» »

iz kje izvira ta zvok?

iz kje izvira ta zvok?

jeanmike ::

no problem je tak. v škatli imam 4 ventilatorje 1 na procesorju 1 na napajalcu en na grafični in en na škatli. Najprej je bila popolna tišina nato se je med igro začelo oglašati neko piskanje... tako ki gre skozi ušesa, nato je piskanje ostalo tudi medtem ko nisem delal nič. nato sem najprej obtožil ventilatorje, ampak sem jih stestiral in nobeden od ventilatorjev ni vir tega piskanja. Kaj bi sploh še lahko piskalo?

t909 ::

disk ldo

jeanmike ::

kako pa se on oglaša? Ker danes sm ga samo preselil iz starega računalnika v nov.

Edit: Disk ni kriv, ker se ga izklopil iz napajanja, pa je se vedno piskalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeanmike ()

Hammer123 ::

Z visokimi frekvencami ti lahko piska tudi CRT monitor. preizkusi z zmanjsanjem resolucije v igri(govorim iz lastnih izkusenj). drugace pa naj ti Azrael odgovori na to vprasanje, sam nevem vec tocno kaj je bilo narobe.

jeanmike ::

CRT ne more bit ka imam LCD-ja, piskanje pa razločno prihaja iz škatle. Nekje sem prebral da lahko piskajo tudi kondenzatorji ki so na koncu zivljenja, ampak kako je to možno pri 1 dan stari robi?

Golden eye ::

kolkr sem jest poslušu enkrat je tko k da bi neki na plati piskal or. mogoče celo v ramih. je pa res kr neki :\

kitzbrado ::

Odvisno o kako glasnem piskanju se pogovarjamo. Jaz sem recimo opazil, da mi piska maticna - oziroma najbolj sumim piskanje (integrirane) mrezne zaradi tajminga piskanja. Samo v mojem primeru je piskanje precej tiho in se ga slisi sele zdaj, ko sem mocno utisal racunalnik, kar se ventilatorjev tice.

jeanmike ::

piskanje je sedaj bolj tiho in spremlja zvok ventilatorjev, se pa pri obremenitvi piskanje poveča. Zdej nevem za to matično ampak ko sem vstavil mrezni kabel sveti rdeča in oranzna lučka ob kablu, čeprav v navodilih od matične piše da bi morale goret al oranzna al zelena, rdeče pa ne omenja. Piskanje ostane če izštekam mrezni kabel. aja matična pa je Asus P5K

Edit: Pa še zvok kakšen je (posneto s telefonom) pa še nova ugotovitev piska bolj na zunanji strani škatle tam kjer so vsi konektorji (usb, ps2, mrezna)

piskanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeanmike ()

Azrael ::

Poglej naslednji 2 temi in še povezave v njih:
napajalnik piska ob obremenitvah
Ko nekaj časa igram Mi začne piskat v kišti

Kot vidim iz naslednje slike, se zraven 8 polnega konektorja (pol ga je pokritega) nahaja dušilka.

Lahko piska ta. Poskusi se je med delovanjem (ko piska) narahlo! dotakniti njenega jedra (črna paličica okoli katere je navita svetleča se žica) z nekim predmetom, ki ne prevaja elektrike. Če se zvok spremeni ali celo izgine je to to.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

_GiZmO_ ::

Lahko,da je PSU,če je,ga čimprej menjaj!Probaj pa tako,da odlopis PCI power konektor z grafike!
Azrael:če dobro pogledaš,ima jeanmike P5K,ti si dal link za Dlx,ki ma nima enako postavljeni elementov8-)
P5K


P5K Dlx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _GiZmO_ ()

jeanmike ::

Še iz neznanega razloga mi piska grafična. Danes sem nesel zamenjat napajalnik 550W LC6550GP in ko sem ga postavil v škatlo je še zmeraj piskalo. Potem sem odklopil grafično in ne piska nič. Mogoče veste kaj narediti?

Je možno da je na grafični nek mali piskač, ki bi piskal ko ne bi imel dovolj napajanja?

_GiZmO_ ::

Kako to,da ti grafična piska?Meni ni nič piskalo8-O ?LC6550 crknil,po 1 uri granju MOHE!Probaj z močnejšim napajalom!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _GiZmO_ ()

jeanmike ::

Pa saj graficna zahteva vsaj 450W, ta napajalnik pa ima 550W. Kaj bi moral še močnejšega vzet?

_GiZmO_ ::

Kje si to slišal?Navita grafa pod loadom žre okoli 250W!+navit CPU 150W=400W+še diski,cd romi....!To je maxs.!Moral bi zadostova LC,slabo ne bi bilo,če bi imel močnejšega!Jaz imam 500W Enermaxa,pa vse špila,je pa res,da je nekaj razredov razlike med njima!

jeanmike ::

Zdej sem narocil Enermaxa 620W. Upam da bo konec s temi problemi.

icek ::

Najverjetneje ti piska (tako kot meni) kakšna dušilka na katerem od stikalnih usmernikov (switcher). Lahko PSU ali na plati.
Rider of Theli
www.air-tv.net

jeanmike ::

no danes sem dobil enermaxa 620, in ne piska nič več, piskala je pa grafična, insicer zato ker je imela premalo soka, in ima kot nek mikrofonček ki te pol opozarja.. No hvala vsem ka ste mi pomagali, končno dela mašina kot mora :D

batista ::

Zanimivo, meni je tudi med igranjem piskala grafa, imam isto kot ti. Sem mislil da se pač ventilator bolj požene. Ampak kriv je LC 550W! Zanimivo, grafa dobija premalo...kdo bi si mislil.

merlo ::

Živijo jeanmike.
Da ne bom odpiral nove teme te kar tu vprašam.
Kupujem namreč nov računalnik podobnih karakteristik kot tvoj le da bi namesto grafične 8800gts 320 vzel X1950PRO 512.
Zanima me če je LC6550GP-550W napajlnik zadosten.
Glede na to da si ga imel me zanima če je res tih oz. kok glasen je. Kako pa je z Enermaxom Liberty 620W kar se tiče glasnosti.
Lahko poveš kakšna je razlika v glasnosti med LC in Enermax.
tnx

jeanmike ::

glasnost je po moje zadnje kar bi te moralo zanimati, ventilatorja sta pri obeh izredno tiha, LC ima 14cm Enermax pa 12cm. V škatli imam 5 ventilatorjev (12cm) in je mašina skoraj neslišna, še najbolj je slišen disk ko kaj melje. No glede napajalnikov pa ze razlika v ceni pove veliko LC6550 550W = 40€ Enermax liberty 500w 104€. tako da če hočeš zaneslivost ti definitivno priporočam enermaxa. Tiha sta pa itak oba.

Veron ::

si bom sposodil temo, ampak tud sam opažam, da zadnje čase mi iz kište piska (torej visokofrekvečni zvok, konstatno piska, od štarta rač. in glede na obremenitev, piska malo močneje, pa nižje, spet močneje v intervalih nekje 2-3s spreminja). Ni odvisno od obremenjenosti.
Komp X2 3800+@2.5ghz, 4x512ddr1, 8800gt, 2xsata disk, 1xdvdrw, 2x vent 80, napajalnik lcpower 6550 (še stara verzija z 12cm ventom).

Venti niso krivi, sem probal vse odklopit.

>>><<< ::

Če ob obremenitvi piska močneje, potem je definitivno napajalnik.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

steev ::

Verjetno je kar LC.
:|

Veron ::

obremenil cpu z orthosom in kar se tiče piskanja je še vedno v istem tonu, torej ni, da začne piskat oz. se piskanje poveča če obremenim komp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskanje PC

Oddelek: Strojna oprema
131818 (1621) AngelOfDeath
»

zamenjava za matično ploščo asus m2n-e

Oddelek: Strojna oprema
121046 (904) D3m
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605473 (4567) Pyr0Beast
»

visokofrekvenčno piskanje iz računalnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71399 (1399) Veron
»

Piskanje v napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
91663 (1409) Sosedov Pepi

Več podobnih tem