» »

dodal se en disk, instalacija xp spodletela kaj storiti?

dodal se en disk, instalacija xp spodletela kaj storiti?

dirtyh ::

Staremu disku (c: ,10 GB, win 98) sem dodal dsik (wd 80 GB) in nanj poskusil namestiti xp pro. Vse je slo ok dokler mi ni javil neke napake. Potem ko sem ponovno poskusil zagnati racunalnik mi je ta vedno nalagal xp pro potem pa napisal da ne more najti asms file na CD-ju. Ok potem sem pa sformatiral c: in poskusil na novo nalozit 98 sedaj mi pa javlja napako SU0013 :
ker na vašem zagonskem disku ni mogoče ustvariti datotek ni mogoče namestiti programa windows.
Na trdem disku z datotečnim sistemom HPFS ali NTFS morate ustvariti zagonsko patricijo za MS-DOS.
Onemogočiti morate tudi programa lantastic in superstore, če ju uporabljate.

V glavnem ne vem kaj mi je storit, problem je pa tudi da ne vem od kod se mi zaganjajo XP ker ne najdem druge črke pogona kot stare. Za novega nimam se nobene crke?

LP
I know what you're thinking: "Did he fire six shots, or only five?" Well, to tell you the truth in all this excitement, I've kinda lost track myself. But, being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya punk?
- Harry Callahan

RiNC ::

verjetno so te winXP pri instalaciji vprasali kam bi jih rad instaliral. kaj si izbral mogoce disk c: :( pol pa so ti ga winXP sformatirali na NTFS, ker jim tak bol pase.
Pol pa ni cudno da ne mores instalirat win98, ker ti ne podpirajo NTFS ampak samo FAT/FAT32.
Ker ce bi ti instaliral na drugi disk, bi ti ga winsi sformatirali, dolocit bi mogo particije, dodali bi ti crko pogona, ... (ker je disk nov).
Pri ponovnem zagonu bi te vprasalo, kaj naj ti zazene, win98 (na disku c) al winXP (na disku d).

Torej malo se bol razjasni!

dirtyh ::

Ne razumem najbolj, sam verjetno je blo tole, sedaj mam pa problem control.man file pri XP , prav da je napačen.
V glavnem kaj predlagaš da naredim da bom lahko vsaj win98 nekam instaliral? Pa prosm for dumies varianto?

LP
I know what you're thinking: "Did he fire six shots, or only five?" Well, to tell you the truth in all this excitement, I've kinda lost track myself. But, being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya punk?
- Harry Callahan

dirtyh ::

V glavnem kako NTFS nazaj v FAT?
I know what you're thinking: "Did he fire six shots, or only five?" Well, to tell you the truth in all this excitement, I've kinda lost track myself. But, being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya punk?
- Harry Callahan

dirtyh ::

Problem je rešen.

LP
I know what you're thinking: "Did he fire six shots, or only five?" Well, to tell you the truth in all this excitement, I've kinda lost track myself. But, being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya punk?
- Harry Callahan

amater ::

dirtyh:kako si rešil problem,ker imam podoben problem.Sformatiral sem disk v fat/fat32,nanovo postavil particije v fdisk-u,ampak imam Quantum 30 GB,meni jih pa kaže samo 21GB.Ko sem hotel naložiti 2000 so zamrznili že v minuti.nato sem probal z 98 SE,pa so se naložili vendar ne morem v moj računalnik,da bi pogledal kateri pogoni so,ker mi kar zamrznejo.Prej sem imel 2000 na C:na D pa mp3-je.Sedaj nevem kaj mi storiti da pridem do 30 GB.Napiše mi:Na trdem disku z datotečnim sistemom HPFS ali NTFS morate ustvariti zagonsko patricijo za MS-DOS.
Prosim za pomoč.

boštjan ::

amater si pri postavljanju particij ziher cel disk particiral.zna se zgoditi,da si na 9GB pozabo.

amater ::

Problem je ta da ko sem v fdisk-u,določal particije mi je pokazalo samo 21 GB in nevem kako priti do ostalih 9 GB.Mislim da mi zaradi tistih 9 GB ki so bili v 2000-ki umirajo windowsi,ker ni bilo v fat 32?Nimam pojma kaj narediti.Kako iz NTFS nazaj v FAT spremeniti.V Fdisk-u sem dal format ne dos particij pa ni bilo nič.

boštjan ::

v fdisku ne boš videl ntfs particij.jaz bi še enkrat win XP ali 2000 setup pognal in ko prideš do dela,kjer te sprašuje po particijah,jih pobrišeš in na novo ustavriš v FAT32

astras ::

Alo
vrzi noter 2000 al pa xp (zbutaj s cd)
zbrisi particije ki jih imas, da ti bo
pisalo uparticioned space 30 gb (neki manj)
pol pa al si naredi particije kot ti pase
al pa pusti cel disk in pa ko te vprasa
al ntfs al fat se pac odloci.
vcasih mu pac neki ne pase, ne vem kaj ampak ziher ti bo laufalo

lp

amater ::

Hvala za nasvete.Probal sem na vse načine pa ni hotelo narediti nič.Nato sem vzel disk ven in ga priklopil na drug računalnik,kjer sem pa lahko brez problema nastavil particije,sformatiral disk in naložil win 2000.Nato sem priklopil disk nazaj v star računalnik (s katerega sem ga tudi vzel) in hotel zagnat stvar.Tu pa je nastal problem.
Prižgem računalnik vendar sploh ne pride do nalaganja windosow ampak ko bi to moralo narediti se računalnik izklopi in avtomatsko ponovno zažene kot bi mu dal ponovni zagon.
Nisem še zasledil,da matična plošča nebi prepoznala diska.Matična je:
QDI Advance 9 in disk Quantum,
Matična na kateri sem postavil sistem na Quantum je:
Epok 8k5a2+.
Mogoče ima kdo kakšen pameten predlog?:D

boštjan ::

mogoče kabel,ta široki,mogoče je fuč

ali3n ::

ugibam: starejše plate prepoznavajo le do 32 GB diske... ponavadi pomaga update Biosa. Čeprav mi ni jasno, zakaj je ta meja pri tebi na 21GB?

še moja predloga:

1. z Fdiskom probaj odstranit VSE particije... in pol na novo začet;

če to ne gre:

2. Probi Low Level Format narest (najdeš ga v Biosu) - pazi da ti ne zmanjka štroma vmes, ker bo disk sam še za v smeti!!!!
Ko boš imel Low level format narjen, probi še enkrat formatirat z Fdiskom (na začetku mu povej, DA hočeš podporo za večje diske).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

amater ::

Preprobal sem vse možne stvari,vendar še vedno ne dela kot bi moralo.Probal sem:
zamenjal sem ide kabel (ta širok),
zamenjal sem napajalnik (300w),
zamenjal sem disk z že inštaliranimi windows-i,kjer mi je dalo možnost ali najboljša konfiguracija ali normalno ali še ostale stvari,preprobal sem vse vendar sistem se ni hotel postaviti v nobenem primeru,
pobral sem ram-e ven in probal vsakega posebej v vsaki reži (brezuspešno),
zamenjal sem grafično kartico,
vedno isto,ko bi se windows-i morali postaviti vse zamrzne in počaka na 26 sekundi (vedno).
Disk ima sedaj 30 Gb,ker sem ga sformatiral preko drugega računalnika,ter naložil windows-e,da bi mogoče lahko zbudil sistem,ter nato ponovno naložil preko tega računalnika.Nikakršnega odziva ni bilo.Edino moti me to,da ko dam noter zagonsko disketo dela in se lepo pokaže A:.
Dal sem celo baterijo iz plate vendar vedno isto. Mislim da bo treba nabaviti novo matično ploščo,ker je ta po mojem fuč.
Če ima še kdo kakšno idejo jo rad sprejmem ter hvala vsem ki ste mi skušali pomagati.

astras ::

ja, ziher je kriva plata, bo treba po novo :) ker ce si probau vse to kar si nastel je to edino kar je se mozno po moje.

lp

SanSan ::

Amater: ktere winse si instalirane prinesel an disku, ker ce so XP pol lahko absolutno pozavis, da se ti bo sistem postavil, ker ti bo prej javil napako hardweara.
Jaz ti proporocam, da gres se enkrat pa lepo na sveze pri prijatelju sformatiras disk, pa ce naredi najprej samo eno particijo, torej tako da dobis 30GB disk, pol pa na svojem compu lepo probaj instalirat winse. Pa sformatiraj v FAT32.
Za namencek lahko tudi pogledas ce imas v biosu nastavljeno zaznavanje diska in ce je FAT32 ga moras tudi po zagonski disketi najti na C:
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

amater ::

SanSan:disk sem sformatiral na drugem računalniku tako,da sem dobil 30 Gb.Naložil sem 98SE pa ni delalo,potem 2000,pa ni delalo,nato še priklopil drugi disk z inštaliranimi XP-ji pa ni delalo dela tako kot sem že napisal:
Prižgem računalnik vendar sploh ne pride do nalaganja windosow ampak,ko bi to moralo narediti se računalnik izklopi in avtomatsko ponovno zažene kot bi mu dal ponovni zagon.
Ko sem priklopil ta disk ki ga uporabljam za ta računalnik ga v biosu prepozna.To je pa tudi vse.Ker ko sem priklopil in inštaliral windows-e na drugem računalniku je bilo čisto narmalno na tem pa noče dealti nič,oz.se obnaša kot sem že napisal.Tako,da mislim da bo potrebno nabaviti eno plato,ki bo poceni in ne bo problema z njo,da bom lahko dal na njo celerona ki ga sedaj uporabljam na tem računalniku.
Celeron 733.Če bi kdo imel kaj pametnega in delujočega se priporočam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows][XP] Format diska in namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
103144 (2953) slowie
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353375 (2199) teedy
»

Brisanje Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
101071 (903) ddeben
»

Težave z WINxp formatiranje diska!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
121406 (1187) TESKAn
»

Deinstalacija Win2000?

Oddelek: Operacijski sistemi
51468 (1389) andrej

Več podobnih tem