» »

Kater operacijski sistem na domači serverček?

Kater operacijski sistem na domači serverček?

M-XXXX ::

Sestavil sem domači serverček (prejšnemu je zmankovalo moči), zdaj pa sem v dilemi glede OS. Naj imam tako kot prej navadne XP-je, naj nasnamem Windows server 2003 SP2, ali naj posežem po Windows server 2008 beta, ali kar Visto in potem izklopiti tistega kar se ne rabi? (v tem primeru katero Različico Viste?)
  • spremenil: M-XXXX ()

M-XXXX ::

Delite!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

ZlobneZ ::

... in kaj bi poganjal na serverju? ta podatek bi znal pomagati pri nasvetih.
Vidim da se oklepas windows-ov, potem ti ne bom predlagal linux-a ali cesa podobnega :)

M-XXXX ::

Z Linuxom se ŠE ne bom ukvarjal- imam premalo izkušenj. Temu se sicer nebi ravno moglo reči pravi server ampak vseeno: Torrent, preko več računalnikov se gor kopira razne datoteke, več sosedov se bo povezovalo na njega, filmi, muske, word datoteko, občasno serverji za igre (Fear, CSS, C&C,...)

c00L3r ::

Glede na to, da ne boš nastavljal raznih kompliciranih pravic računalnikom/uporabnikom, ki so bodo prijavljali v tvoje omrežje (morda celo domeno), ampak boš najverjetneje uporabljal server bolj kot odlagalni prostor in strežnik za igre, bi ti priporočal Win 2003 Server, če pa imaš slabši hardware pa celo 2000 Server. Bi pa tudi Win XP to brez težav prenesli. Kakršen koli Server 2008 ali pa Visto ti odsvetujem, ker bo vse delovalo samo počasneje. Ni ene stvari v teh novih OS-ih, ki jo boš potreboval.

M-XXXX ::

Potem Win server 2003 (hardware je Athlon XP na 1.6ghz, 160gb disk, 512 rama)

r5r ::

Windows 2003 Server bo tekel kot namazan. Meni 512 MB pomnilnika poganja AD, LDAP, DHCP, DNS, SMB, TS + MSN :D Na začetku je večkrat padla mreža dol, vendar teh problemov ni več.
And it makes me wonder.

BigWhale ::

Gres in kupis Windows 2003 server in je problem resen!

opeter ::

Gres in kupis Windows 2003 server in je problem resen!


Haha, ja seveda, ko pa doma še minolovca nima legalno.
Kot so že drugi napisali, tudi Windows XP bi bil dovolj, kot server - primer.

Bug ::

ellow

OK ok ok :) Windows naj bi bil...
Zakaj pa? Pravis, da se nimas tolko izkusenj z Linux sistemi... Ne vem zakaj pa nebi kar takoj zacel malo vec spoznavat... dandanes ko je tolko forumov, howto-jev... res, tezko bi ti bilo :P
Na zacetku se je treba malo bolj potrudit a kasneje imas stabilen OS, server....
Pa se brezplacen je...
Ce in ce res slucajno, si premislis... probaj z kakim (K)Ubuntujem.... osebno preferiram Debian (najprej se zgradi base system potem pa tocno kar rabis...)

tak samo... v ateka Google napises >perfect setup + distribucija< .... ze najdes cuda informacij (preverjena in preizkusena)

jaz mislim, da je vredno razmisleka ;)

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

darkolord ::

Windows 2008 bi moral laufat približno tako hitro kot 2003, s tem da lahko že ob namestitvi izbereš, katerih zadev sploh ne boš namestil. Pomoje se ti splača probat

c00L3r ::

Za izmenjevat datoteke in strežnik za igre ni smiselno met Linuxa, sploh če še nisi z njim nič delal. Zakaj bi se zafrkaval s Sambo, če se ne rabiš? Daj gor Windowse in skupna raba datotek deluje. Za igre je res, da je večina strežnikov podprta tudi za Linux. Ampak zakaj bi se mučil s tem če še nisi delal z Linixom. Daj gor Win 2003 Server ali pa 2000 Server in to je to.

'FireSTORM' ::

Zakaj pa nebi poskusil in se naučil nekaj novega? Konfiguracija sambe pa res ni noben bav bav, pa še hitrejša je...
Those penguins.... They sure aint normal....

darkolord ::

(ah, nevermind)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jype ::

Rad bi poganjal tudi nekatere igre. Več težav bo imel, če bo nameščal Linux. Če je prej imel šibkejši strežnik in se želi naučiti kaj o Linuxu, brez težav lahko Linux namesti tja.

e.r.c. ::

vidm da je kle taka luštna tema in bom kr tukej prašov....

js mam doma tut en tak serverček...sicer kr dost močn:
P4 2.4GHz HT
2 Gb RAM
0.5 Tb diskovja...

mene pa zej zanima....laufan windows 2003 server....to že ene pol leta....pa mam namen mal formatirat tole "svinjarijo"....pa me zanima, a nej si dam gor 2008 beta?

server se pa uporablja za:
-ftp server
-apache server (web)
-pa take stvari k pašejo pod domačo mrežo (DHCP, DNS, internet sharing,....)
-file sharing
-mail server
-download stvari (tiste ta ilegalne ;) )

v glavnem vse kar pride v hišo gre prek tega računalnika.....vse kar gre vn gre prek tega...

Win server 2003 al 2008?

tnx za odgovore!

Adrijan0 ::

erc.. To se da vse lepo z linuxom. Tudi za torrente in to se da use lepo pošlihtat.. Maš pač en web umesnik itd..

Drugače nevem zakaj se obremenjuješ.. Al 2k3 al 2k8..

e.r.c. ::

ma z linuxam se res nebi igrov več.....sm si enkrat res precej dela naredu z njim in mi nekak ni linux pr srcu....vsem pingotam: brez zamere!!

zanimal me je sam....al se mi splača nalagat 2008 al nej kr ostanem pr 2003.....mislm: bistvene razlike, dobre/slabe lastnosti...!?

ker če ni nevem kakšn hud napredk alpa padec v razvoju si bom kr 2008 gor poknu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e.r.c. ()

c00L3r ::

e.r.c. za to kar ti poganjaš je 2003 optimalen. 2008 ti bo samo počasneje delal. Če pa ti je se za spuščat v Linux vode, pa lahko tudi to sprobaš. Vendar boš potreboval nekaj časa, da boš vse nastavil tako kot "ti paše", če še nisi prej nič delal z Linux-om, kot server.

bojsi ::

Mislim, da čez kakšen teden izzide Windows Home Server, ki bi naj služil prav takim potrebam. Bazira pa na kodi Server 2003.

darkolord ::

2008 ne bo nč počasneje delu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP ali 2003?

Oddelek: Operacijski sistemi
191507 (1082) jan01
»

Svoj server,kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
718609 (6359) jackorsen88
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607133 (5689) krneki0001
»

microsoft in windowsi (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
604574 (3805) napsy
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352364 (1724) andrej

Več podobnih tem