» »

sumljivo delovanje siola

sumljivo delovanje siola

hatch ::

Ocitno ima siol na glavo obrnjene prioritete... folk z boljsimi povezavami ima vecje prioriteto, kar je narobe.

Primer..
Recimo je en ftp server, ki je na 1Mbit najetem vodu... jaz zacnem dljat s svojim ubogim isdn z recimo 7.6kb/s... bo zacel en kablar (z neomejenim kablom) neki dol vlect, bo meni prenos padel na 5kb/s, ceprav server komot shendla 120kb/s.

Namesto, da bi imel jaz z manjsim prenosom visjo prioriteto, dobi visjo prioriteto folk z boljsimi povezavami.

Torej.. bolj floodas, bolj spammas hitreje prides skozi...

asteroidk ::

heh .. thats siol :D:D:D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

PaJo ::

Ja pravi fuck to ta nas siol. Bo moral stvari kar orng porihtat>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Elemen_T ::

Meni pa se ne zdi slab...je zelo hiter...sploh ima zelo hitro mednarodno povezavo.
Le cenovno je drag kot gorenjsko prase.:(

asteroidk ::

heh jest komej cakam da bo se ksn drug ISP, ki bo nudu linijo kablskm operaterjm ... siol mi gre ze posten na ku*** :P:P
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

boha ::

a misliš, da je siol edini? vseeno bi bil najbolj zadovoljen s siolom, ker so ostali pač v kurcu... (no ja, v kurcu so pa zaradi siola in telekoma, oh ta začaran krog... ) ;(

hatch ::

siol EDINI isp pri nas, ki ima normalen vod v tujino.

Samo to ni bistvo, ker to o cemer govorim se dogaja po sloveniji... tudi ce bi bil streznik priklopljen direkt na siol.

In na siolu se pojavljajo 250ms spiki na gatewayih (laicno povedano na siolovih modemih).. ki so zelo zelo moteci za kako spilanje quaka prek neta.

Arnes ima veliko boljsi in bolj stabilen osnovni network.. zal imajo bogo mednarodno povezavo.

--------
Siol ima ocitno staticno prioritiziran promet...
1) siolovi strezniki 2) peering 3) najeti vodi 4) kablarji (link naprimer) 5) dial-upi

Obstajajo druge, bolj elegantne resitve (samo na siolu delajo v liniji najmanjsega odpora)
Recimo... staticna prioritizacija glede na promet...
1) ARP 2) ICMP 3) UDP 4) TCP
Ali pa mogoce dinamicno omejevanje prometa... torej recimo.. 10kb/s spodnja meja... omejevanje se pojavi pri 95% zasedenosti... omejuje se pa tako, da se najprej omeji tistim ki imajo najvisje prenose... ce je zasedenost velika, se omejuje dokler vsem ne padejo prenosi na 10kb/s.

asteroidk ::

bolha: sm prklopljen preko telesata (del jeseniskega kabelskega omrezja) pa do njih (in do g-kabla) nemore noben drug prklopit..
drugih tudi ni veliko.. ubistvu sta z linijo v tujino samo 2 komercialna siol in telemach (telemach ma pa linijo itaq samo zase...
tko da ... :(:(:(
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

ahac ::

Dnevnik: Telekom ponovno na zatozni klopi
Pa ne samo Telekom, tudi kabelski operaterji.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
42725284 (14995) Jakka
»

Telemachov nateg ali kako ukrasti naročnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
535822 (4652) Tigorsami
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379487 (6546) AlienRex
»

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
35719156 (12521) MEDENA
»

Stanje pri Internet ponudnikih v SLO!

Oddelek: Omrežja in internet
281796 (1075) baghera

Več podobnih tem