» »

Internet v stanovanju brez telefona

Internet v stanovanju brez telefona

Koci ::

Ima mogoče kdo kakšno idejo, kako bi si zrihtal internet v stanovanju, ki nima telefona. Mogoče preko mobitela? Kaj vse bi rabil in kolk bi to stalo?
Panta rei!!

|GrEgOr| ::

Internet preko mobitela ti močno odsvetujem. Stalo bi te pa 18 tolarjem na minuto. Rabil pa bi kabel za povezavo računalnika in mobitela. Pa ob tem vedi, da bodo hitrosti med 9600 ali pa 14400 bps.

Druga možnost ti je kabelski internet, če ga tvoj lokalni operater podpira.

Gandalfar ::

obstaja tudi moznost radijskega interneta samo rabis potem imeti vidno razdaljo do oddajnika. Ta nacin je tudi zelo drag (okoli 30k - mesec).

Sicer pa kje imas to stanovanje? Telefon danes pride AFAIK okoli 30k. Vec bos zapravil za kakrsnekoli alternative.

Seveda se vedno obstaja moznost, da si nekje v gorah ^_^

Tam pa Mobitel preko GPRSa. Za email bo dovolj.

MadMax ::

Navadn tulifon je 22kSIT (+/-1).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

R0K ::

Satelitski internet ...

Loki ::

mobitel/ gprs odpade, ker je obcutno predrag, je pa zato naveza mobitel + hscdc toliko boljsa.
I left my wallet in El Segundo

Spajky ::

Obstaja pa še verzija naredi si sam s slušalko hišnega prenosnega telefona...ma ni glih enostavna, moraš bit že precej štromarja; bazna postaja pa pri sosedu par 10m stran...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

matter ::

Kabelski internet ali pa radijski. Satelitski še zmer rabiš telefon.

Medved ::

če nimaš denarja za telefonsko napeljavo ali kabelsko potem nimaš tud za internet, tako da boš verjetno brez. Sicer je pa tko boljše, čim manj bult v ekran.

gorjanc ::

Spyky mogoče veš za kšno stran kjer bi blo bl podrobn opisano kako to nardit

Kriko ::

Oj!
Žal vidiš da ni šans. mislim pa da si dobil take odgovore kot sem ti jih povedal že sam!
Kako bova zdaj??

Koci ::

Nič. Treba se bo z upravnikom dogovorit, da mi dovoli, da se priklopim na hišno linijo.
Panta rei!!

Lime ::

GPRS se mi poveže 115k. Samo dejansko ni prav hitra povezava. Strani se odpirajo hitro nekako kot pri analogni liniji. Downloadati pa še nisem poskusil.
1kB prenos podatkov je pa 1,5 SIT (Simobil).

Koci ::

Lime, dej povej kaj več o tem GPSR. Kje se ga dobi, kolk stane in kaj vse rabiš?
Panta rei!!

Spajky ::

Gorjanc, ne to sem čaral jaz nekaj podobnega pred leti, pol pa sem dobil linijo... lahko pa narediš Laserski lan s kakim kolegom v bližini link tukaj 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Lime ::

Za GPRS povezavo rabiš GSM telefon z GPRS-om in povezavo med PC in GSM aparatom (IrDa ali kabel).
Ostanejo samo še nastavitve v Windowsu in prijava na GPRS na Simobilu ali Mobitelu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

simobilov internet

Oddelek: Mobilne tehnologije
172245 (2105) Ice-Heki
»

Rabim internet. Kako do njega?

Oddelek: Omrežja in internet
331796 (1796) Ibex
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462904 (2028) Pesimist
»

Kabel v Kranju

Oddelek: Omrežja in internet
171895 (1450) zmat
»

kako z pc-jem na internet preko telefona?

Oddelek: Omrežja in internet
242837 (2361) CaqKa

Več podobnih tem