» »

os x na pc

os x na pc

«
1
2

roba3000 ::

Je komu uspelo inštalirat os X na svojo PC mašino in če napiše postopek... Kar piše na netu mi ni glih razumljivo...


Lp, rr
xxx

mte ::

OS X na pcju ni za vsakodnevno uporabo, ampak gre bolj za raziskovanje kaj dela, kaj ne dela. Se pravi če bi ti rad vse pripravljeno, pa da ti nekdo vsak korak posebej prevaja in razlaga v slovenščini, potem to itak ni zate. Ko sem se jaz s tem ubadal, mi je bilo večinoma vse razumljivo, za par stvari sem se moral še malo potrudit in kaj poiskat, pa je šlo.

Potrudi se in raje vprašaj kaj bolj konkretnega kot pa "kdo mi bo natančna navodila napisal".
lp

roba3000 ::

wtf
xxx

zee ::

natancna navodila so na voljo na netu, samo Google je treba znati uporabljati + pred instalacijo je treba obvezno pogledat, kaj dela in kaj ne (od hardwera).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

rokrant ::

no naj povem na kratko inštalacija ni zahtevna rabš en svoj disk tko boš najlaže
zapečeš os x na cd klikaš dalje vmes morš še formatirat disk to je pa tud vse

problemi se yačnejo pa pri driverjih recimo meni dela vse razen grafika mal štrajka
uspel mi je zaslon povečat resolucijo kar zna bit kr problematično samo kar se pa tiče 3d grafike ali kaj podobnega pa ne dela to govorim za grafično ki jo mam na plati nvidia 6100(pri tej sm si pomagou z macvidia driverji)
drugače je pa pri recimo ati kartici mi je pa trgal zaslon ko si šel z miško čez
z mrežno kartico sm problem rešu tko da sm dal notr realtekovo mal starejšo in jo je prepoznal za svojo to ki pa jo imam na matični recimo pa nisem mogu poštimat

no ker pa tole pišem iy os x mi je seveda vse z pa y pomešal se oproščam če je še kje kkšn narobe
in se naprej priporočam za kkšn update na področju grafike driverji, ...

roba3000 ::

kako pol zbiraš kter sistem zaganjaš?
xxx

Izi ::

Mislim kakšno nesmiselno vprašanje :D
A sploh veš kaj je PC ?
PC je Personal Computer oz. osebni računalnik. Vsi računalniki za osebno rabo so PC-ji. Naj bo to Applov računalnik, IBM-ov računalnik ali pa karkoli kar si sestaviš doma, vse je PC.
Prvi PC-ji so bili Applovi, šele kasneje so prišli ven IBM-ovi PC-ji.

PC-ji se torej delijo glede na procesor, ki je v njih.
Kateri procesor imaš torej v tvojem PC-ju ? PowerPC G3, G4, G5, Intel x86, x86-64
In pa OS X katere verzije sploh imaš ?
OS X-ov je že 6 različnih verzij, gre od verzije 10.0 do verzije 10.5 imajo pa zraven še živalska imena, Cheetah, Puma, Jaguar, Panther, Tiger in Leopard

Če hočeš recimo Leoparda naložiti na kar en doma sestavljeni x86 PC, potem rabiš skrekano verzijo Leoparda, kar pa je nelegalno in tukaj o tem nebi smeli debatirati.

roba3000 ::

Mislim kakšno nesmiselno vprašanje :D
A sploh veš kaj je PC ?
PC je Personal Computer oz. osebni računalnik. Vsi računalniki za osebno rabo so PC-ji. Naj bo to Applov računalnik, IBM-ov računalnik ali pa karkoli kar si sestaviš doma, vse je PC.
Prvi PC-ji so bili Applovi, šele kasneje so prišli ven IBM-ovi PC-ji.

PC-ji se torej delijo glede na procesor, ki je v njih.
Kateri procesor imaš torej v tvojem PC-ju ? PowerPC G3, G4, G5, Intel x86, x86-64
In pa OS X katere verzije sploh imaš ?
OS X-ov je že 6 različnih verzij, gre od verzije 10.0 do verzije 10.5 imajo pa zraven še živalska imena, Cheetah, Puma, Jaguar, Panther, Tiger in Leopard

Če hočeš recimo Leoparda naložiti na kar en doma sestavljeni x86 PC, potem rabiš skrekano verzijo Leoparda, kar pa je nelegalno in tukaj o tem nebi smeli debatirati.



Se opravičujem, če sem s svojim nespretnim izražanjem užalil vašo hiperprostorsko nadinteligenco. Vidim, da ste vrhunsko načitna oseba in hvala za to izčrpno razlago in da ste si sploh vzeli čas in mi tako poljudnoznanstveno podali to neprecenljivo znanje o računalniški zgodovini, res, pravi zaklad. Bom skušal tokrat pravilno:

Imam osebni računalnik, ki med drugim ni doma sestavljen, procesor je iz družine INTEL in sicer E6400... trenutno na njemu poganjam Windows XP SP2. Zanima me, kako na tem računalniku, ko dodaš os X izbiraš operacijski sistem, potem ko sta oba inštalirana.

Lp, rr
xxx

miha22 ::

Zivjo,

najprej manjsi popravek: intel ni druzina ampak podjetje, druzine so 80x86, power pc, vax,....

Izbiro zagonskega menuja za operacijske sisteme si ustvaris preko zaganjalnika grub, ki je zastonj (lahko tudi lilo). Upam da sem ti odgovoril na vprasanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miha22 ()

roba3000 ::

še to, primeru, da ga ne inštaliraš kaj se zažene.. oz od česa je odvisno
xxx

Izi ::

Hvala za lep odgovor :D
Ni me potrebno vikati.

še to, primeru, da ga ne inštaliraš kaj se zažene.. oz od česa je odvisno

Če ne boš instaliral "Boot Managerja" potem se bo vedno zagnal tisti Operacijski sistem, ki si ga instaliral nazadnje.

Na disku je en "boot sektor", ki skrbi, da se disk sploh zažene. Ta sektor vsak Operacijski sistem ob instalaciji prepiše in ga priredi za zaganjanje njega samega.
"Boot Manager" pa priredi ta "boot sektor" tako, da lahko zaganja različne sisteme.
Nekateri Operacijski sistemi (Linux, Vista) že vsebujejo "Boot Managerje" in če ob instalaciji najdejo že nameščen sistem, potem starega "boot sektorja" ne izbrišejo, ampak si ga shranijo v svoj "Boot Manager" in ti lahko zato kasneje izbiraš katerega boš zagnal.

mte ::

No, ko sem jaz to delal, se je dalo namesto gruba uporabiti kar privzeti izbiralnik od windowsov.
Sicer pa če kaj zajebeš, lahko komot popraviš z windows install cdjem (repair console -> fixmbr), tako da nisi kaj dosti izgubil.

roba3000 ::

se pravi, če prav razumem, če ne daš boot managerja gor pred inštalacijo osx, ti zbriše v boot sektorju xp in ti zafila z osx, to tej logiki inštaliram manager pred inštalacijo osx?

Lp
xxx

mte ::

rrman: to je čisto odvisno od tega, od kje si pobral os x, ali gre za inštalacijo ali kompletno sliko itd.. Najdi navodila posebej za to verzijo in notri bo sigurno pisalo kaj o boot managerju.
lp

Xtasy.E ::

dubi si na netu vmWare, pa laufi Os X prek tega. Sej j jebano naložit use ukop, sam velik bolje kot Dual boot al pa kot met gor sam Os X. sam predlog z moje strani.

kvazimazi ::

HHHEEEEEEHHHH

Fantje ja sam res ne znate eni uporabljat neta...jst sm uspešno naložu OS X Tiger 10.4.8 na svoj PC. Deluje in to kot šus....sploh ne razmišljam več da bi preklopu nazaj na M$...zdej pa ravnokar razmišljam da si bom sistem nadgradil na Leoparda...10.5 :):)


Je pa res da je to hudo nelegalno počet ampak, če samo razmislimo koliko nelegalnih kopij winsow je okrog in okrog...

NAVODILA ya inštalacijo MAC OS-a na PC.

1. Pojdi na stran www.osx86project.org (klikni na levo okno)
2. Pobrskaj po strani in poglej če je sistem kompatibilen (grafika, zvok...) oz. če so že napisani piratski driverji za hardware http://wiki.osx86project.org/wiki/index...
3. [Odstranjeno] ...to je slika oz ins. dvd namenjen razvijalcem Appla, ki imajo dovoljenje snemat OS na PC, sicer pa je treba biti pozoren da ima datoteka patch(odstranjena zaščita)
4. Zapeči sliko na DVD Itak...resetiraj pc...zbootat itak iz cd-ja...
5. Z orodjem v namestitvenem meniju je treba na disku zbrisat NTSF particijo...naredit da jo MAC OS prepozna...To je to Klik klik kakor piše in woila MAS OS laufa na PC-ju

Je pa fora da si pri namestitvi izbereš SAMO za kateri tip procesorja se bo zadeva naložila (Intel,AMD) in windows...pa še neki piše(pozabu). Vse drugo je bolje odkljukat in naknadno naložit čez če rabiš kaj...tako bo prihranjen čas...ne me spraševat zakaj... :(
Za grafiko pa je univerzalen gonilnik, ki si ga naložiš in dela brez problemov tako za ATI in nVidio tako da tukaj ne bi smelo biti problemov.
(prebrskaj na applovi strani ali pa na x86project)

Res pa je da nekateri programi ne delajo na MAC-u tako da je smiselno še zraven naložit WIN-se. Sta pa 2 opciji. BOOT CAMP, ki je 100% lagaln in omogoča dual boot se pravi ali MAC ali WIN. Samo meni osebno to ne diši preveč, zato imam naložen Parallels, ki omogoča zagon WIN v MAC-u (Emulator)
To pa je že taprava stvar saj winse zaženeš kot aplikacijo in odkrito povedano ni nobene razlike. datoteke lahko premikaš sem in tja v bistvu imaš okno v katerem laufajo win-si. :) ampak se mi ne da o tem zdaj pisat...no če bo katerega zanimalo kako to deluje....

Je pa res še to da si to lahko privošči tisti ki ima najmanj core2 CPU in MIN 1GB rama(pa še to je premalo) ampak dela brez problemov drugače ne sanjat o parallelsu ker je požrešn k strela...no v bistvu 2 OS-a poganjaš istočasno...Škoda ker nimam še enega monitorja :):)

Tako upam da ne bo kater pametnjakovič zbrisal tega topica...zaradi kao legalnih stvari...Ampak tega bo zmeraj več...glede na to da mi zdaj pc deluje tako kot mora :)
ni virusov...ni blue screenov :):):):):):):):):)

Mi pa dela na
Gigabyte GA-945P
Intel Core2 4300 1.8Ghz
1GB RAM
Nvidia GF 7300GS

Ja da ne pozabim...ne si pozabit prej naložit driverje in jih posnet na CD še posebej za LAN kartico ker se zna zgodit da ne bo delalo, če je kakšna čudna...glej korak 2. :):):)

Če pa še koga kaj zanima...hhheeeehh...

PEACE

http://docs.info.apple.com/article.html...

http://forum.insanelymac.com/

Zgodovina sprememb…

jamiroq ::

kvazimazi: ti na nvidia grafični dela qe/ci (torej, pospeševanje grafičnega vmesnika) dobro? ker največji problem, na katerega sem jaz naletel je ravno to, vsaj na ati grafičnih. ali pospeševanje sploh ne dela ali pa deluje bolj slabo, torej z raznimi artefakti pri kurzorju. še z brezžično mrežno nisem imel problemov (na hp nx 6125 prenosniku). drugače pa za hackintosha zadostuje tudi amd procesor, le sse3 mora podpirati (pa še to je možno zaobiti). aja, pa z disk editorjem v osx sem imel probleme, ker nikakor ni hotel izbrisati ntfs particije. ko sem jo zbrisal z drugim programom se je lepo namestil.

kvazimazi ::

meni dela vse ok...sicer pa poglej na lastnosti računalnika (jabolko na levi ygoraj in boš takoj videl kaj bi lahko bil problem) Če na pa kot sem že napisal pojdi na internetno stran in poglej kompatibilnost...ponavadi so tam tudi linki za driverje

kvazimazi ::

in še en zanimiv link ...poglejte si video...

http://parallelsvirtualization.blogspot...

kvazimazi ::

aja jamiroq: si omenil za sse3...zadostuje že cpu z sse2...dela pa malo slabše. Je pa res kot si omenil so bili problemi z brisanjem particije ravno to kar se je tebi zgodilo...mogoče si imel kakšno verzijo MACOS-a ki je bila malenkost pokvarjena...meni ni delalo nobenih problemov...

No edino kar mi gre na živce pri tem OS-u je tipkobnica...nekak bo trajalo da se je navadim :D hehe

jamiroq ::

problemov s tipkovnico se najlažje rešiš tako, da na "hackintosha" vklopiš applovo usb tipkovnico :P. niso pretirano drage, pa še kvalitetne so, imo. vsaj, če sodim po 8 let stari tipkovnici z originalnega imaca, po kateri tipkam :). če se prav spomnim je svojčas obstajal tudi slovenski qwertz keymap, mogoče ga ima tudi trenutni slovenski paket na jabuk.si.

sicer pa hvala, kvazimazi. sem dolgo iskal en first-hand account nekoga, ki je usposobil osx-x86 na nvidia grafični.

bluefish ::

je kdo že usposobil na AMD-ju? Ko je bila stavr prvič možna za PC so bile neke težave s temi procesorji. Kako je torej sedaj?

jamiroq ::

na athlonu 64 (venice jedro) in turionu mi je delal brez problemov. na sempronu (3200+) mi je namestitveni program deloval, kaj več pa nisem probal.

kvazimazi ::

Bluefish...no da ne boš preveč razmišljal...Mac os tale ki sem ga omenil deluje na procesorjih (VSEH, ki podpirajo sse2) tudi v sliki ki si jo potegneš dol imaš že v imenu napisano da je za AMD in INTEL cpu. Samo pri inštalaciji si izbereš tip procesorja...to je to.
Je pa res kot sem že rekel...če že dolgo delaš na Win-sih in imaš kakšne programe...se ne spuščaj v to če nimaš dosti zmogljivega PC-ja ker boš mel samo sranje. Dosti programov ni podprtih za MAC in jih boš moral zaganjati iz WIN. BOOT CAMP pa ni primeren...da boš za vsako stvar resetiral pc...nima smisla.

Zakaj zmogljiv????? poglej si video(link, ki sem ga poslal) parallels. Moram pa povedat da je ta program ZAKON!!!!!!!!

Za vse novopečence, ki pa si niso še inštalirali parallelsa...priporočam preden začneš z virtualnnim pc-jem najprej inštaliraj Parallels-Desktop-3212-Mac-en.dmg in čez to update prallels3.0.4124+sn. Vse najdeš na [odstranjeno]

Upam pa da se bo kdo lotil stvari in napisal kakšno pametno na to....

Sicer pa bi lahko kdo požokal:D admina da bi se na slo-tech naredil topic izključno za MAC userje....

Zgodovina sprememb…

kvazimazi ::

Ahhh ja dejte sprobat....

Ko sem updatal MAC os z updatom v MACU iz 10.4.8 na 10.4.9 se mi je sistem zrušil:( :( Tako da NE UPDATAT IZ APPLOVE strani updata 10.4.9
Ostale lahko brez problema...
Tako da če si bo kdo vlačil dol sliko naj potegne dol 10.4.9 in inštalira...hm...men se ne da :P

kvazimazi ::

zdaj pa bi jaz potreboval vašo pomoč....

Kako v macu sharat disk v mrežo....imam ful problem...sicer mi mac shara disk ampak tistega na katerem je OS. Jaz pa imam 2 diska ki bi ju rad dal sharat...
Probal sem že vse živo pa mi res ni nč več jasno kako bi to lahko izvedel...

robbe ::

Kvazimazi.... nekaj me zanima. Gledal sem MacBook in nek Hpjev prenosnik za 1000€. HP ima veliko boljše karakteristike kot Mac, in zdaj me zanima ker ima praktično vse isto (dual core, 2 GB ram, int. grafo) če bi se splačal gor inštalirat OSX. Je odzivnost dobra, kako je z grafiko? Če MacBooka poganja intigrirana grafična, zakaj nebi še HPja? Bi to šlo?

kvazimazi ::

Ja...
Mac os bo delal brez problemov...če je vse isto...
na mojem pc-ju se sistem naloži takoj...Sploh pa če imaš 2GB rama se nimaš kaj za bat...ko sistem dela samostojno je odzivnost zelo hitra, ko pa poženem še winse zravn pa tudi ni tako velike razlike...razen če naenkrat zaženem več aplikacij in PC mal melje dokler se ne naložijo in takrat ko se zaganja parallels.
Čeprav sem za virtualni PC(WinXP) določil samo 350MB rama????...vse ostalo uporablja MAC OS.pa še to lahko spremeniš...tako da v tvojem primeru vsak sistem dobi po 1GB...ali po želji.Ni sile.Celo več OS ov lahko zaganjaš...3 ali 4 če hočeš...istočasno.8-O
Samo če pa tvoja plošča(malo verjetno) ali katera od ostalih komponent niso podprte...mogoče ampak samo mogoče če imaš kak wireless kartico ti zna kaj sitnarit...

Grafika je pa...vizualizacija v iTunes mi lavfa preko openGL...na parallelsu lahko igraš praktično vse igre za win ker podpira tudi DX.

Drgač pa je macOS zakon...sem že sprobal visto pa...ne ne...tako kot piše na x86project Take the red pill...and see how deep the rabbit-hole goes... eeehehehe:D >:D

Lahko si pa še to pogledaš.... http://www.xvsxp.com/finalscore/index.p...

Sicer pa probaj pa napiši kaj bo iz tega...aja pa ne pozabi si navodil sprintat :))

robbe ::

To sem pozabil prašat... Ali se da inštalirat na zunanji USB disk?

bluefish ::

danes sem stvar poskusil namestiti, žal neuspešno.
Po začetni inicializaciji se je zagnal namestitveni program (kjer izbereš jezik), vendar pa se miška (USB - Logitech MX518) in tipkovnica (generic na PS/2) nista odzivala.
Kakšna rešitev? V nakup Mac tipkovnice se raje ne bi spuščal, ker imam namen kupiti neko drugo, ki pa je brezžična in verjetno na začetku tudi ne bi delovala.

bluefish ::

problem sem že rešil. V BIOS-u je bilo potrebno izklopiti USB Mouse support.

@robbe: lahko, tukaj je postopek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

OmegaBlue ::

Fantje brez wareza resno, še EN link in avtor dobi naziv in gre tema pod ključ, hkrati je to prvo in zadnje opozorilo za uporabnika kvazimazi. Preberite si Pravila in se ravnajte po njih.


Glede osx dosti je bilo že napisano tukaj OS X Tiger x86 edition.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

kvazimazi ::

Haaahh...kaj čmo pol pa nč...sicer pa jst itak nimam več kaj za dodat tule gor....je že bolj kot ne vse povedano če pa komu še ni kaj jasno pa naj gre na google pa si para živce...malo truda ne bo škodilo...PEACE:D :D :D

Reaper ::

ljudje naložil sem osx na računalnik in deluje brezhibno :8)

res super, sicer sem osx že nekaj časa uporabljal ampak na računalniku z AMDjevim procesorjem pa res ne :D

trenutno pišem iz safarija ki je super, zdi se mi boljši od IE-ja grafika je odlična, zvok pravtako deluje,uglavnem moj računalnik deluje kompletno

specifikacije računalnika:

-AMD Athlon 64 3700+ San Diego
-MSI K8N Neo
-club 3d geforce 7600GT
-1280mb ram

bluefish ::

tudi jaz sem ga uspel namestiti, žal pa tipkovnica ne dela. Bom poskusil še z USB varianto.

kriko1 ::

Ve kdo mogoče kako se usposobi creative live 5.1 zvočno?

severjug ::

Kakšen trdi disk pa maš SATA al ATA?Sam imam SATA disk,AMD 3800 X2,gigabyte plato.Ko vstavim DVD OSX 10.4.9 pridem do tja kjer me vpraša
kam mi naj naloži sistem in ni nikjer zaznanega trdega diska.Pod utilities sem pogledal kaj vse mi zazna in piše,da ni priklopljenih nobenih SATA
naprav.Na forumih sem prebral,da je treba v biosu nastavit naj se SATA disk obnaša kot ATA,ampak tega ne najdem.Kakšne nasvet?

kriko1 ::

Glede creative zvočne: ne. Creative zgleda da vedno bolj zapira produkte, ter ne izdaja gonilnikov za ostale os, še to kar imajo (za win) pa je krš.
@severjug: meni je zaznalo vse diske (SATA, ATA), imam tudi gigabyte, vendar bolj specifično Nforce 3 čipovje. Sedaj moram nekako zrihtat da mi ext3 priklopi gor.

Ali ve kdo mogoče kako zaganjat programe v tem čudu, navajen sem na alt+f2 (run dialog), tukaj pa moram it vedno v tisti mighty finder.

kvazimazi ::

Bluefish...heeehe...tipkovnica na PS2ti RES ne bo NIKAKOR delala...Apple SPLOH ne podpira PS-a. USB al pa nič:D

Kriko poglej na link če nimaš podprte zvočne in ti dela samo en izhod...žal. Več ne pričakuj :D

kriko1 ::

Ja, na onboard dela en izhod, tako da sorround odpade.
Kako se pa zaganja programe na hitro brez da dostopad do tistega finderja?

Reaper ::

jaz imam ATA disk in deluje vse brez problema,miška in tipkovnica pa so obe na USB-ju

PS: OSX nima oznake FORMAT ampak ERASE, da ne bo koga to slučajno zmedlo, efekt je pa identičen

gled driverjev za 5.1 zvočno pa po vwikipediji pobrskaj, link pa je že nekje zgoraj v enem postum kjer lahko preverjaš združljivost komponent.tam poglej kje je tvoja kartica in kakšni driverji so potrebni zanjo

robbe ::

Kako se pa zaganja programe na hitro brez da dostopad do tistega finderja?

Dock?

kvazimazi ::

robbe preprosto...moral se boš navaditi na tipkovnico in bljižnice, ki jih je milijon:D. Mislim da je za vsako aplikacijo in program bljižnica.

http://docs.info.apple.com/article.html...

Programe, ki pa si jih naložiš sam pa lahko hitro zaženeš na ta način...
Zmountaš sliko programa (*.dmg) in klikneš na zmountano sliko. Tam boš našel zagonsko ikono , ki jo preprosto povlečeš dol v dashboard...to je to.
Dokler bo slika zmountana boš program lahko zaganjal brez težav a ko jo odstraniš in klikneš na bljižnjico v Dashboardu se na ikono nariše tak lep vprašaj... Toliko ...

kriko1 ::

Hm.. nobena od rešitev mi ni všeč. Rad bi da bi odprl recimo nek run dialog z samodejnim dopolnjevanjem (kot ima kde npr.). Če kdo pozna kaj takega, naj sporoči.

mte ::

kriko1: QuickSilver. Lahko pa tudi recimo spotlight (cmd+space), ki pa sčasoma rata malo počasen.

kvazimazi ::

Saj pa ja lahko za program določiš bljižnico na tipkovnici system preferences-mouse and keyboard-keyboard shortcuts...to je po mojem najboljša rešitev...

mte ::

kvazimazi - še nisi sprobal in se navadil na quicksilver. boš spremenil mnenje ;)

kriko1 ::

ja, no ta quicksilver je recimo to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

zos ::

Quicksilver je super stvar, eden od boljsih pripomockov za OS X. Sicer se pa da lepo tudi s Spotlight, nekih upocasnitev jaz sam nisem opazil. Pogosto uporabljane aplikacije pa seveda v dock.

roli ::

Jaz sem se pred kaim letom ali še malo več ukvarjal s tem ampak kaj več od safarija takrat ni delalo (manjka podpora grafik).Jutri dobim laptopa, ki nima naloženega sistema pa bom malo probal, če bo delalo bom pustil gor drugače bom pa namestil nekaj drugega.Res pa najbrž ne bo delalo.Procesor je AMD Turion 64 in grafika ATI Xpress 1100.

No ja bomo videli!
http://www.r00li.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hackintosh (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9913895 (4797) kiFni
»

Mac OSX na PC

Oddelek: Operacijski sistemi
152435 (1996) Gandalfar
»

Apple izdal OS X Leoparda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1138499 (8499) borchi
»

OS X Tiger x86 edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
648987 (5389) borchi
»

Leopard proti Visti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20516554 (12282) opeter

Več podobnih tem