» »

[Vista]Predvajanje filmov?

[Vista]Predvajanje filmov?

bozjak ::

Lp!

Odkar sem presaltal na visto, sem po forumih spraseval vec kot kdajkoli prej, in ocitno tegob se ni konec.

Na visti mi filmi stekajo (boljsa kvaliteta, bolj stekajo). Tega ne znam izrazit na noben drug nacin, resiti pa tudi ne znam. Vmes sem ze zmaenjal kodeke, (razen ce sem se odlocil za napacne?) a to ne pomaga ... Imam naslednji sistem:

Pentium 4 2,8 GHz
gForce 6800 GT 128 mb
3 gb RAM (daual plata 2x 512 + 2x 1 gb)

Trenutno imam instaleran Vista Codec's; Paket kodekov za visto, pred tem pa sem imel ACEjev paket.

Na XPjih mi filmi nikoli niso stekali, in ceprav sem pricakoval padec zmogljivosti si cesa takega nisem mogel predstavljati, glede na to da imam dovolj RAM-a...

Kaj naj naredim? A naj probam se kaksne druge kodeke? Ali pa druge driverje za graficno (Trenutno nalozen najnovejsi iz nVidiene strani)?

Hvala za pomoc, Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

5er--> ::

Probaj videe predvajat z VLC player-jem. Ta ima že vgrajene svoje codece in ne uporablja sistemskih. Če bo predvajanje normalno boš vedel, da je bilo nalaganje vseh tistih codec packov bad idea. Zbriši in naloži le FFD-show in AC3filter.

Frgazor ::

Krivi so predvsem raznorazni driverji. Na svojem laptopu dolgo nisem mogel normalno predvajati filmov z vklopljenim aerom. Sčasoma so driverje tako porihtali, da sedaj vse dela b.p.

bluefish ::

kot že povedano se znebi vseh paketov kodekov in namesti ffdshow + ac3 (lahko še CoreAVC za predvajanje HD vsebin) in VLC player (meni še boljša sta Media Player Classic in KMPlayer).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456046 (3219) zavajon
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117038 (9923) GrimReaper
»

Predvajanje filmov v Win Vista

Oddelek: Programska oprema
121646 (1533) roocky
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412223 (10078) Jst
»

codeci

Oddelek: Programska oprema
81591 (1513) bdx

Več podobnih tem