» »

Imam leseno kisto!

Imam leseno kisto!

VASkO ::

Po dveh dnevih sraufanja, sem vgradil vse komponente v novo leseno kisto po mojem nacrtu, skoda, da se mi je iz radiatora za vodno hlajenje popustil prikljucek za cev, tako, da zdaj laufam na volcano2 (TB 1 - 1.2ghz), slike kmalu dobite, stvar pa zgleda ubitacno dobro!

ce jo kdo hoce, jo lahko tudi prodam, upostevajte, da sem si pri modificiranju pridobil poskodbe na levi roki :D

kuglvinkl ::

Super, ti samo hitro razvij slike :D
Your focus determines your reallity

VASkO ::

mogoce jutri, ker si danes nisem mogel sposoditi digitalca

segi ::

Mene tudi ful zanima!!!8-O
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

alesrosina ::

hm.. tale jutri je ze mim, se ti ne zdi? ;)

dej hitr posliki, jst sem tud zlo zainteresiran!

VASkO ::

pride kolega k meni cez priblizno 3 minute s fotoaparatom, slike objavim takoj, ko poslikam

segi ::

jA super pohiti!!!!!>:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

VASkO ::

evo slikice






komentarji in vprasanja dobrodosli :D

vodno kmalu vgradim, ko popravim radiator

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

OldSkul ::

Verjetno se tudi ostali strinjajo da so tole slabe slike!

Bevcan ::

Zadeva zgleda super, čeprav so slike bolj slabe, ampak kje je kak ventilator ki vpihava zrak v ohišje. Tudi jaz razmišljam o leseni kišti ampak jaz bom le že obstoječe ohišje oblekel v les.

VASkO ::

zal ne gre boljse s aparatom sony digital mavica, ki je se na diskete :D , drugace pa sta vrhnja venta na 5V, ventilator v napajalniku pa je obrnjen tako, da piha v ohisje (glih dovolj, da ustvari airflov - napajalnik pa se ne greje tako, da bi v ohisje pihal topel zrak, je zmogljiv 400W model), temp pa so pri 1200mhz do 40°C, ko vgradim vodno, bo seveda boljse.

segi ::

Ful lepo moram te pohvalit!

Ej daj napiši mi koliko je težko, mere in koliko 5,25 rež ima.:D

Daj odzadaj ga še slikaj ker me zanima kako imaš PCI kartice noter nameščene?!?!?:D

KAJ je tisto zgoraj pod venti (nekakšna kišta) čemu služi??!:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: segi ()

jRk0 ::

tisto je hladilnik, ce se ne motim, za vodo... oz. radiator...
You fuck up once, you loose two teeth.

Marjan ::

Dobr si tole naredu Vasko. :)) Nobl!

Sam pliz dej bolse slikice ker se res slabo vidi. Se najbols je (ce nimas res dobrga digitalca) poslikat z navadnim fotkičem, pol pa skenirat.
Tko sem jaz naredu.

_Xavier_ ::

ej stari kapo dol jest tud že full doug cajta razmišlam kva bi naredu evo ideje dej mi povej kakšn les maš to pa dimenzije kište pa plis pa mal jo opiš pa potek dela pa to pa če mi lohk vses skup pošleš na mejl ( trnow@email.si ):\

VASkO ::

huh, dober odziv je tole

ja tisto na vrhu je radiator za vodo, kot sem ze rekel, nimam trenutno vodnega hlajenja, ker se mi je radiator "pokvaril" (izpadel mi je nastavek za slauh pa ga moram nekako namontirat nazaj)

reze 5,25" so 4 - predalcke za njih sem vzel s stare kiste, pravtako za diske, nacrt sem narisal v pol ure, naredo mi je pa ohisje mizar

zgornja plosca smreka, pravtako sprednja, le da je sprednja iz vec delov - pravi koti, zadnja+spodnja je iverica, pravtako sta stranici iverica

vse kaj je not kovinskega je z nekega midi towerja za 3500 SIT (plosca za maticno in zadnja stran z rezami za kartice, napajalnik sem improvizoricno pritrdil, ker sem bil nestrpen, se bom malo bolj potrudil, ko bo cas)

slikat bom probal z boljsim, ce ga dobim, kolega ki ga ima nima nikoli casa :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

segi ::

Koliko pa je težko?Približno.

Pa ko boš slikal še zadnjo stranico slikaj!!!:|
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

VASkO ::

bom slikal se zadnjo stranico, samo je napajalnik improvizoricno pritrjen, bom naredil bolje, ko bom mel cas, tezko je pa okoli 12-13 kg (s komponentami vred) po moje, nisem pa tehtal.

nojus ::

zelo lepo!! pa še fajn zgleda, ker je soba vsa v lesu.
:)

Boeing ::

bravo vasko
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

pozorhudmaček ::

Zgleda lepo. Zdej v kratkim(med počitnicam) sem si mislil narest leseno ohišje, samo koker sam vem, les vpija topel zrak, in spušča mrzel.Torej more bit v kišti toplo kot v peklu(posebej ko pridejo topli dnevi-pomlad, poletje:))

Drugače pa mislim narest standardno big-tower ohišje, ker je tole, ki ga imam premajhno za vodno hlajenje oz. za vakrkšno boljšo nadgradnjo.

pozorhudmaček ::

VASko-Dej, prosm če se ti da napiš klele izdelavo, oz. kakšno vrsto lesa uporabit, mal opiš no:). Tole zgleda hudo.

Spajky ::

Bi blo pametno, da z Alu folijo oblepiš notranjost kište tako, da vse folije povežeš med sabo in električno maso zaradi motenj navzven; zna motit home wireless phone, radio, TV itd. drugače! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ls ::

mene pa zanima kako si ustimal zapiranje in odpiranje kiste.. ?
iz slik ne morm razbrat
baje da jo lahko tud prodas.. povej prize na ls@email.si :>
lp

VASkO ::

@nojus
ja, soba je vsa iz lesa:D , se ladijski pod imam po stenah

@pozorhudmanček
zaprta kista ni nic bolj vroca kot prej odprt midi tower z !vodnim! hlajenjem - sistemska temperatura je enaka, kvecjemu za eno °C visja
motenj nimam, sem pa ze takoj povezal ohisje napajalnika na zelezno plosco, na katero se privijaci maticna plosca
material sem ti ze zgoraj napisal, kiste pa nisem delal jaz, sem samo nacrt naredil, kar pa je dokaj enostavno (meni je vzelo pol ure casa), gre pa tako:
natancno izmeris velikost lukenj v racunalniku ter njihov polozaj glede na dno, zadnjo ali sprednjo stranico, odvisno, kam bos kaj pritrdil, priporocam ti, da naredis notranjo dolzino kiste enako veliko kot je dolga zelezna plosca, na katero gre maticna plata, ce pa hoces vec prostora - daljso notranjo dolzino - si naredis dodatne nosilce na sprednji stranici, na katero potem pritrdis to plosco. za kartice pritrditi uporabljam reze iz nekega midi towerja, lepo jih priskrnes na zadnjo stranico in to je to. bom se kvalitetno poslikal, ker mislim, da slike povejo vec kot besede (spredaj, zadaj, znotraj, nacin pritrditve...)

@ls
mizaru sem narocil, dami ustima zapiranje in odpiranje tako, da bo koliko toliko prakticno ni pa treba pretiravat, v bistvu je cist enostavno. na levem vrhu kiste vidis dve luknji, dve sta tudi spodaj in dve zadaj, not vtaknes stranico in skozi luknje das vijake. druga stranica pa skoraj enako, le da sedaj vijake porinem skozi stranico v sprednjo, zgornjo, spodnjo in zadnjo stran (upam, da sem dovolj jasen), ni pa to nekaj ekstra, kot sem rekel, cisto preprosto, ker se mi ni dalo ubadati z raznimi vrati pa to, pa se bolj tesno je tako, kot je, da dobro dusi zvok.
to s prodajo pa je bolj bila zajebancija, ker tezko, da kje najdem kako kisto, v katero bom vse lahko tako fajn vgradil, kot v to, koliko pa bi bil pripravljen odsteti?

segi ::

LEpo! Daj mogoče kakšen članek spiši pa ga objavi. Drugače pa bo to kar kul.;)

Obrazložite tisto glede motenj.Ali če imam navadno doma narejeno kovinsko ohišje lahko pride do motenj??? ZAKAJ???

Zanima me predvsem način pritrditve.
Če pa si načrt res naredil v pol ure pa najbrž ne boš nasprotoval javni objavi na slo-techu.Ali pač??!!>:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

VASkO ::

zasraufas, tak pritrdis, ne? saj pa je les pa gre not kot v maslo


motnje bi lahko ble elektromagnetne, samo jih nimam - poglej si malo faradejevo kletko, bos ze razumel

OZZY ::

vasko: Koliko pa je mizar računal za izdelavo tega ohišja.

Pa a lahk poveš mere.
Go with the flow.

VASkO ::

zmeri si ohisje, mere so po volji

b4d ::

Ej ohišje je strava, sigurno bolje od tiste češnjeve stranice, ki po mojem siv pleh pa češnja ne pašeta skupej. Dej kaj tisti tip še ni uzeu calta za slikat zadnji kraj??? Ej, pa spiši še en članek...

VASkO ::

slikal sem spet z enakim fotkicem, tokrat pri boljsi osvetljavi:





kuglvinkl ::

Bravo! Bilo bi še bolje, ako bi spisal člančič.
Your focus determines your reallity

segi ::

Ja super potrudi se za članek!!
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

VASkO ::

nimam casa za pisanje in urejanje clanka - izpiti :( , mogoce cez kaksen teden, ko si se vodno skup sestavim.

kuglvinkl ::

Ma ja, samo da bo v bližnji prihodnosti :D .
Your focus determines your reallity

pozorhudmaček ::

Ja, hudo. Dans sem vse naštudiral, in si zamislil, kako bi mogla zgledat. "Mislim" da vem, kako si vse skupi predstavljaš, anyway do nove kište je pa še vsaj dva meseca časa, tako da se preveč ne mudi:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910249 (6118) gamer
»

Visoka temperatura,prostorska stiska...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5964 (918) Eddy
»

lesena kišta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242142 (1664) kuglvinkl
»

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19111016 (7725) Fury
»

Home made ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482889 (2009) segi

Več podobnih tem