» »

Procesor vedno 100% v uporabi !!!

Procesor vedno 100% v uporabi !!!

BustA ::

Moj bratranc ma celerona 333A pa mu v Norton Utilities pod CPU USAGE vedno kaže 99% al pa 100%!!
Pa najhij je da ne dela ČISTO NIČ pa mu kaže 99% !
procesor ni nič navit!
Pa tud tko šteka comp !
Ni problem u nortonu ! saj men se zdi
A kdo ve kaj je narobe?

:)

jetam ::

Če ma kakšen program za softversko hlajenje pol je to problem...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

alien-w ::

Kater OS ma? ce ima win2k potem je to cist OK, ker majo win2000 ze vgrajen CPU idle program.

jetam ::

Ki je po pravici povedano zaenkurc...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Boky ::

Nabavi si programcek Wintop (govorim za win98), ki ti pokaze koliko procentov ti dolocen proces pobere. Ce nimas instaliranega nic takega like Rain ali CPUidle, bi ti moral Idle kazati okgorg 95-99 % (dovinso od tega kaj vse imas zagnano in v tray-u). Jaz sem ugotovo z tem progy-jem da na moji plati System Monitor za nadzor temperature proc-a in teh stvari pobere 25%, tako da sem ga takoj, ko sem ga instaliral vrgel ven iz startup-a in ga poganjam samo obcasno, ko me pac zanima temeratura proc-a. Programcek pa najdes nekje na Microsoftovem HP-ju kot del Microsoft Kernel Power Toys-ov, ki so free. (vsaj takrat ko sem jaz to snemal z neta).:)

Boky ::

Glede wintop-a, ce ga gdo rabi, pa se mu ga ne da iskati po netu, naj mi javi pa mu ga mail-am. Zip je vsega skupaj 60 Kb.

alien-w ::

program podoben temu ima win2k ze integriran. Ce prtisnes ctrl-alt-del pa das tm "processes" pa vids, kolk procesorskega cajta je porabu en proces,pa kolk memorije pa tut kolk proca se mi zdi

sinko999 ::

malo drugeč je :
prisneš ctr + alt + del
pa tam izbereš task maneger pa imaš na voljo tri poglede
trenutne aplikacije ki tečejo npr word
vse programe ki tečejo npr sistem word.exe ... in možnost pogleda kolko rama zasedajo kolko proc časa imajo ...
ter tretji pogled za obremenitev procesorja in kernela

LP
Ni? ni ve?no !

alien-w ::

no sej, jest sm dau itaq sam prblizno destinacijo, kje se to nahaja, ker ne vem na pamet, kako točn zgleda to, k trenutn nisem na svojem kompu. ampak mislva pa isto:))

Zipper ::

START- PROGRAMAS- ACCESSORIES- SYSTEM TOOLS- SYSTEM MONITOR. Ta program je vgrajen v vse OS-e od MS-a. Meni kaze: Processor Usage: 30-40% Zagnan imam samo Explorer.
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

sasox ::

Hehe men kaze samo 3% pa mam zagnan explorer, icq, firewall, pa se kup drobnarij8-)

sinko999 ::

Če imaš zagnan samo ta program pa noben druge nesnage npr antiviruse ,bi ti moral obremeniti procesor povprečno z 0.5 % max .
Pri meni na 486 z NT 4.0 mi je obremenjeval 0,2 % proc
pri w2k pa mi ga tam okoli 0.5 .

LP
Ni? ni ve?no !

Boky ::

Zipper, system monitor ti kaze skupno obremenitev procesorja. Ce hoces zvedet kaj ti zre 30% proca si moras omislit wintop ali win nt/2000. Predlagam ti da program ki ti zre toliko procesorja v idl stanju odstranis, ali zamenjas z necim kar je bolse napisano.

Zipper ::

BB: Po predhodnem mojem postu sem takoj pogledal, kaj mi vzame toliko procesorskega casa. Ugotovil sem takoj, da je to Rain 2.0 sw. hladilnik!! VShield je nedolzen pri tem. V bistvu imajo vsi PIII -ji ze vgrajen- integriran sw. hladilnik in zato ne rabim zraven se enega programa.8-)
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

Boky ::

Ce samo rain(ga tudi sam uporabljam) pobira procesor pol je to ok in ni panike(ce ga enkrati isklopis pa spet vklopis tako da z desno tipko kliknes na ikonico v tray-u ti bo pobral 100% oz vse kar bi bi bilo drugace na idle. to je samo fora napacnega prikazovanja). Ob tem ko rain daje procesor v idl stanje zgleda kot da bi zasedel ves procesor on ga pa v bistvu daje v idle stanje in to zgleda kot popna zasedenost procesorja. Kolikor sem jaz testira rain(in drugi na netu) se zmogljivost sistema nic ne zmanjsa le cpu bo hladnejsi, ko ga ne uporabljas (surfanje po netu & stuff). Ce PIII to ze ima vgrajeno ne vem. Lahko pa naredis poiskus in sicer tako da prizges racunalnik, pocakas da se temeratura procesorja ustali(vmes seveda pustis masino na miru) potem pa isklopis rain in pogleda ce se ti zacne temperatura dvigati. Ce se pol ti priporocam da rain se naprej poganjas.

Zipper ::

Imam instaliran PC Alert III System Monitor od MSI-ja. Temerature so iste, ce je Rain ukljucen ali izkljucen. To se pravi, da ima P III (Coppermine) ze integriran hladilnik. Je pa res, da je ikonica od RAIN-a najlepsa kar jih imam in zato programcka nebom odstranil:))
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obremenitev procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111984 (1800) ElectricMan
»

Pentium III 800, temperatura=89 st.celzija !!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181498 (1187) Boško
»

Temp Detection

Oddelek: Pomoč in nasveti
131349 (1221) Marjan
»

Temperatura sistema?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201523 (1291) alien-w
»

Software-sko hlajenje procesorjev

Oddelek: Navijanje
262679 (2332) DeLonghi

Več podobnih tem