» »

Piskanje PC

Piskanje PC

civava23 ::

Imam PC naslednje konfiguracije :

Matična plošča Gigabyte GA-G33M-DS2R
Procesor Q6600 2,4 Ghz
4 Gb RAM patriot
Nvidia geforce 9600 GT
Disk WD 500 Gb
Na sistemu so XP SP3
napajalnik 550w

Računalnik mi vedno ko procesor laufa na 100 % začne piskati.
Piska sistemski Beeper na matični plošči.
Ne glede, ali je obremenitev z grafiko ( igre) ali je računalik obremenjen praktično brez uporabe grafičnih resoursov, ob polni obremenitvi nadležno piska. Piski so razilčno dolgi, lahko tudi do 1 minute, dokler je pač procesor polno obremenjen. Probal sem izklopiti sistemski beeper v XP pa ne pomaga. Računalnik se ne pregreva( vsaj mislim da ne) , prahu ni, temperature ne gredo čez 55 stopinj.

Kakšna ideja, kaj je mogoče še narediti ?
  • spremenilo: civava23 ()

solatko ::

Če imaš navito, je napajalnik švoh. Poizkusi kaj močnejšega, ne piska ti beeper, temveč napajalnik ali ventilator od procesorja, grafične.

Poldi112 ::

Ja, to se je tudi meni dogajalo. In s tem da je pri meni pomagal sele reset. Precej nadležno zna napajalnik cvilit.

Itak se mi pa farcry2 ni dopadel, tako da ni več problema :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dzinks63 ::

550W lc so radi piskali, sploh pri polni obremenitvi, zamenjaj napajalnik za močnejšega, vsaj 650W lc, ali 550w kake dobre firme.

civava23 ::

Če imaš navito, je napajalnik švoh. Poizkusi kaj močnejšega, ne piska ti beeper, temveč napajalnik ali ventilator od procesorja, grafične.


Računalnik ni navit. Za ventilator sem prepričan da ne piska, ker sem jih ustavil, pa je še vedno piskalo.
Ostane torej napajlanik. Zanima me, če je možno, da ima LC 550 vgrajen kakšen beeper ?

opeter ::

Si ziher, da je napajalnik? Imam isto ATX matično in verjetno isti napajalnik (LC Power Black 2.0 550W ATX2) in na koncu sem ugotovil, da piskanje prihaja iz LCD monitorja.

Sploh takrat ko skrolaš v oknu oz. premikaš okna.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

civava23 ::

Si ziher, da je napajalnik? Imam isto ATX matično in verjetno isti napajalnik (LC Power Black 2.0 550W ATX2) in na koncu sem ugotovil, da piskanje prihaja iz LCD monitorja.

Sploh takrat ko skrolaš v oknu oz. premikaš okna.


Ko scrolaš ona res prihaja do minimalnega - piskanja - brnenja ( ampak moram res dobro prisluhniti da ga slišim), vendar le če imam slušalke priklopljene preko front panela, če so zadaj direktno iz plošče tega ni slišati. Vendar ta zvok je daleč od tega, da bi me motil, ker je praktično neslišen pri vsakdanji uporabi.

Moti me drug zvok, ( piskanje) ki nastane pri polni obremenitvi in je zelo glasno. Skoraj prepričan sem, da gre za zvok ki ga generira nek beeper (iz matična, ali imata grafična in napajalnik svoj beeper), samo kje in zakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: civava23 ()

solatko ::

Poizkusi z močnejšim napajalnikom, verjetno ti piska trafo v napajalniku. Na plošči in grafi razen ventilatorjev nima kaj piskat.

civava23 ::

Poizkusi z močnejšim napajalnikom, verjetno ti piska trafo v napajalniku. Na plošči in grafi razen ventilatorjev nima kaj piskat.


Izremil sem porabo napajalnika s tem
http://www.enakupovanje.si/product/CONR...
ko procesor dela na 100% in PC piska ( tuli). Poraba je med 240 do 260 W, tako, da mislim, da bi moral biti 550 W napajalnik dovolj.

AngelOfDeath ::

Poizkusi z močnejšim napajalnikom, verjetno ti piska trafo v napajalniku. Na plošči in grafi razen ventilatorjev nima kaj piskat.


Izremil sem porabo napajalnika s tem
http://www.enakupovanje.si/product/CONR...
ko procesor dela na 100% in PC piska ( tuli). Poraba je med 240 do 260 W, tako, da mislim, da bi moral biti 550 W napajalnik dovolj.



Mislim da piska napajalnik, ker je polno obremenjen. :)
edit: Slovnica

Valvoline ::

To je skoraj 100% neki kondenzator proti koncu. Lahka je gor na plato,na napajalniku,grafični....
Vse je mogoče.

solatko ::

Poglej 550w je špica na kateri napajalnik zdrži nekaj trenutkov, stalno obremenitev zdrži tam okoli 300w, za tvoj računalnik, bi bil dosti kakšen enermakx ali na tem nivoju napajalnik, okoli 500w, LC power pa moraš vzeti malo močnejši - npr. 650W pa navzgor. Verjemi, da bo 100w močnejši napajalnik rešil vse tvoje težave.

civava23 ::

Najlepša vsem za vašo pomoč.

Izgleda da sem našel ( vsaj upam tako) vzor zakaj PC piska.
V Biosu sem popravil v PC health status CPU Warning Temperature iz 60 stopinj na 80 stopinj in sedaj je ne glede na to, kako je obremenjen računalnik ( delal 8 ur na full) ne piska več.

Zanimivo pa je da ko sem meriil temperature z Speedfan programom mi je kazal max temperature okoli 55 stopinj ( zato tudi nisem pomislil na pregrevanje), Everest ultimate pa sočasno kaže 10 stopinj višje temperature ( ki pa so seveda presegle mejo alarma 60 stopinj in je zgleda zato piskalo).
Kaj ti programi ne zajemajo tempratur vsi iz istih senzorjev ?

AngelOfDeath ::

Odvisno kako ga nastaviš. No glavno da ni bilo kaj hujšega.
edit: Slovnica


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zamenjava za matično ploščo asus m2n-e

Oddelek: Strojna oprema
121053 (911) D3m
»

Problem pri zagonu/zmrzovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
401197 (997) solatko
»

Napajalnik LC 550W LC6550 oddaja periodičen visok zvok

Oddelek: Strojna oprema
221606 (1138) ZeRo_X
»

iz kje izvira ta zvok?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232030 (2030) Veron
»

Piskanje ob obremenjenosti

Oddelek: Strojna oprema
162255 (1891) miko 55

Več podobnih tem