» »

WD Raptor

WD Raptor

mujo123 ::

zivjo,

ce ma kdo kaksne izkusnje z WD Raptorjem bi prosil da mi kaj pove o sami hitrosti delovanja, glasnosti.. Ali se sploh splaca zamenjati sata disk 7200rpm za raptorja glede na ceno.

Imam pa v mislih samo disk za sistem, torej 36 gb bi bil pomoje cist v redu.

Izkusnje, nasveti...

M-XXXX ::

Ne splača, raje RAID0 naredi.:D

Dami ::

Splača se glih ne, sam ga mam pa v 2 kištah za sistem&programe. Bolj kot za hitrost (ne da je počasn al pa kej) se mi gre za delovanje. Nič mi ne pomaga raid0 pa 100x večja kapaciteta če zgubiš vse ko crkne en disk.
Dokler ne začne šrotat po njem mi ga seagati preglasijo, kar se pa temperature tiče je pa zelo hladn pa mam sam on zalman heatpipe cooler.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

bluefish ::

odvisno od tega, za kaj ga rabiš. Če za vsakdanje delo (office, net, občasne igre,...) potem se ne splača.

aljazh ::

Imam Raptorja 36GB za sistem in programe na delovni postaji, kjer delam z multimedijo. Programi se (vsaj po občutku) hitreje zaganjajo, določene stvari pri videomontaži delujejo hitreje kot prej na navadnem 7.200 sata disku. Mašina se tudi za spoznanje hitreje boota. Res pa se verjetno pozna tudi to, da imam sedaj sistem na enem, ostale podatke pa na drugem disku, medtem ko je bilo prej vse na enem, tako da težko ocenim, koliko je prispevek Raptorja, koliko pa dejstva, da je sistem sedaj na svojem disku.

M-XXXX ::

Razlika v hitrosti je 100%, vendar je RAID0 vseeno hitrejši, cenejši in imaš več prostora!

opeter ::

Ravno pred enim tednom nazaj sem ga tudi sam kupil, 150 GB-no različico, 16 MB predpomnilnika in 10.000 rpm. Zadeva se komaj sliši (sploh pa, če primerjam s svojim 320 GB-nim arhivskim diskom, prav tako WD).

Je pa izredno hitra, MacOS se mi zažene v 7 sekundah (v celoti, z vsemi ikonami in dodatki v menubaru). Skratka, računalnik je opazno hitrejši kot prej s 80 GB SATA/7200/8 MB cache diskom.

Sem pa imel nekoč Ultra160 SCSI diske z 10.000 rpm in 4 MB cache. Tisti so bili glasni, kot hudič. Res so zelo glasno ropotali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Pentium E2160 in Pentium E2140 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
568728 (6437) krneki0001
»

Dell Optiplex

Oddelek: Kaj kupiti
211472 (1267) Shatzy
»

Raptor WD740GD

Oddelek: Strojna oprema
331592 (1163) Spajky
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492169 (1557) billy
»

Kva nej kupm za 240k SIT povejte

Oddelek: Kaj kupiti
161254 (862) nornaigre

Več podobnih tem