» »

Čas od storitve prekrška do poziva k sodniku?

Čas od storitve prekrška do poziva k sodniku?

galek ::

Pozdravljeni.
Storil sem dva prekrška vredna sodnika za prekrške>:D , enega pred pol leta, drugega pa 3 mesece nazaj. Od tedaj še nisem dobil popolnoma nobenega pisma ali česar koli. Tudi policaji mi ob obeh prekrških niso dali nobenih papirjev. Zanima me koliko časa to ponavadi traja. Ali je sodni sistem zares tako zelo počasen??!!

Hardstyle ::

Res je tako počasen. Jaz sem dobil poziv po 9h mesecih. :)

Ejsi_Disi ::

Jaz pa po enem letu.
Rock n' roll ain't noise pollution!

overlord_tm ::

Jas sem sam 3 mesce čakal ;)

aljazh ::

AFAIK je odvisno od vrste prekrška (nekateri se obravnavajo prednostno) ter obremenjenosti sodišča (v nekaterih krajih pride tvoja zadeva hitro na vrsto, drugje pa čakaš dlje). Zadevo pa obravnava sodišče, ki je pristojno za območje, kjer je bil prekršek storjen.

kekz ::

Včasih dobiš samo odločbo in te ne kličejo nikamor.

aljazh ::

Toda če na to odločbo vložiš ugovor, steče nato običajen postopek z zaslišanjem in vsem ostalim.

LjubimPeezde ::

Seveda in po koncu postopka plačaš še dodatne stroške.
Jaz sem bil enkrat pri sodniku za prekrške in me je vprašal če želim "dodatno" obravnavo. Je pa že sam rekel da je zlo malo možnosti da bo zadeva uspela. Ker je šlo za majhne denarce nisem hotel tvegati in sem raje vse skup plačal in pustil na miru. Ker bi v nasprotnem primeru plačaš še več.

El!te ::

nisem nic cakal so me takoj zaprli>:D

Ejsi_Disi ::

Verjetno JRM, kajne? Odločbo pa dobiš takrat, ko jo.

@LjubimPeezde
Sam sem imel podoben primer, ampak vseeno nisem hotel plačati, ker nisem bil kriv oz. sta policista lagala. Na koncu je primer zastaral.
Rock n' roll ain't noise pollution!

St@jler ::

Jaz sem imel po nesreči na parkirišču čez 3 mesece zaslišanje, zdaj je pa že eno leto od takrat pa še nič. Počasna so ja počasna :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vožnja pod vplivom alkohola (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8218571 (15888) St235

Radar-slaba slika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589620 (9022) Ziga Dolhar
»

Plačilo kazni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110241 (8128) Airskull
»

Policaji, cesta...

Oddelek: Na cesti
183017 (2383) BigWhale
»

Prisilna privedba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13411169 (9024) Barakuda1

Več podobnih tem