» »

DVD za Divx

DVD za Divx

JP ::

Zanima me če kdo ve kako bi oz. če je možno na dvd playerju (komponenta ki predvaj a DVD, Mp3, ...) predvajat tudi navadne doma zapečene filme (Divx-e solidne kvalitete).
Hvala!:)
lp JP

BlackHole ::

Ne gre, razen če ti piše na komponenti (močno dvomim) DIVX, tako kot nšr. MP3.

Chessman ::

Rešitev je da si film iz DIVX pretvoriš v VCD in potem tega zapečeš na CD, takšen CD lahko uporabiš v vsaki komponenti katera zna brati iz CD-R ali CD-RW medijev.
(v primeru da komponenta omogoča predvajanje SVCD lahko uporabiš tudi ta format pri izdelavi)

Glede na to da za računalnik že dobiš :P HW Dekoder :P kartice ki omogočajo prikazovanje DVD in DIVX lahko pričakujemo tudi kakšnega tajvančka da bo kaj podobnega vgradil v HIFI DVD player. Saj tudi MP3-jev na začetu ni nodeden predvajal sedaj pa jih imajo tudi veliki noter. :\ :\

JP ::

Zanima me kakšna je kvaliteta če spremenim format? Ali bo ostala ista? Bilo bi namreč zelo lepo.:)
lp JP

BigFoot ::

če maš recimo en 700MB Divx filmček in hočeš obdržat kvaliteto, bo treba VCD (ali še bolje SVCD) dat na dva CDja. Če boš dal samo na enga bo kvaliteta bolj tko tko.
a ja, pa še to. ne uporabljat nero za pretvarjanje divx-ov v VCDje ker je zanič.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

jos69 ::

Kateri program pa je potem najbolje uporabljati za pretvorbo Divx v VCD?
Kaj je narobe z Nerom ?
Opazil sem na netu nekaj novih filmov z končnicama bin/cue.Zanima me kaj dobiš ven ko zapečeš - divxali VCD ?

BigFoot ::

za programčke je najboljš da malo pogledaš na www.divx-digest.com
kvaliteta z Nerom je slaba.
če zapečeš divx maš pač na CDju en file s končnico avi, what else. če pa zapečeš VCD maš pa na CDju en kup direktorijev (zgleda podobno kot vsebina DVDja)
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xvid/DivX -> SVCD

Oddelek: Zvok in slika
61048 (939) Clone
»

SKVCD

Oddelek: Zvok in slika
383087 (2155) Caligula
»

Kako convertirat DivX v VCD??

Oddelek: Zvok in slika
414389 (3025) jabe
»

AVI 2 VCD

Oddelek: Zvok in slika
132035 (1826) marS
»

Program za DVD format iz Dvix formata

Oddelek: Sedem umetnosti
151935 (1696) metro

Več podobnih tem