» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
87 / 90
»»

Master_Yoda ::

Beeeee, i wanna tinker with my new Pi zero 2w nowwww :D
Dovie'andi se tovya sagain.

mihec87 ::

Je mogoče gdo kaj naročeval iz Japonske? Zadeva kolikor mi je jasno gre na carino(davek, stroški obdelave itd), samo na hiter google izvrže da ma eu z njimi podpisan nek sporazum sedaj pa nisem več prepričan....

darkolord ::

Večina teh sporazumov (nisem točno gledal glede Japonske) se tiče samo carin. Do 150 eur vrednosti blaga je pa plačilo carine itak oproščeno.

V vsakem primeru bo treba vložiti carinsko deklaracijo, plačati stroške postopke in DDV, če še ni bil plačan.

Okapi ::

mihec87 je izjavil:

Je mogoče gdo kaj naročeval iz Japonske? Zadeva kolikor mi je jasno gre na carino(davek, stroški obdelave itd), samo na hiter google izvrže da ma eu z njimi podpisan nek sporazum sedaj pa nisem več prepričan....

Ni nobene razlike ali kupuješ iz ZDA, Anglije, Kitajske ali Japonske.

kixs ::

Pred leti sem dosti naroceval preko eBaya iz Japonske. Gre cisto enako kot vsaka druga rec izven EU.

Ganon ::

Logično, saj gre za tretjo državo. Sporazum se tiče predvsem gospodarstva v EU.

tommorrow ::

Pred kratkim sem za pošiljko iz UK morala ponovno plačati DDV Pošti Slovenija. Tej pošiljki je sledila pošiljka preko DHL, od istega prodajalca. To drugo naročilo je bilo odposlano še preden je Pošta zaključila postopek. Pošta mi ni priznala predplačila DDV. Nato prične postopek DHL, tokrat je bila pošiljka nad 150 eur in davek ni bil predplačan. Kljub temu me DHL prosi za račun, kjer bo ločeno naveden DDV, saj da je predplačilo v sistemu. Pošteno sporočim, da predplačilo ni za to pošiljko, plačam uvozne dajatve. Za prvo pošiljko izgubim ebay spor,ker je baje prodajalec nekako dokazal, da je vse pravilno vnesel v sistem. Kar je očitno res, saj je DHL to videl v sistemu. To je moja predstava dogajanja, ker nimam vpogleda v ozadje. Zanima me, če je kak način, da mi naša carina vrne preplačan davek, saj je Pošta očitno napačno ugotovila, da za prvo pošiljko davek ni bil predplačan. Verjetno ne in blagor državi?

darkolord ::

OK, par osnov:
- Pošta samo posreduje podatke carini (FURS) in NE ugotavlja (niti ne sme!) ali je davek bil plačan ali ne
- carina (FURS) za to, ali je DDV pravilno obračunan ali ne, samo preveri, ali je IOSS številka elektronsko posredovana za določeno pošiljko ali ne

Tvoja prva pošiljka preko pošte očitno ni imela elektronsko "pripete" IOSS številke, druga pošiljka preko DHL pa ja.

Napako je naredil ali pošiljatelj ali logistična služba, ki jo je pošiljatelj izbral.

Edina rešitev je tukaj, da ti prodajalec vrne napačno obračunan DDV in ga potem tudi ne plača dalje FURS-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

tommorrow ::

Druga pošiljka ni mogla imeti nič pripeto, ker je bila nad 150 eur. In tudi dejansko ni bil predplačan DDV za drugo. Za prvo pa. In potem še Pošti.

darkolord ::

Ah pa res, pardon.

Ampak ostalo kar sem napisal, pa drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

tommorrow ::

Ampak prodajalec ni nič kriv, zato jenzmagal spor. Torej je FURS spregledal?

Tidule ::

Ali pa je ebay kupil zgodbo prodajalca. To da je prodajalec placal ddv, kot je napisal darko ni dovolj. Placilo mora bit ustrezno zavedeno in poslano v sistem.

tommorrow ::

Pa saj očitno je bilo plačilo v sistemu, če je DHL nekako izvedel zanj.

Tidule ::

A je uvoz sel preko DHL ali poste? Ker ne razumem kajnima sedaj DHL z prvo posiljko, ce pa je sla preko Poste.

tommorrow ::

DHL je nekako izvedel za predplačilo davka za pošiljko preko Pošte.

darkolord ::

Izgleda, kot da je pošiljatelj IOSS številko poslal DHL-u namesto Pošti.

Sicer ne gre za "predplačilo davka", niti ni nikjer zabeleženo, ali je davek za posamezno pošiljko res plačan, ker se ne plačuje za vsako pošiljko posebej.

Prodajalec samo pošlje svojo IOSS številko (ta številka je ista za vse pošiljke istega prodajalca) skupaj s pošiljko in s tem se smatra, da bo konec obračunskega obdobja plačal DDV za to in vse ostale pošiljke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

darkolord ::

Aja, še to - je pa drugače, če gre npr. za eBay-ev Global Shipping Program, kjer dejansko plačajo dajatve v tvojem imenu. Tam tudi ni omejitve do 150 eur.

tommorrow ::

Ni razloga, da bi poslal številko DHL-u, ker je bila ta pošiljka preko DHL poslana kasneje. In ni global shipping program.

Tidule ::

tommorrow je izjavil:

Ni razloga, da bi poslal številko DHL-u, ker je bila ta pošiljka preko DHL poslana kasneje. In ni global shipping program.

Zakaj je potem DHL imel te informacije?

kixs ::

Za prvo posiljko - je bil prodajalec na eBayu privat ali trgovina?

Na eBayu imas order details in poglej kaj pise, da si placala. Ce je bil DDV odveden in placan, potem ga mora eBay vrniti - to je njihova platforma in placila gredo preko njih. Torej, kar si ze placala carini tam ostane. eBay pa mora vrniti ze prej placan DDV.

Ce tam ne pise nic o DDV-ju, potem ga moras placati ob uvozu in nimas nobene osnove za terjatev.

Kar se tice DHL-a in posiljke, ki ne gre preko njih, pa je precej cudno.

tommorrow ::

Tidule je izjavil:

tommorrow je izjavil:

Ni razloga, da bi poslal številko DHL-u, ker je bila ta pošiljka preko DHL poslana kasneje. In ni global shipping program.

Zakaj je potem DHL imel te informacije?


Ponovna pomota carine?

Saj ne bom tezila cesarju, naj si obubožana država opomore z mojimi ektra 20 euri.

Tidule ::

tommorrow je izjavil:

Tidule je izjavil:

tommorrow je izjavil:

Ni razloga, da bi poslal številko DHL-u, ker je bila ta pošiljka preko DHL poslana kasneje. In ni global shipping program.

Zakaj je potem DHL imel te informacije?


Ponovna pomota carine?

Saj ne bom tezila cesarju, naj si obubožana država opomore z mojimi ektra 20 euri.


Kake carine? A to carina mal okol kliče random špediterje in jim daje naključne podatke?

Darko ti je jasno napisal, da je prodajalec tisti, ki je dolžan ustrezno odpremit pošiljko in šprediterju ustrezno posredovat podatke na podlagi katerih se lahko najprej preveri status prodajalca potem pa še poračuna DDV. In če ima te podatke DHL in ne Pošta, ki je dejansko izvajala storitev uzvoza, potem je evidentno nekaj zajebal prodajalec.

ampak pri tem je v tej zgodbici še vedno povsem nejasno kako točno ima DHL podatke o predplačilu davka, če ta koncept dejansko ne obstaja. Tako da al mal nakladaš v tri dni, ali si pa zelo pomešala stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

CiClon ::

Carina dobi samo uvozno deklaracijo - in če je gor vpisana IOSS številka, se DDV ne obračuna. Če je pa ni pa se avtomatično obračuna DDV. Tko da tvoj problem je pri temu, ki je vložil (in izpolnil) deklaracijo, ne pa pri carini. Pa še pri temu verjetno ni, ker je izpolnil deklaracijo na podlagi podatkov, ki jih je imel.

k3k3tz ::

Poleg vsega navedenega pa je kar nekaj prodajalcev, ki nimajo nobene zveze z eBay, Amazon, Aliexpress, Etsy... začelo zlorabljati njihove IOSS številke, tako da na pošto pride pošiljka z vsemi elektronskimi podatki za eBay, blago je bilo pa kupljeno v neki obskurni internetni "trgovini".

tommorrow ::

Ne, nič mi ni jasno, vsi "samo...", nihče pa kao nič ne preverja? Prodajalec ni imel
nobenega razloga javljat DHL karkoli za prvi paket. Vam je to mogoče zgodbica, lepo sem povedala, da mi sistem ni jasen, je pa očitno zblojen.

Pošta samo posreduje podatke carini (FURS) in NE ugotavlja (niti ne sme!) ali je davek bil plačan ali ne
- carina (FURS) za to, ali je DDV pravilno obračunan ali ne, samo preveri, ali je IOSS številka elektronsko posredovana za določeno pošiljko ali ne



Še vedno imam jasno na mailu od DHL:
Ker je vrednost več kot 150 EUR, ne moremo cariniti kot IOSS pošiljko (brez plačila carinskih stroškov). Prosimo vas, da na portal priložite fakturo, na kateri bo DDV zaveden posebaj, v nasprotnem primeru moramo cariniti na 154,82 EUR in bo potrebno plačati dajatve. Hvala.

Od kje naj bi jim jaz sproducirala tako fakturo, če ne obstaja, od kje sploh njim ideja, da gre za IOSS pošiljko, če to ni bila niti glede na vrednost niti po fakturi niti jim ni imel prodajalec razloga kaj takega javljat?

Se pa tudi opravičujem, da koncept predplačila davka ne obstaja in da kot laik raje ne sprašuj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tommorrow ()

CiClon ::

Meni ni nič jasno, ko to berem...

Kaj točno je problem v tem, kar so ti napisali? Še prijazno so ti obrazložili, da se ne more carinit kot IOSS in bodo zato obračunali dajatve.

Al kaj je problem?

darkolord ::

Iz DHL-ovega citata ni razvidno nič od tega, kar trdiš že od začetka.

Ker je vrednost le malo čez 150 EUR, bi lahko bili dve možnosti:
- ali je DDV že plačan in vključen v vrednost 154,82 EUR (zato so prosili za fakturo z ločenim DDV), torej 126,9 EUR + DDV, kar bi lahko spadalo pod IOSS
- ali DDV še ni plačan sploh in je dejanska vrednost 154,82 EUR + DDV

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Ales ::

Kot kaže je kontraproduktivno, da se o tej dostavi preko DHL sploh pogovarjamo, ker ni z njo nič narobe, niti ni tu nič nenavadnega.

Vprašanje je torej zgolj, kako od eBay-a dobiti vrnjen DDV za dostavo, ki jo je izpeljala Pošta Slovenije in pri kateri je bil DDV plačan dvakrat.

Za to ima eBay poseben obrazec, ne odpira se dispute.

TUKAJ

"upload a scan of the receipt/invoice and describe the issue (basically describe that the postal service required VAT to be paid again for his specific order number after it had also been paid to eBay)"

...in počakaš na odgovor eBaya.

Pri tem nima veze, ali je prodajalec vse prav vnesel ali ne, eBay zgolj zanima, ali so ti pri uvozu še enkrat zaračunali DDV ali ne.

Tidule ::

tommorrow je izjavil:

Ne, nič mi ni jasno, vsi "samo...", nihče pa kao nič ne preverja? Prodajalec ni imel
nobenega razloga javljat DHL karkoli za prvi paket. Vam je to mogoče zgodbica, lepo sem povedala, da mi sistem ni jasen, je pa očitno zblojen.

Pošta samo posreduje podatke carini (FURS) in NE ugotavlja (niti ne sme!) ali je davek bil plačan ali ne
- carina (FURS) za to, ali je DDV pravilno obračunan ali ne, samo preveri, ali je IOSS številka elektronsko posredovana za določeno pošiljko ali ne



Še vedno imam jasno na mailu od DHL:
Ker je vrednost več kot 150 EUR, ne moremo cariniti kot IOSS pošiljko (brez plačila carinskih stroškov). Prosimo vas, da na portal priložite fakturo, na kateri bo DDV zaveden posebaj, v nasprotnem primeru moramo cariniti na 154,82 EUR in bo potrebno plačati dajatve. Hvala.

Od kje naj bi jim jaz sproducirala tako fakturo, če ne obstaja, od kje sploh njim ideja, da gre za IOSS pošiljko, če to ni bila niti glede na vrednost niti po fakturi niti jim ni imel prodajalec razloga kaj takega javljat?

Se pa tudi opravičujem, da koncept predplačila davka ne obstaja in da kot laik raje ne sprašuj.

Jao si zablodil... tocno to kar je darko napisal. Iz fakture ni jasno ali gre za znesek z ali brez ddv in zato rabijo fakturo, kjer je to jasno razdeljejo, da lahko pravilno speljejo in zaracunajo postopek.

Od kje si tukaj karkoli izvedel o tem, da je bil za prvo posiljko placan ddv in pravilno osznace IOSS, pa ves samo ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Wisor ::

Pozdravljeni,

Iz CN (Kitajske) bom naročil izdelek (direktno od proizvajalca) kateri me pride okvirno 350€.

Blago bodo skoraj zagotovo odprli na naši carini in me zanima kakšni stroški bodo še nastali.

Prodajalec ne odvede DDV-ja , tako, da strošek nosim jaz. Do sedaj nisem še kupoval blaga iz tretjih držav, nad vrednostjo 150€.

darkolord ::

Carina + DDV + 28 EUR

Wisor ::

Kako je pa definirana cena carine?

Imam sicer možnost, da mi pošiljko pripelje DHL oz. Letalsko.

Je boljše, da vzamem DHL ?

Okapi ::

Carina je odvisna od tega, kaj boš kupil. Od nič do nekaj deset %.

Stroški carinjenja pri DHL so višji kot pri Pošti, se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

darck ::

Katastrofa od katastrofe in NIKOLI več ne naročim nič iz Anglije. Preko Ebay naročim igrico za PS3 katera stane 4,40 funta in potem plačam vse skupaj z davkom+poštnino vred 10.31 Eur. Zraven tega naročila sem pa še kliknil na DONACIJO 1.funta za rdeči križ saj sem si rekel ajde bom daroval. Kaj pa sledi na Slovenski carini je pa spet totalna bedarija in ti norci so šli zraven tega naročila še pripisati še to donacijo in vse to obdavčiti. Za nakup preko spleta sem dal vse skupaj kot sem rekel 10.31 Eur in sedaj na slovenski carini bom pa moral plačati še 7,79 Eur in od tega je 4,75 Eur za storitev carinskega posredovanja in pa 1,99 Eur uvozne dajatve povrhu tega pa še 22% davek na to dvoje. Enkrat in nikoli več ne mislim kaj kupiti še iz Anglije in bolje,da bi tukaj kupil rabljeno igrico in bi jo poprej dobil pa še ceneje bi me prišla.

 naročilo

naročilo




 donacija rdeči križ

donacija rdeči križ




 Paypal plačilo

Paypal plačilo




 Tax invoice

Tax invoice




 Carinska pošta

Carinska pošta




 Uvozne dajatve in to kar skupaj z DONACIJO za rdeči križ

Uvozne dajatve in to kar skupaj z DONACIJO za rdeči križ



 cena blaga pri naši carini kjer je všteta tudi donacija--idioti

cena blaga pri naši carini kjer je všteta tudi donacija--idioti



 plačilo carine

plačilo carine



Dražje carina in davki kakor samo blago

Še dobr,da niso ekstra še pošiljanje zaračunali

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

darkolord ::

Neposredno zastopanje je cenejše.

Drugič pa enostavno kupi nekaj dražjega, potem carina in davki ne bodo dražji kot blago ;)

darck ::

Drugič bom raje kupil kar pri nas in bom hitreje dobil in še ceneje 8-) Saj sem včeraj res študiral in sem imel že izbrano neposredno zastopanje pa sem se premislil saj je spodaj avtomatsko pisalo 22% davek pri drugi opciji pa ni nič pisalo.

D3m ::

cena blaga pri naši carini kjer je všteta tudi donacija--idioti


Da se ne boš čudil, meni so davek poknili na poštnino "letalski prevoz". :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

darck ::

Ma ja samo,da sem plačal so že pisali iz pošsta Slovenija,da pošiljka je že na poti. Samo cepili bi radi nas za denar nič drugega.

darkolord ::

D3m je izjavil:

Da se ne boš čudil, meni so davek poknili na poštnino "letalski prevoz". :)
Po kakšni logiki pa na poštnino ne bi bilo davka?

Ales ::

darck je izjavil:

Ma ja samo,da sem plačal so že pisali iz pošsta Slovenija,da pošiljka je že na poti. Samo cepili bi radi nas za denar nič drugega.

Malo nejasno se izražaš, ni jasno, kdo je tu kaj pisal, Pošta? Sicer pa ni važno.

Če si DDV plačal dvakrat, enkrat eBayu in enkrat potem še pri dejanskem uvozu, imaš pravico DDV zahtevati od eBaya nazaj. In ga boš tudi dobil, vsaj take so izkušnje do sedaj.

darck ::

Briga me za vse skupaj in požrl bom ta denar ampak vem pa to,da nikoli več ne mislim kaj kupovati iz Anglije. V življenju nisem niti enkrat kaj doplačal kar sem naročil iz Kitajske a sedaj pa takole. Vse je enkrat prvič.

Ales ::

darck je izjavil:

Briga me za vse skupaj in požrl bom ta denar ampak vem pa to,da nikoli več ne mislim kaj kupovati iz Anglije. V življenju nisem niti enkrat kaj doplačal kar sem naročil iz Kitajske a sedaj pa takole. Vse je enkrat prvič.

Pazi, tvoje iskanje finančno državljanske pravice povzroča longitudinalne valove v prostorsko-časovnem kontinuumu, angleški otoki so zaradi tega vsaj za nekaj milimetrov poskočili na desno. To ima lahko nepredvidene posledice!

Okapi ::

darck je izjavil:

Briga me za vse skupaj in požrl bom ta denar ampak vem pa to,da nikoli več ne mislim kaj kupovati iz Anglije. V življenju nisem niti enkrat kaj doplačal kar sem naročil iz Kitajske a sedaj pa takole. Vse je enkrat prvič.

Pametem človek bi teh par evrov, ki si jih po nepotrebnem plačal, vzel kot ceno učenja (vsaka šola nekaj stane). Da bo drugič znal izbrati pravilen način carinskega zastopanja in ne bo doplačeval nekih dobrodelnih donacij. In bi teh nekaj evrov v prihodnje dobil povrnjenih, ko bi izkoristil kakšen ugoden nakup v Angliji (namesto da bi to dražje kupil nekje drugje). Ti si se pa pač odločil, da boš teh nekaj evrov vrgel stran in se iz vsega skupaj ne boš nič koristnega naučil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

k3k3tz ::

darck je izjavil:

Briga me za vse skupaj in požrl bom ta denar ampak vem pa to,da nikoli več ne mislim kaj kupovati iz Anglije. V življenju nisem niti enkrat kaj doplačal kar sem naročil iz Kitajske a sedaj pa takole. Vse je enkrat prvič.

Glede na to, da gre za eBay, bi morala imeti pošiljka status IOSS in ti ne bi smeli zaračunati DDV. Na prevzemni pošti lahko zavrneš pošiljko in jo pošlješ v ponovno carinjenje... samo stroški PS za "obdelavo", "postopek" in "manipulacijo" pa ostanejo.

Ales ::

k3k3tz je izjavil:

darck je izjavil:

Briga me za vse skupaj in požrl bom ta denar ampak vem pa to,da nikoli več ne mislim kaj kupovati iz Anglije. V življenju nisem niti enkrat kaj doplačal kar sem naročil iz Kitajske a sedaj pa takole. Vse je enkrat prvič.

Glede na to, da gre za eBay, bi morala imeti pošiljka status IOSS in ti ne bi smeli zaračunati DDV. Na prevzemni pošti lahko zavrneš pošiljko in jo pošlješ v ponovno carinjenje... samo stroški PS za "obdelavo", "postopek" in "manipulacijo" pa ostanejo.

Isto pošiljko bi pošiljal v ponovno carinjenje v upanju, da se bo očitno nevnešena IOSS številka kar čudežno pojavila od nekod? Oookeej... Stroški ne da ostanejo, še večji bi bili.

darck ::

Bom požrl vse skupaj vendar vem,da Anglija odpade za kakšno naročanje

Tidule ::

Jaz bi se na tvojem mestu v celoti izogibal narocanju online, ce je prekompleksno je pac prekompleksno, nima smisla zivcev zgubljat.

k3k3tz ::

Ales je izjavil:


Isto pošiljko bi pošiljal v ponovno carinjenje v upanju, da se bo očitno nevnešena IOSS številka kar čudežno pojavila od nekod? Oookeej... Stroški ne da ostanejo, še večji bi bili.

#confidentlyincorrect

yayo ::

Kaj so carinjenje na malenkosti kaj zaostrili v zadnjih mesecih? Ker v prešnjem letu sem na Ebayu iz Kitajske naročil par neumnosti, pa ne samo jaz ampak več ljudi katere poznam, v vrednosti do 10-15 evrov, pa je vedno prispelo v kaselc brez carinjenja. Nazadnje sem si pa omislil urarski izvijač za menjanje paskov na uri v vrednosti 9 evrov ina dobil od carinske pošte celo njihovo birokracijo za carinjenje. Je to sedaj tekoča praksa ali sem imel samo srečo?

Machete ::

Tekoča praska. Ups, praksa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
87 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94511569688 (8760) Pac-Man
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018906 (894) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323254 (10383) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499824 (54685) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030482 (27050) Fritz

Več podobnih tem