» »

Vista in 4GB rama

Vista in 4GB rama

suprpp ::

Če zalaufam sistem s 3gb rama, torej s tremi palčkami, je vse ok.. če pa dodam še cetrto palčko, mi pa prikaže.

*** STOP: 0x000000a5 (parameters ..).

Vista je 32-bitna, naložen pa imam KB popravek, ki naj bi to odpravil, ampak ne pomaga. Poganja kdo sistem s 4 giga rama pa da mu deluje vse ok?

babylon9 ::

kupi original ..
If you love someone you say it.

suprpp ::

lol. Anyone else?

babylon9 ::

itak da dela s 4Gb, kaj ti ni jasen glej kaj pravi Bill Gates

http://support.microsoft.com/kb/935806

Stop: 0x000000A5
A "Stop: 0x000000A5" error message typically indicates that the computer BIOS is incompatible with the Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) standard that is supported in Windows Vista. However, this error can also occur because the computer hardware, the peripherals, or the drivers for those devices are incompatible with Windows Vista.

If you receive this error message when you install Windows Vista, follow these steps:
1. Restart the computer.
2. Roll back the installation to the previous operating system.
3. Contact the computer manufacturer for information about how to obtain and to install a BIOS update.
4. Disconnect any external hardware devices that are connected to the computer. Additionally, remove or disconnect any hardware that the computer manufacturer does not support.
5. Try to upgrade to Windows Vista again. If you receive a "Stop: 0x0000007B" error message during the upgrade process, contact the computer manufacturer. If you can upgrade to Windows Vista, the problem was likely related to hardware or to software that was installed in the previous operating system.
If you love someone you say it.

Tribal ::

64bitno visto rabiš za 4gb rama. Drugače je pri 32bit max 3gb rama. use google.

Mavrik ::

Ne, ne rabiš. Pa tudi če bi... zadeva se ne bi sesula z BSOD. To maš verjetno zadnjo ploščico rama okvarjeno, ali pa katero izmed ostalih oz. imaš nastavljene previsoke timinge za 4 ploščice.
The truth is rarely pure and never simple.

suprpp ::

Imate prav. Na mizi sem imel en kup ploščic in ena od njih ni bila 1gb 400mhz ampak 512mb 333mhz.

Ko sem vstavil ta pravo in imel notr 4x 1gb, se BSOD ni vec pojavil, prepoznalo pa mi je vseeno samo 3.25gb (:

Mavrik ::

Vklopi PAE (physical address extension) pa bi ti zadeva morala prepoznati vseh 4GB. Ali pa namesti 64-bit winse.
The truth is rarely pure and never simple.

Adrijan0 ::

Naredi kar je reku Tribal in ti bo delalo..

mirch ::

Biose nadgradi...:\

Spc ::

Dol vrži visto pa inštaliraj Windows Server 2003 in zadeva ti bo delala normalno.
:)
 

Mavrik ::

Boste nehali že neumne predloge dajati? Ne, tudi na Win2003 brez PAE ne boš dobil več RAMa. Vse kar mora on narediti je, da v boot.ini da na konec /PAE pa lo and behold, Windowsi komot vidijo vseh 4 GB rame v mašini.
The truth is rarely pure and never simple.

Spc ::

 

1fris ::

Tribal
64bitno visto rabiš za 4gb rama. Drugače je pri 32bit max 3gb rama.

napačno :D

32-bitni OS vidi in zna uporabljati max. 4 GB, toda le 3 GB je na razpolago :(

Jeremias ::

Če hočeš uporabljati vseh 4G pomnilnika v 32bitni Visti, napiši naslednji ukaz v command promt: "BCDEdit /set pae ForceEnable" ta ukaz ti bo vklopil Physical Address Extension.
Veliko zabave ;)
Lp
Jernej

BigWhale ::

Ce imas eno aplikacijo, ki nuca vec kot 4GB, potem ti PAE ne bo pomagal. Se vedno si omejen na 32 bitov.

Cveto ::

Pa se ni noben do sedaj vprašal če ni problem bolj strojen naprave? Nekateri memory kontrolerji imajo namreč kar precejšnje težave z uporabo štirih palčk naenkrat.

Jest sem sicer tudi že probal $GB rama, tako na visti kot na XP-jih, pa je delalo čisto normalno, neke hitrostne razlike pa tudi ni bilo opaziti.

BigWhale ::

Kako hitrostno razliko bi pa rad? :)

Mavrik ::

Ce imas eno aplikacijo, ki nuca vec kot 4GB, potem ti PAE ne bo pomagal. Se vedno si omejen na 32 bitov.


To je seveda res. S PAE lahko windowsi uporabljajo čez 4 GB rama tudi na 32-bit sistemu, je pa res, da en sam proces ne more uporabljati več kot 4GB rama naenkrat. To se reši z AWE, katerega pa pač mora podpirati aplikacija in dela v navezi s PAE.
The truth is rarely pure and never simple.

opeter ::

Hmm... torej če imam 4 GB RAM-a (trenutno še nimam) in bi želel da mi Photoshop CS3 ponuca 3 GB-e (kolikor se lahko maks. nastavi v programu), potem samo vpišem v boot.ini /PAE in je s tem zadeva rešena?

Hvala za vse odogovore!

ender ::

V boot.ini boš moral dati /PAE in /3GB (/3GB omogoča, da določene aplikacije uporabljajo do 3GB RAMa naenkrat, namesto običajnih 2GB; te iste aplikacije na 64bitnih Windowsih lahko uporabljajo skoraj 4GB RAMa), vendar ni nujno, da bo stvar delala. Jaz sem 4GB poizkušal uporabljati z Windows Server 2003 32bit, in je vse delalo, dokler nisem namestil gonilnikov za grafično, potem pa so nastale težave s sliko - osvežila se je enkrat na pol minute, pri čemer je pred vsako osvežitvijo vse postalo črno za 2 sekundi. Če sem v BIOSu izklopil Memory remap (vidnih 3200MB), ali če sem Windows bootal z /MAXMEM=4096 (vidnih 3GB), je stvar delala. S 64bitnimi Windowsi problemov ni.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

BigWhale ::

Tudi to, da lahko nek program uporabi 4GB rama pomeni, da ima sam program na voljo 2GB kernel pa 2GB. S stikalom /3GB se ta delitev spremeni na 3/1.

frudi ::

Zakaj ne bi namesto vseh teh hackov in potencialnih problemo, ki jih prinašajo, raje uporabil kar 64-bitne Windows? Je verjetno manj potencialnih težav, kot s forsiranjem PAE in /3GB.
Sam uporabljam 64-bitne XPje že kako leto, brez problemov z gonilniki ali (ne)delovanjem programov/iger. Je pa res, da nimam printerja/skenerja/web cama ali kakih drugih problematičnih perifernih naprav.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

opeter ::

Jaz pa imam še nekaj starejših SCSI naprav, katere še vedno potrebujem.
Zato pa ne morem kar tako preklopiti na 64-bit, ker ni gonilnikov zanje. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008656 (7465) opeter
»

4GB rama v win XP 32 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
172549 (2311) Jst
»

Win xp 32 bit zaznajo samo 2gb rama

Oddelek: Pomoč in nasveti
81370 (1197) Smorny
»

4GB RAMa na Win 32bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
52380 (2260) ender
»

[ Windows XP ] Razširitev pomnilnika

Oddelek: Operacijski sistemi
262505 (1975) martinsm3

Več podobnih tem