi ti moralo zaznati kot usb ključ. Glede na to, da ti zasika za WinXP CD, potem se ti je nekaj zalomilo med inštalacijo in ti USB porti ne delajo dobro, tako ti tudi Card Reader ne bo pomagal.
Ali pa si imel v tisti USB reži prej nekaj drugega in ga zato mede? Po možnosti kakšen virtualen com port naštiman?
Za začetek pojdi v control panel->system->device manager in se prepričaj da nimaš pod Universal Serial Bus Controllers rumenih klicajev.

barca ::

Sem probal prikljucit mp3 in dela vse normalno. Nisem imel pa nic prej v usb rezi prikljuceno. V device managareju pa ni rumenih klicajev pri Serial Bus Controllers.
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

Valentin ::

Poglej, če je mogoče kakšna nastavitev na fotoaparatu. Na mobiju naprimer je ponavadi možno nastaviti, da se obnaša kot USB enota ali pa kot modem...

JayKay ::

a maš fotoaparat nastavljen na gledanje slik in ne na slikanje?

YaN-cH ::

Ojjoj sem spregledal da so driverji za win2000. Če imaš kake driverje inštalirane za kako drugo usb napravo jih odinštaliri in pobaj priklopit digitalca. A dobiš kaki rumen klicaj v Device Managerju ko priključiš digitalca.

kajpravis ::

Uporabljaj Picasa 3.

bukev ::

verjetno se ti fotoaparat usmerja na že zasedeno črko pogona

priklopi fotoaparat
pojdi na nadzorno ploščo/skrbniška orodja/upravljanje računalnika/upravljanje diskov
- tam preveri ali imaš mogoče dva diska na isti črki(eden izmed njih je lahko canon), nato dodeli temu disku drugo (prosto)črko- potem zadeva mora delati.
Bukev

barca ::

Poglej, če je mogoče kakšna nastavitev na fotoaparatu. Na mobiju naprimer je ponavadi možno nastaviti, da se obnaša kot USB enota ali pa kot modem...

Ne bi reku, da ima kaj veze. Ker ko na firmi priklopim na racunalnik, zazna normalno fotoaparat kot izmenljivi disk.

a maš fotoaparat nastavljen na gledanje slik in ne na slikanje?

Eh tako banalne stvari pa ja nebi naredil...ozirom pisal sem zaradi tega...

Ojjoj sem spregledal da so driverji za win2000. Če imaš kake driverje inštalirane za kako drugo usb napravo jih odinštaliri in pobaj priklopit digitalca. A dobiš kaki rumen klicaj v Device Managerju ko priključiš digitalca.

Nimam nobene druge naprave instalirane. Nimam niti nic priklopljenega, razen osnovnih stvari (zvočniki, modem...)
Dobim pa rumeni klicaj v device managerju ko priklopim digitalca. In sicer pod imaging devicese/canon digital camera.
Imam pa stalno rumeni klicaj pri other devices/multimedia controller. Ima mogoce to kaj veze s tem ?

verjetno se ti fotoaparat usmerja na že zasedeno črko pogona

priklopi fotoaparat
pojdi na nadzorno ploščo/skrbniška orodja/upravljanje računalnika/upravljanje diskov
- tam preveri ali imaš mogoče dva diska na isti črki(eden izmed njih je lahko canon), nato dodeli temu disku drugo (prosto)črko- potem zadeva mora delati.
Bukev

Se pravi grem pod control panel/administrative tools/computer management/disk management? Sem zadel ? Ket tu mi potem pokaze samo C,F in D. V mojem racunalniku pa imam poleg teh se A, E, G, H.
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

bukev ::

tam ja
razširi to okno
v zgornjem desnem oknu vidiš samo diske
v spodnjem desnem oknu pa vidiš preostale pogone.
tam preveri, ali imaš v okvirčku dve napravi. Če je to, potem eno označi in ji dodeli drugo črko.

drugo, tam kjer pa imaš rumen klicaj, pa ti manjkajo driverji za tisto napravo.
najlažje bo, da vstaviš disk, ki si ga prejel ob nabavi računalnika, klikneš na napravo ki ima rumen klicaj in ponovno naložiš driverje - usmeri iskanje na cd dvd rom
bukev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

barca ::

V tistem oknu imam sledece: pod basic disk imam disk razdeljen na C in F, potem imam pa se CD ROM 0, CD ROM 1, CD ROM 2 in CD ROM 3. V nobenem okvircku nimam dve napravi, razen prvemu kjer imam disk razdeljen na dve particiji. Tak da res ne vem kje bi lahko bil problem.
Za tisti rumeni klicaj pa niti ne vem za katero napravo gre (other devices/multimedia controller). Racunalnik sem pa sestavil sam po komponentah, cd-je imam pa sam od graficne ter maticne plosce, kar sem pa vse instaliral kar je bilo potrebno.
To z digitalcem me pa res muci, predvsem ker mi je prej normalno delalo in tudi na firmi ko priklopim brez posebnosti deluje.
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

bukev ::

tisti klicaj pomeni, da imaš v sistemu napravo, za katero nimaš instaliranih driverjev, operacijski sistem pa je ne prepozna.
če imaš naprave, ki so priključene na matično,vse podprte z ustreznimi gonilniki, potem ostane le še kakšna naprava, ki je integrirna na matični - za to pa imaš ustrezen cd - instaliraj
imaš res štiri cd dvd rome v sistemu?
bukev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

barca ::

Imam dva, en cd rom in en dvd rom. Zakaj sta prikazana druga dva ne vem. Uglavnem odkar sem na novo instaliral OS se sam "cudne" stvari dogajajo...
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

rognaj ::

Namesti gonilnike od matične plošče (če jih še nisi).

YaN-cH ::

Tista dva dodatna dvd-ja, sta lahko povezana s kakim programom kot image drive (daemon tools npr.). Ko te vpraša za winxp cd si provu dat notr cd in nadaljevati postopek.

barca ::

Gonilnike od maticne plosce sem vse namestil.
Daemon tools se nimam namescenega, imam alcohol 120 - mogoce sta s tem povezana tista dva dodatna dvd-ja, drugega takega ni.
Ko sem pa ustavil denimo cd od windowsow ko me je po tem prasalo se ni zgodilo nic, oziroma mislim, da ni dobilo nobenih driverjev. Cd-ja niti nimam vec, ker sem si sposodil.
Drgace pa ocitno ni pomoci tej stvari, glede na to da mi ne zna noben pomagat do resitve pri prenosu slik z digitalca.
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

JayKay ::

pa si probal če na drugem računalniku gre?

YaN-cH ::

Zgleda, da se ti je res kaj med inštalacijo sistema zalomilo, glede na to da je sistem na frišno inštačiran in nimaš še toliko programov nameščenih je najbolj simpl na novo inštalirat sistem.

Edit: kaj pa CD od digitalca nima nobenga driverja za namestiti oz. programa za slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YaN-cH ()

barca ::

Saj sem ze napisal da na firmi komot prenasam slike brez kakrsnekoli problema. Drugace bi se mislil da je kaj z digitalcem narobe.
Digitalc pa je ze kar nekaj let star, tak da se niti ne spomnem ali je bil kak cd zravn, lahko da sem ga tudi zalomil.
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unknown device

Oddelek: Pomoč in nasveti
181281 (711) _Denny_
»

Nalaganje driverjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
171322 (991) Gutjerez
»

Zunanji trdi disk ni prepoznan

Oddelek: Pomoč in nasveti
143161 (2972) yoco
»

Windows ne prepozna diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
61271 (1227) bluefish
»

Na prenosniku USB porti ne delajo več in tudi PCMCI ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
6944 (944) zdravc

Več podobnih tem