» »

Vodno hlejenje by GUFY

Vodno hlejenje by GUFY

1
2
3

morphling1 ::

GUFY, slik še nisem dobil.
Drugače pa ja, vsi modificiramo, jaz mam novo kišto čisto razstavljeno v delavnici in se reže, brusi, vrta. Največ dela me pa še čaka za novo medeninsto ohišje Ladinega radiatorja, ki bo šlo v to kišto. Včeraj sem pa tudi končal nova bloka s ultra tankim dnom, katerega performanse bodo jasne šele na NESTu kjer bom vse skupaj prvič skupaj vrgel, upam da ne bo totaln fiasco :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GUFY ::

Slik danes žal ne bo ker fotkič neki zeza.

Tugo ::

Živ!

Fantje pri releju ne pozabit na diodo!!!! Drugač boste še napajalnik skuril s tem relejem!

lp, T.

Tugo ::

Morph: Upam, da ti uspe novo ultra tanko dno, da dobim jst ta blok, k bo ultra dobr >:D
razturaj na predstavitvi in velik sreče ostalim... jo boste rabil :P

lp, T.

Sergio ::

Tale LAN bo uspeh v vsakem pomenu besede ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tugo ::

Držim pesti... upam, da bo kkšn filmček o vseh temah in se ga bo dal kej DLjat!

lp, T.

GUFY ::

Tugo: Kakšno diodo?8-O 8-O Men je bratranc to kr direkt zvezu.>:D

Tugo ::

sicer ne vem, če ima ta dioda vezo... ampak... ta dioda se daje VEDNO k releju za zaščito, ko se rele odklopi... takrat dobiš tokovno špico, ki bi lahko uničila napajalnik... jst upam, da ima toj napajalnik zaščito... nimam pa pojma, če imajo mogoče VSI napajalniki zaščito... odvisno je tudi kako so narejeni...
splošna shema stikalnega napajalnika je taka, da ko stikalni ne dela se prazni tuljava preko diode (ta dioda je v napajalniku).... in če glih takrat preseže napetost na diodi tisto max. napetost ali tok... no pol si tam, ko boš moral menjat napajalc... in to samo zato, ker nisi uporabil 5sit drago diodo :)
ma nevem... naj še kdo drug pomaga... napajalce pa res nism študiral v nulo... :)
Morphling maš ti kej več izkušenj s tem?

lp, T.

rap3r ::

Pohvalno sam a to si ti delu al ti je morph:D
joke neda se mi cele teme brat pa me zanima iz kerga materiala je radiator.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

GUFY ::

rap3r: Delu sm čist sam, sm pa mal po temah brsku in ideje zbiru pa je ratal to kar na slikah vidiš. Radiator ja pa od YUGO America8-O 8-O .

morphling1 ::

Evo update GUFYjevega sistema.









Zelo lepo. ni kaj :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Marjan ::

Lepo zgleda.

Edino - 10 ventilatorjev ?!
:|

Veliko preveč, sploh za vodno. Ali imaš vsaj znižane vrtljaje na vseh?

Pomoje bi lahko zmanjšal na 6 brez hudega dviga temperatur...!

GUFY ::

Marjan: Vsi venti ( razen na grafi ) so vezani na potenciometre in tako lahko uravnavam vrtljaje po štirih različnih kanalih in doma nimam na več kot 25 % moči venta, razen vent nad mosfeti je na ful.
Drgač so bli pa na LAN-u vsi na FUL, saj je bilo prekleto vroče.

Ni mi jasno, kako da nism dubu na LAN-u nobene nagrade za mojo kišto, saj jo v tem forumo vsi samo hvalite, saj ne da sem fouš sam se mi pa mal čudn zdi.:\ :\

rap3r ::

GUFY uprašu sm te iz kerga materiala je ne od kerga avta! Upam da si zdej zastopu.
Grafična je če se nemotm fx 5900?
Pa še to ker procesor pa maš to?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

GUFY ::

rap3r: Grafa je FX 5900, rebra hladilnika so mislim da iz bakra, zgoraj tam kjer so priključko pa je iz medenine.

Proc je tbred 1700+ 1466 Mhz navit na 2500 Mhz seveda stabilno. pri navečji obremenitvi na LAN-u je imel 41 stopinj s tem, da je blo tam full vroče. Doma se mi ta proc greje na največ 38 stopinj.:)

tiborrr ::

Meni je ravno v cetrtek speklo (strela) 2500ko. Lahko recem, GUFY, da sva imela prekleto podoben sistem (ABITka, CPU MK4 in NB NB2 blok, pumpica, radiator).

Ce ne bos priden, te bom tozil za krsenje avtorskih pravic, mwhehe ;) Cestitam za odlicen dizajn, res, ni kaj. Komaj cakam, da pokazem svetu mojo novo lesenjaco, hand made!
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Boki_ ::

A maš grafo Leadtek-ov WinFast A300TD?
I'm back

GUFY ::

Tiborrr: Če me spomin ne vara si imel ti radiator zunaj, tvoj comp ni imel pleksija in ohišje pri meni je v antračitni barvi tako, da je bil že na prvi pogled drugačen od mojega.:\ :\

Tom DeLonge: Imam grafo od Leadtekteka ampak model WinFast A350 TDH ali po domače FX 5900

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Boki_ ::

A je ta grafa v redu? Kako se obnese v igrah...?
I'm back

rap3r ::

Cena te grafe je 100000 v bofu.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Boki_ ::

@morphling1: A boš lahko objavil fotke tvoje nove mašine? Če si jih že, mi daš link?
I'm back

rap3r ::

Ta grafa stane 100000 tko da:\
Morfova domača stran je tuki
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

GUFY ::

rap3r: če se človek malo znajde in pogleda še malo po drugih trgovinah lahko prišpara kakšnega tisočaka. Za FX-a 5900 pa sem jaz dal cca 92000 SIT.

rap3r ::

Ne ne ti men kok se lahko človek znajde.
Nebom reku za kolk dobim omenjeno grafo tko da...
Vem da tud 92000 nebi dou!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

GUFY ::

rap3r: Jih prec 10 kosov kupm če je cena res tok kull kot se hvališ>:D

rap3r ::

Možno:P
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jaka83 ::

@GUFY:
Men so ST-ovci rekl, da je moja kišta zanimiva zato, ker je skoraj vse narejeno doma. Zgornja luknja za rad in pokrov, izrezane stranske luknje za vente, bila je popolnoma tiha, imela je pasivno hlajenega Radeona 9600 PRO (heatpipe). Sej men se je tud mal zamal zdel, da je zračno-hlajena kišta dobila prvo mesto. Meni osebno ni bila všeč, samo je pa model vložil toliko truda v svoj izdelek, da si nagrado zasluži. (pohvale Zupo)
Tist sod je bil pa tud nekaj posebnega, čeprav model ni znal dost povedat o njem in bi stvar lahko veliko bolje izdelal.
Tvoja kišta mi je všeč, samo izgleda preveč industrijsko in ne DIY.
Glede temperatur ti pa lahko povem, da so le okvirne in da ti povejo, kako se tvoj sistem obnaša. Jaz imam pri sebi tudi okrog 32C v sobi in imam ob večdnevnem foldanju 46C MAX, pa se nič ne sekiram, ker stvar deluje odlično.

GUFY ::

Ma kr neki pa te nagrade za najbolj kull kišto na NEST-u.;(( ;(( ;((

rap3r ::

Žirija je itak pristranska oz use ocenjuje na osebnem mnenju.
Men naprimer je bol ušeč kišta ki je lepo napedenana in ne kičasta...pol ko odpreš pokrov se odkrije kakšna pošast se skriva notr.
Tko da sodniki so pač sodniki, tko v športu kukr drgje...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jaka83 ::

Men naprimer je bol ušeč kišta ki je lepo napedenana in ne kičasta...pol ko odpreš pokrov se odkrije kakšna pošast se skriva notr.


Taka je moja kišta. Brez pleksija, brez kakršnihkoli lampic, razen tistih v fan controllerju. Šele ko jo odpreš vidiš, da je vodno hlajena.

[[LDS]]_Myk ::

Sem šele začetnik na tem področju! Lastim si TT Aquarius II, vendar je še zapakiran. Ker ima moja plata samo 2 fan konektorja rabim pomoč pri tem, kako jih pridobiti več. A je fanmate ta prava stvar?? No, prosim le za kak nasvet glede zgornjega, pa še koliko živcev me bo stala inštalacija hlajenja.
Hvala, Myk!

Jaka83 ::

Ne boš se preveč zezal z inštalacijo hlajenja, če le nisi totalni začetnik pri sestavljanju compov.
Vente raje priklopi na MOLEX konektorje od napajalnika in ne obremenjuj matične plošče.

boom-bar ::

GUFY: Kok te je pa prišlo tako hlajenje
Legalizirajte mehke droge!!!

GUFY ::

cca 45000 SIT in veliko vloženega dela in truda.

frenk ::

ej gufy kolk pa košta plexi, pa katere debeline so na voljo...jest bi rabu tm ukol 5mm in me zanima al me bo za cca 3m2 pršlo čez 10k al bo to kej cnej:\

GUFY ::

Za plexi pa ne vem cene k sm ga dubu đabe sam razrez sm plaču 500 SIT.
Mislm pa, da je cena cca 4 do 5 prešernov za 1 m2.

Trubadur ::

zakaj pa si menju grafo?
Berite Thomasa!

GUFY ::

dobil sem za Radeona 9700 ne-pro od herculesa 65000 SIT in po duši sem bolj pristaš nVidie, pa sm ubodu FX-a 5900.

Fury ::

sej lahko priznas da mas prevec kesa 8-)

GUFY ::

Za pravo stvar se denar vedno najde!:)

UWO (un.walking obj.) ::

Gufy kolko te je to hlajenje stalo?

Alexius Heristalski ::

Citiram GUFYja: "Cca 45000 SIT in veliko vloženega dela in truda."
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tilen ::

Kje so tukaj sploh diskI? Stekam da je tista kletka sla ven ki je za disketnik in disk samo kam si pa potem dal disk? A je nad CD-ROM/rw-ji al kje ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GUFY ::

Tukaj sem imel samo en disk. Stari ohišji cd roma sem predelal tako, da sem imel v enem ohišju disk, v enem pa flopy. Po vrsti od zgoraj navzdol si sledijo CD-RW, disk, flopy.

Tilen ::

A je to edina alternativa? Jaz nebi rezal tega ;) Si se mel kak drug nacrt v planu? Kako si pa potem not v CD-ROM ohisje pritrdil disk? Zanimam se namrec za cifteka pa zdaj vidim da ne gre not LADA ce tiste kletke ne skeglas ven.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GUFY ::

Druga varianta je da daš disk na gumice (tako imam sedaj narejeno), flopy pa jaz sedaj priključim samo še po potrebi.:D Kletke boš žal moral odstraniti.

Tilen ::

Ja saj neke velike potrebe po Floppy-u itak nimam. Ne vem kdaj sem ga nazadnje uporabil :D. A se ti da kaksno sliko narest kako si to na gumice obesil? Se splaca recimo splho vzet chieftecov big tower ohisje? Baje je razlika samo zgoraj v CD-ROM slotih. Spodaj, kjer bi pa rabil prostor pa je baje visina enaka. Res? V taksnem primeru bi lahko teoreticno vzel Chieftecov Midi tower in kletko ven zbil ter v CD-ROM rezo dal disk v drugi pa mel DVD/RW. So se kaksne druge razlike med tema dvema Chieftecoma?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GUFY ::

Splača samo v primeru, da imaš namen imeti več optičnih enot in diskov drugače je pa isti kot Midi tower.

Tilen ::

Kateri hladilnik pa si ti uporabil v sistemu? Lada ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GUFY ::

Lado seveda.>:D
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lian-Li V2000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
977734 (4697) LittleDevil
»

Vodno hlajenje by Japan power!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
545462 (3952) T0RN4D0
»

Vezava dveh vodnih črpalk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321572 (1103) pele-on
»

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19110992 (7701) Fury
»

Moje mašinca...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
452977 (1915) lukslo

Več podobnih tem