» »

[c/c++] USB krmiljenje

[c/c++] USB krmiljenje

e.r.c. ::

mene zanima...al je že kdo kdaj delal z usbja...v c++/c.

nekak bi rd napisov nekej da bi krmilu neko stvar...recimo kakšn motor...ampak nekak domnevam da morem za kakšno tako stvar vmes imet tut kakšno vezje....no če je to tako, prosim če kdo ve kje se kakšne take stvari kupjo, al koko se to sprogramira, če se da!?

že v naprej hvala!
  • spremenilo: snow ()

jvolk ::

Za krmilit motorje moreš najprej vedet kakšen motor bi krmilil. Motorjev je več vrst (steper, servo, ...) Za furat motorje rabiš kontroler.

Zlikovec ::

Najprej rabiš en USB periferni čip, npr. proizvajalca FTDI, prek katerega lahko upravljaš z mikrokontrolerjem, ki
recimo krmili tvoj motorček. Zraven FTDI dobiš tudi knjižnjico funkcij kot .dll, s katerimi v C++ jeziku prenašaš/sprejemaš podatke iz vodila USB. Nekaj za začetek :)
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

David1994 ::

Za zacetek ti predlagam da si kupis Arduina
Vsaj jaz sem tko zacel ;)

e.r.c. ::

Tala Arduina se mi zdi simpatična. Razmišljam o nakupu. Zej me pa zanima par stvarc...a je vredna dnarja...se da z temu delat velik stvari..??

recimo...prjatu je pred leti naredu enga takga robotka...not ma 4 motorčke...take bl low power da na batarije laufajo...zej me pa zanima, bi se to stvar dal krmilt z temu, napisat program pa da bo to to!!??

pa recimo sporgramirat kakšn light-show pa da ta light-show laufa na 220V ti mu pa prek tega samo signale pošiljaš koko nej utripa??

David1994 ::

Ce bi hotel light show kontrolirat ti predlagam da bi si z releji pomagal... ce te moti klikanje si lahko kupis pa solid-state releje

verjemi mi, je vreden veliko vec koker ga bos placal... samo postnina je pa velik problem... meni so sosolci kupli za roj. dan 2 pa so rekli da je blo se kar problemov da si dobili.... ce hoces ti prodam enga ;)

aja... Ubistvu je to Arduino in ne Arduina, namrec sem to rekel ker sem sklanjal;)

e.r.c. ::

Verjetno bi kupil enga...
Če se ti slučajno odločiš za prodajo.....me kontaktirej po ZS

'FireSTORM' ::

Zraven FTDI dobiš tudi knjižnjico funkcij kot .dll

Super! Kaj pa *X sistemi?

Sicer mene bolj zanima kontroliranje osvetljave v sobi z računalnik. Kontrola televizije pa še kak luštna zadevica. Rabim to enako zadevo?
Those penguins.... They sure aint normal....

David1994 ::

Ce ste zinrteresirani za kupit lahko na Bolhi sodelujete na avkciji.

Glede tega da bi tv kontroliral bi se verjetno dalo, vendar ne z mojim znanjem ;) Saj na internetu najdes veliko tutorialov. Mogoce bi se tudi za to dobilo;)

'FireSTORM' ::

Pod kontrolo televizije mislim to da bi na računalniku nastavil nek določen čas in televizijski program. Recimo 16.00 in program national georaphic in ob tem času bi računalnik prižgal televizijo, preklopil na ta program in začel snemat in potem spet ob določenem času prekinil z snemanjem, shranil in ugasnil televizijo.
Those penguins.... They sure aint normal....

David1994 ::

za to bi si ti moru sprogramirat in programcek da bi pole preko COMa poslalo signal da bi ti vkloplo... ker dvomi da bi tel za vsak film na novo programirat čip


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4 kanalni light-show

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82241 (2147) Azrael
»

Remote control za "autek" na daljinsko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62072 (1631) madboy
»

light show

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112886 (2682) Nitro Tech
»

Katero elektronko naj uporabim

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252186 (1697) neoto
»

led diode

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304577 (4243) Pretorijanec

Več podobnih tem