» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
86 / 90
»»

Tidule ::

615 EUR pri ca 3k vredni pošljki je čisto normalen znesek, če je bilo treba plačat DDV. Kot uvoznik si to dolžan plačat. Zastaralni rok za račun fedexa je tri leta, tako da se boš na to bolj težko zgovarjal.

lolipop2 ::

Hmm, eno vprašanje.. a če je spletna stran xyxy.ie, se pravi irska... a je potem kaj DDV oz carine?

darkolord ::

Irska je v EU, tako da ne

FoxKnox ::

Važno je poreklo robe. Če je iz Irske je ok, ,če je izven EU je potrebno carinjenje. Sama domena ne zagotavlja EU porekla.

lolipop2 ::

FoxKnox je izjavil:

Važno je poreklo robe. Če je iz Irske je ok, ,če je izven EU je potrebno carinjenje. Sama domena ne zagotavlja EU porekla.



Tnx.
Sem šel do košarice, pa je poštnina 20€. Uf, nič ne bo z Irsko

jocoj ::

Naročil sem nek film iz UK trgovine Rarewaves. Na njihovi spletni strani piše, da je davek upoštevan in, da je za EU kupce nakup brez dodatnih stroškov. Nakar danes dobim obvestilo carinske pošte, naj izpolnim obrazec na njihovem portalu. Odprem in vpišem podatke. Tam je navedeno, da je bil davek po IOSS odveden, na priloženi fotografiji pa je razvidno, da je bilo poslano preko francoske pošte. Poleg tega je napisana vrednost, ki jo je vpisal uslužbenec 3x večja, kot je dejanska na deklaracija.

Na podlagi česa je bila tale pošiljka ustavljena? Dobil sem že ogromno pošiljk iz UK, ki so bile (pre)poslane preko nizozemske ali recimo avstrijske pošte in vse so prišle direktno v nabiralnik.

fotografije
https://ibb.co/BBX0v2Y
https://ibb.co/Bfb6d0N
https://ibb.co/YZJ2Rvg



Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

FoxKnox ::

Očitno so se Francozi naredili francoze in niso opravili uvoznega carinskega postopka, kot prej Nizozemci in ga mora zdaj naša pošta za dobre 3 evre.

jocoj ::

OK, ampak čemu carinski postopek, če je bil DDV pravilno odveden?

Okapi ::

Ker pač še ni bil opravljen. Država se mora prepričati, kaj je v pošiljki in koliko je vredna. Samo tako lahko vedo, ali je bil DDV pravilno obračunan.

FoxKnox ::

jocoj je izjavil:

OK, ampak čemu carinski postopek, če je bil DDV pravilno odveden?

Ker je VB izven EU je potrebno opraviti carinski postopek. Ponavadi ga naredi Pošta prejemnika.

jocoj ::

Okapi je izjavil:

Ker pač še ni bil opravljen. Država se mora prepričati, kaj je v pošiljki in koliko je vredna. Samo tako lahko vedo, ali je bil DDV pravilno obračunan.

Ja, ampak je zapisano, da je DDV že odveden. Čemu potem IOSS za DDV, če vseeno ustavijo pošiljko? Torej, ker sem naročil tri filme v enem naročilu, vsak je bil seveda poslan v svoji kuverti, lahko pričakujem še dva dopisa. Torej 3x moje delo, 3x strošek obdelave. Kaj pa nepravilna vrednost, uslužbenec je zapisal 21 funtov, na carinski deklaraciji je pa 9 funtov (dejanska vrednost vsebine)?

FoxKnox ::

jocoj ::

Tole sviraju kurcu. Če mislijo, da se bom ubadal s tremi obrazci za eno naročilo razdeljeno na tri paketke, za katere je bil že obračunan DDV, bom rekel samo hvala lepa in zavrnil prevzem, od prodajalca pa terjal povračilo kupnine.

Ales ::

Noben tam o tem nič ne misli, niti ne vedo, da obstajaš. Noben ne ve, ali boš kliknil ali ne, nikogar ne briga.

Razen tebe, seveda. Pa morda pošiljatelja. Pač ali sprejmi paket ali pa ostani brez tega, kar si hotel imeti, tvoja odločitev.

Zdaj vsaj za naslednjič veš, kako te stvari potekajo pri naročanju iz tujine... Lahko bi sicer se že prej pozanimal, ampak kaj čmo, se pač nisi. Ni to zdaj neka velika stvar.

jocoj ::

Ales je izjavil:

Zdaj vsaj za naslednjič veš, kako te stvari potekajo pri naročanju iz tujine... Lahko bi sicer se že prej pozanimal, ampak kaj čmo, se pač nisi. Ni to zdaj neka velika stvar.

Na leto naročim vsaj sto stvari iz tujine, od tega vsaj 50% iz UK, od amazona, bookdepository, sportsshoes, wiggle… itd. Posebej pogledam, če imajo urejeno, da je davek obračunan in tole se mi je prvič zgodilo, da so ustavili pošiljko, čeprav je davek obračunan. Ali je napaka uslužbenca ali ne, bom izvedel, ko dobim njihov odgovor oziroma, če bom dobil obvestilo še za ostale stvari iz tega naročila.

darkolord ::

Ali je davek že obračunan ali ne nima veze.

Carinski postopek je obvezen za vse blagovne pošiljke iz tretjih držav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jocoj ::

Vir za tole?

Ker poanta IOSS procesa je ravno v tem, da so vse dajatve ustrezno poravnane in kupec ne sme imeti dodatnih stroškov. Uslužbenec bi moral poskenirati kodo na pošiljki in če so vsi podatki pravilno vnešeni, bi moral vse videti jasno na belem. Zakaj bi se sicer podjetja v UK odločila, da uvedejo ta sistem (kar jih sigurno precej stane), če bi bilo za kupce iz EU brez spremenb in bi morali čez uvozne postopke?
S strani evropske komisije
The IOSS facilitates the collection, declaration and payment of VAT for sellers that are making distance sales of imported goods to buyers in the EU. The IOSS also makes the process easier for the buyer, who is only charged at the time of purchase, and therefore does not face any surprise fees when the goods are delivered. If the seller is not registered in the IOSS, the buyer has to pay the VAT and usually a customs clearance fee charged by the transporter.

Tidule ::

Podjetja v UK se niso popopnoma nic odlocila. IOSS je uvedla EU kot poenoten nacina obracuna DDV pri uvozu posiljk. Sluzi pa tocno eni stvani - obracunu ddv. Zato tido ne nastanejo dodatni stroski, ki bi jih moral placevat drzavi oziroma davcbemu/carinskemu uradu.

Se vedno pa je treba stvari uvozit v EU in nobeno podjetje, vkljucno s Posto ni dobrodelna organizacija, da bi to pocelo zastonj. Lahko pa seveda tako podjetje najdes ali pa kar ustanovis pa bo problem resen.

jocoj ::

Seveda se podjetja v UK sama odločijo ali bodo uvedla ta sistem ali ne.
Po tvoji razlagi je potem v prekršku bila Pošta Francije, ki ni opravila "uvoz v EU" saj je njena nalepka na paketu. V tem primeru bi morali dodati dodatno nalepko, da niso bili opravljeni uvozni postopki (rumena nalepka, če se ne motim).

Tidule ::

Podjetja odločajo samo in le ali bodo sistem uporabljala ali ne. IOSS je uvedla EU.

Predlagam, da napišeš pritožbo zoper FR pošto in poročaš o uspehu.

Je pa tvoj paket očiten razlog za kaj so kontrolni postopki še vedno potrebni, ker evidentno zneski vnešeni v IOSS niso skladni z deklaracijo na pošiljki. Očitno je šel pošiljatelj po bližnici in naredil en IOSS vnos, potem pa poslal tri pakete opremeljene z isto IOSS številko.

jocoj je izjavil:

OK, ampak čemu carinski postopek, če je bil DDV pravilno odveden?


Kako je bil DDV pravilno odveden, če deklaracija na paketu ni skladna z IOSS?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

jocoj ::

Sklepam po tem, da je na portalu pošte zabeleženo, kakor vidiš po priloženi fotografiji, ddv plačan. Verjetno bo pa res, kar si napisal. Tri ločene pošiljke, en IOSS vnos, kar bom lahko preveril, ko/če dobim drugi teden še dva obvestila s carinske pošte.
Zanimivo, da se gre tako velik prodajalec, kot je Rarewaves, takšno šalabajzerstvo. Skratka en kup nepotrebnega dela in stroškov zame in najbolj enostavno bo vse tri pakete zavrniti na portalu od pošte, da bodo vrnjeni nazaj ter zahtevati povračilo kupnine od prodajalca.

Ales ::

jocoj je izjavil:

Na leto naročim vsaj sto stvari iz tujine, od tega vsaj 50% iz UK ... in tole se mi je prvič zgodilo, da so ustavili pošiljko ...

Nam resno prodajaš zgodbo, da si v zadnjem letu naročil desetine stvari zunaj EU in da ti nobena pošiljka ni šla čez carinski postopek? Tale prvič?

Kaj čem rečt sploh, bravo... Resno ti svetujem, da takoj vplačaš vsaj 50 različnih nagradnih iger, ker boš s tako srečo vse zadel. Za nasvet pričakujem vsaj 20% provizijo od dobitkov, prosim lepo!

Ampak če pomislim, taka statistična nadnaravnost ima lahko tudi slabe strani. Grom z vedrega neba? Padec klavirja na glavo ob sprehodu na popolnoma odprtem prostoru v naravi? Komot se ti lahko zgodi...

Tako da pazi! Če nič drugega, lahko te kdo ukrade...

jocoj je izjavil:

... Skratka en kup nepotrebnega dela in stroškov zame in najbolj enostavno bo vse tri pakete zavrniti na portalu od pošte, da bodo vrnjeni nazaj ter zahtevati povračilo kupnine od prodajalca.

En kup dela in stroškov, aha... se pravi, pogovarjamo se o izpolnjevanju treh spletnih obrazcev treh plačilih v višini nekaj EUR, namesto enega spletnega obrazca in enega plačila.

Ampak ker se je tebi zanetil pravični upor in si zagrabil srp in kladivo in e-mail in telefon, boš zdaj naredil celo zmedo v ne vem koliko organizacijah in še tu na forumu, namesto da za vse skupaj porabiš 40 sekund dela in nadaljuješ s svojim življenjem.

Po moje da si zaslužiš tedensko plaketo Miguela de Cervantesa, "Napol podrt mlin na veter", v materializirano domišljijsko nedokončani obliki.

Gre za tehniko gvaša neposredno na računalniški monitor. Dobiš grafično predlogo, material, lopatko, potem pa naneseš vse skupaj pri sebi doma na ekran ter počakaš, da se posuši.

Nagrada se pošilja izven EU, prosim sporoči naslov za dostavo, seveda pa pričakuj uvozni postopek pri Pošti Slovenije. Alternativno pa si jo lahko v nematerialni obliki vizualiziraš sam, zastonj!

Tidule ::

jocoj je izjavil:

Sklepam po tem, da je na portalu pošte zabeleženo, kakor vidiš po priloženi fotografiji, ddv plačan. Verjetno bo pa res, kar si napisal. Tri ločene pošiljke, en IOSS vnos, kar bom lahko preveril, ko/če dobim drugi teden še dva obvestila s carinske pošte.
Zanimivo, da se gre tako velik prodajalec, kot je Rarewaves, takšno šalabajzerstvo. Skratka en kup nepotrebnega dela in stroškov zame in najbolj enostavno bo vse tri pakete zavrniti na portalu od pošte, da bodo vrnjeni nazaj ter zahtevati povračilo kupnine od prodajalca.
Razmisli edino na kaksni osnovi tocno bos zahteval kupnino nazaj. Sploh ce si placal direktno prodajalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

wired ::

Meni se je iz Rarewaves zgodilo isto, sem jih kontaktiral, so se opravičili in mi povrnili stroške, ki mi jih je naložila za plačilo carinska pošta.

negotovkupec ::

Zdravo,

iz UK sem preko, bomo rekli alternativnih kanalov, naročil en paket protibolečinskih tablet, ki se pri nas dobijo le na recept, zdaj pa so mi ga na carini zadržali. Gre za en paket, v katerem je 100 tablet. Paketa vsaj po priloženih slikah sodeč (še) niso odpirali, moram pa jim poslat izjavo o vrednosti, vsebini, pošiljatelju itd. Ne gre se za stroške carinjenja, to komot plačam. Bolj me skrbi, da bi moral v tej izjavi seveda napisat lažne podatke glede vsebine, prav tako bi si moral ime in naslov pošiljatelja izmislit, saj gre uradno za darilno pošiljko med fizičnima osebama, jaz pa v resnici nimam pojma, od koga je pošiljka.

Sicer ne gre niti za prepovedano snov (v Sloveniji se na recept dobijo enake tablete pod drugim imenom), niti za veliko količino le-te, pa vendar, če bi mi šli po prejemu izjave paket odpirat bo seveda takoj jasno, da sem se mastno zlagal, pa tudi francoza se bom težje naredil, če od mene dobijo uraden dokument, kjer izjavljam, da paket in njegovo vsebino pričakujem. Morda kdo od vas ve, kakšna je tukaj praksa, se takšni paketi redno odpirajo itd? Če je velika šansa, da me 'dobijo', potem se raje naredim norega, se ne odzovem in gre paket nazaj v UK, strošek pa vpišem pod šolo življenja :)

Hvala.

Master_Yoda ::

Sicer ne gre niti za prepovedano snov (v Sloveniji se na recept dobijo enake tablete pod drugim imenom


Ce nimas recepta se gre za prepovedano snov. Kaj si to morfij ali oxy naroceval kar preko poste ? :D
Dovie'andi se tovya sagain.

darkolord ::

Uvoz in izvoz zdravil s strani posameznikov je prepovedan.

blink ::

"Bomo plačevali carino tudi za izdelke nižje vrednosti?"
https://n1info.si/gospodarstvo/bomo-pla...

KrajncTibor ::

Ima mogoče kdo izkušnje z uvozom rabljenega blaga v Slovenijo iz Švice? Namreč kupil sem Dron dji mini 3 pro (do 250g) in ne vem ali potrebujem karkoli na meji? Bi morali izpolnit kakšne papirje s to "fizično osebo"?

Grem pa fizično čez mejo ne preko pošte...

predi ::

Naročil sem izdelek preko Etsy platforme, ki že ob nakupu obračuna DDV. Pošiljatelj je bil iz Japonske, šlo je preko JP Post (small packet air mail). Očitno pa se je zalomilo pri elektronskem prenosu IOSS številke - zakaj, ne vem. Ko sem dobil obvestilo o prispetju pošiljke na izmenjalno pošto, me je namreč presenetil podatek, da DDV ni bil plačan po IOSS. Seveda je sledil ponovno obračunan DDV, ki mi ga je sicer pošiljatelj sicer povrnil na svoje stroške.

Danes sem dobil to pošiljko. Na njej je plastična vrečka z napisom "Dispatch Note & Customs Documentation Enclosed". Odpreti jo je otročje lahko. V njej je poenostavljen račun, kjer je naveden pošiljatelj, prejemnik, opis vsebine in vrednost v japonskih jenih. Najbolj pa mi je v oči padlo polje, naslovljeno z "Terms of Payment", v katerem je zapisano "VAT paid directly by Etsy: [IM**********]". Torej zapisana IOSS številka. Ta dokument je tiskan, kar pomeni, da so bili vsi ti podatki na neki točki digitalizirani, ampak očitno nepravilno posredovani naprej.

A so naši res tako trdo črko-bralski, da to ni dovolj za ugotovitev ali je DDV res plačan? Resno me zanima - ni ta številka dovolj tudi v pisni obliki?

Ko sem izpolnjeval formular za poenostavljeno neposredno carinsko zastopanje, sem v polja vpisal vrednost poštnine in samega izdelka brez DDV, v komentar pa, kakšne so vrednosti z vključenim DDV. Pričakoval sem, da mi bodo DDV obračunali za dejanske vrednosti, ki sem jih plačal (torej že z DDV), ki so bile razvidne tudi v računu, ki sem jim ga posredoval, poleg Paypal potrdila. Ampak sem, na moje presenečenje, moral plačati točno tak znesek kot sem ga že (torej nižji od pričakovanega). Mi zna kdo povedati kako to?

Ales ::

predi je izjavil:

A so naši res tako trdo črko-bralski, da to ni dovolj za ugotovitev ali je DDV res plačan? Resno me zanima - ni ta številka dovolj tudi v pisni obliki?

Morajo biti tako trdo črko-bralski, kaj pa naj.

Eden od namenov te številke je, da se vse vnaprej vnese v sistem. Ko je enkrat paket tu in v postopku... ne vem, morda bi lahko še takrat gledali za temi številkami, a očitno EU meni drugače. Sklepam, da imajo nek dober logistični razlog.

Ko sem izpolnjeval formular za poenostavljeno neposredno carinsko zastopanje, sem v polja vpisal vrednost poštnine in samega izdelka brez DDV, v komentar pa, kakšne so vrednosti z vključenim DDV. Pričakoval sem, da mi bodo DDV obračunali za dejanske vrednosti, ki sem jih plačal (torej že z DDV), ki so bile razvidne tudi v računu, ki sem jim ga posredoval, poleg Paypal potrdila. Ampak sem, na moje presenečenje, moral plačati točno tak znesek kot sem ga že (torej nižji od pričakovanega). Mi zna kdo povedati kako to?

Očitno so sklepali, da si vnesel točne podatke. Saj je prav tako.

Verjetno je bilo iz dokumentacije lepo razvidno, da si nekaj v višini DDV že plačal, a tega niso mogli upoštevati pri obračunu DDV, ker dokumentacija ni bila predhodno vložena.

So pa lahko upoštevali pri oceni dejanske vrednosti pošiljke...

darkolord ::

predi je izjavil:

A so naši res tako trdo črko-bralski, da to ni dovolj za ugotovitev ali je DDV res plačan? Resno me zanima - ni ta številka dovolj tudi v pisni obliki?

Ko sem izpolnjeval formular za poenostavljeno neposredno carinsko zastopanje, sem v polja vpisal vrednost poštnine in samega izdelka brez DDV, v komentar pa, kakšne so vrednosti z vključenim DDV. Pričakoval sem, da mi bodo DDV obračunali za dejanske vrednosti, ki sem jih plačal (torej že z DDV), ki so bile razvidne tudi v računu, ki sem jim ga posredoval, poleg Paypal potrdila. Ampak sem, na moje presenečenje, moral plačati točno tak znesek kot sem ga že (torej nižji od pričakovanega). Mi zna kdo povedati kako to?
IOSS številka v pisni obliki ne pomeni nič. Tisto je samo številka prodajalca oz. spletne platforme oz. posrednika.

DDV so ti pa obračunali samo na blago in poštnino in ne na (napačno) obračunan davek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

predi ::

Kaj točno potem predstavlja te elektronske spremne podatke, če to ni ta številka? Praviš, da se ta sploh ne prenese in ni del teh podatkov pač pa se ob vnosu informacij nepovratno transformira v nekaj drugega?

Plačal sem točno tak znesek DDV, kot je že bil plačan, torej točno podvojenega. Kako torej naj ne bi bil obračunan pravilno? Predvsem me zanima, ali sem v obrazec vnesel prave vrednosti.

kixs ::

IOSS mora biti vnesen v sistem (elektronsko) ali od prodajalca ali njegovega posrednika. Carino samo to zanima.

Tidule ::

predi je izjavil:

Kaj toÄno potem predstavlja te elektronske spremne podatke, Äe to ni ta ĹĄtevilka? PraviĹĄ, da se ta sploh ne prenese in ni del teh podatkov paÄ pa se ob vnosu informacij nepovratno transformira v nekaj drugega?

PlaÄal sem toÄno tak znesek DDV, kot je Ĺže bil plaÄan, torej toÄno podvojenega. Kako torej naj ne bi bil obraÄunan pravilno? Predvsem me zanima, ali sem v obrazec vnesel prave vrednosti.

Ali je bil dejansko pravilno obracunan (znesek) ali ne je brezpredmetno. Posiljska mora bit ustrezno elektronsko obdelana in vneseni vsi podatki. Carina dobi ja podlagi IOSS samo povratno informacijo vse ok ali pa ni ok spelj postopek.

predi ::

Skratka, Carina se ne ubada z ugotavljanjem, ali je davek dejansko plačan, pač pa s tem, da so izpolnjena vsa polja v nekem GUIju, ki se morajo ujemati s posredovanimi dokumenti.

Je v primeru, kot je moj, v tista polja pravilno vnesti dejansko plačan znesek poštnine in vrednosti izdelka, ali je prav, da vneseš tako, kot sem jih jaz?

kixs ::

Kako to pri njih dejansko izgleda nimam pojma. Ce tega podatka prodajalec (ali njegov posrednik) ne vnese, je za njih, kot da ni placano. Kar je nekako logicno, ce se gremo nek sistem, da je vse enostavno sledljivo.

Glede drugega vprasanja... sam kupujem rabljene stvari in vedno vnesem polni znesek za izdelek in polni znesek postnine pretvorjeno iz USD v EUR po Googlovem tecaju. Priloga pa placan elektronski racun. Ce kupujes novo, bi bil naceloma prav znesek brez davka.

Map ::

Izpolnit moram izjavo za carino o vrednosti blaga. V mailu je bila omenjena navedena vrednost pošiljke, ampak je precej manjša kot je bila dejansko. Predvidevam, da je prodajalec pač napisal manjšo vrednost, ker ve, da bom tako plačal manj davka.

A je to pogosta praksa, da prodajalci pišejo manjše vrednosti? Davek plačam verjetno vseeno od zneska na računu ali potrdilu plačila, ki jim ga bom posredoval?

Machete ::

Itak moraš dati eno podkrepitev. Pdf računa, printscreen artikla v trgovini itd..

Je pa carina kar zabluzila časovno zadnje čase. Stvari držijo po tedne, preden se jim dvigne zadevo posredovati v postopek ali d končnega naročnika.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Nima veze kaj pise na posiljki. Placal bos na osnovi kar bos prilozil kot dokazilo o placilu.

Ales ::

predi je izjavil:

Skratka, Carina se ne ubada z ugotavljanjem, ali je davek dejansko plačan, pač pa s tem, da so izpolnjena vsa polja v nekem GUIju, ki se morajo ujemati s posredovanimi dokumenti.

Davek je dejansko plačan če se steče to plačilo v državni proračun, prav s tem se ukvarjajo naši.

To, da je neko podjetje na Kitajskem nekomu zaračunalo nekaj v višini DDV še ne pomeni, da so ta denar nakazali kamorkoli naprej. Morda so šli v štacuno z njim. Če ne posredujejo podatkov naprej, je kaj takega čisto možno. In seveda v tem primeru davek v očeh naših organov (še) ni plačan.

Je v primeru, kot je moj, v tista polja pravilno vnesti dejansko plačan znesek poštnine in vrednosti izdelka, ali je prav, da vneseš tako, kot sem jih jaz?

V polja se vnaša dejanska vrednost izdelka in poštnine. Po moje je prav tako, kot si jih ti - torej vrednost brez DDV.

jizzer ::

Nisem bral vseh postov za nazaj in upam da bo kdo tako dober da mi vseeno odgovori :) Že nekaj časa nisem naročal iz CH (oz. če že je bilo EU skladišče), zdaj pa mi je na JBL Charge 5 crknila baterija in mi je to najcenejša opcija. Ampak pojma več nimam kako je stanje z carino zadnji 2 leti.

Gre se za ceno 17EUR (ali pa 33, nevem še katero bom vzel). Je še vedno možnost da se z prodajalcem zmenim za "gift" opcijo in carine ni? In drugo vprašanje, kakšen znesek carine lahko pričakujem?

EDIT: Včasih sem tudi račune "photoshopal" da so imeli nižjo ceno, pod 20eur, tega zdaj če se ne motim itak več ni - za vse je carina?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Tidule ::

Za prihranit par EUR si izvajal kazniva dejanja ponarejanja listin? Fascinantno kakih idiotizmov ste nekateri sposobni.

Za ostalo pa počakaj kakšno dobro duše, ker revežem, ki ne ločijo DDV in carine ne mislim razlagat stvari.

yayo ::

iz UK naročim par zadev za katere na carini plačam ddv in stroške . Ugotovim, da mi blago ne odgovarja, prodajalec daje možnost vrnitve blaga in (meni) denarja. Je mogoče zahtevati povračilo plačanega ddvja, če dokažem, da sem blago vrnil prodajalcu?

darkolord ::

Klik

Vlogo moraš dati PRED izvozom. V vlogi navedeš, da blago ni izpolnjevalo pogojev iz pogodbe, na podlagi katere je bilo uvoženo (npr. blago ni dogovorjene kvalitete ali nima dogovorjenih tehničnih lastnosti in sposobnosti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Ganon ::

Enega prodajalca sem našel, ampak je lociran v Rusiji. Kako je zdaj z uvozno situacijo iz Rusije? Kaj lahko pričakujem?

darkolord ::

Normalen carinski postopek

Ganon ::

Hvala. Sem vmes našel drugje. :D

Master_Yoda ::

Paket iz Anglije v Slovenijo v 2h dneh, na carini vec kot 1 dan preden mi posljejo naj jim dam podatke, rabijo 1 dan da mi poslejo kolikor imam za placat, placam 5 minut po prejemu maila, sedaj pa ze 2 dni nobenega novega stanja. Jeesh. To da rabijo par dni za postopek se razumem, ampak zdaj ko je postopek ze zakljucen kaj cakajo ze 2 dni da mi ga ne sprostijo naprej ....
Dovie'andi se tovya sagain.

kixs ::

To je kar klasika...
««
86 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94511569675 (8747) Pac-Man
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018905 (893) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323254 (10383) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499824 (54685) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030482 (27050) Fritz

Več podobnih tem