» »

VGA podaljšek

VGA podaljšek

bbobst ::

Zakaj se na monitorju pojavijo "duhci" (kot na TV,če ni dober signal),ko med kabel in grafično priklopim VGA podaljšek.
Kabel iz monitorja ima na koncu,5 cm od konektorja neko škatljico(???ali je to kaj proti motnjam).Mogoče je za "duhce" kriva prav ta škatljica,ker je mad njo in grafično še podaljšek(3m).

msmiha ::

Tista škatljica je proti motnjam. Vrjetno imaš slab podalšek. Probaj ga kaj zmigat na koncih.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

MadMax ::

Odvisno ali imas VGA ali SVGA podaljsek.
Slednji ima debelejsi (beri: kvalitetnejsi) kabel, prvi da pa cudno in megleno sliko pri res. vecji od 800x600 in refr. vecjem od 80Hz.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

AngelOfDeath ::

Slabost slabih podaljškov. Tista škatlica je pa res proti motnjam (nekakšen magnet oz.nekaj podobnega).

Spajky ::

"Duhci" se pojavljajo zaradi razlike v impedanci grafična-kabel-monitor oz. zaradi odbitega signala zaradi neprilagojenih impedanc /podobno kot pri antenskih oddajnikih in sprejemnikih/ in ni čist enostavne rešitve! To je odvisno tudi od frekvence signala in se pri enih bolj opazi, pri drugih manj /raznorazne sence-opazi se pri textu in robovih oken/. Profi video kartice in monitorji imajo za to v izogib temu BNC priključke.
Jaz sem imel s sliko tak blag problem, ko sem imel kabel zvit v krog in prepleten in ko sem ga pol pustil, da prosto pada za kompom, tega ni več blo; torej bi ti svetoval, da probaš zvijat kabel ali dele kabla in ko so sence najmanjše, ga nekako fixiraš! Vendar če imaš Shit podaljšek, ti verjetno tudi to ne bo nevemkaj pomagalo! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brneč zvok ob priklopu HDMI kabla - masa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6861 (710) r3dkv1c4
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4714947 (11413) mojca
»

Izdelava filtra proti motnjam

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173409 (2959) Matek
»

Pomagajte ! Trese ku hudič. [kabelska] (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559188 (7957) Pyr0Beast
»

17" LCD monitorji pod drobnogledom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
133718 (3718) antonija

Več podobnih tem