» »

[seminarska] Komedija.

[seminarska] Komedija.

pŁexXxi§ ::

Haj vsem skupaj! Mam eno prošnjo za vas.

Na faxu morm nardit seminarsko. Čez približno 14 dni morm že oddat kratek osnutek seminarske. Rok za končno oddajo pa imam 21. Novembra, torej kmalu!

Naslov seminaske: predstavitev filmskega žanra “komedija” in umestitev med ostale žanre.

Sem šla gledat za literaturo v univerzitetno knjižnico v mb, pa nisem našla nič konkretnega o komediji. O filmu je full velik pa o zgodovini filma, da bi blo pa čist mal več konkretnega o komediji pa ni. Pol pa na naetu iščem kaj o komediji, na slovenskih straneh, pa full nič ne najdem. Je pa zlo velik o komediji v ostalih jezikih. Največ v angleščini! Sam tu bi si pa mogla prevajat, pa mi to vzame ogromno časa.
Mogoče pozna kdo od vas kak spletni prevajalnik ki bi sproti prevajal besedilo? Baje da obstaja. So tud programi baje ki si ga kao morš kupit, sam to pa zopt ne bi šlo.
Dva prevajalnika sem našla, ampak nista čist točna, ne prevedeta fajn :(

A pozna kdo od vas spletno stran v slovenščini kje bi pisalo mal več o filmski komediji, oz. Da bi čim več pisalo?

Al pa tud knjigo recimo če kdo pozna? Kej naj najdem literaturo?


Hvaala lepa vsem za pomoč! :)

Čao. Larisa

Azrael ::

Samo za prevajalnike. Takih, ki bi lepo prevedli kar avtomatsko žal (še) ni.

Njihov rezultat moraš v vsakem primeru še vedno pregledati in popraviti , ni druge. OK lahko pustiš, samo je rezultat podoben temu, kot prvo sporočilo uporabnika Torpark.
Nekoč je bil Slo-tech.

Gandalfar ::

stare diplome npr. in njihove vire?

@nny ::

Pred kratkim sem v KOŽ- u listala Filmsko enciklopedijo, urednik Peterlić Ante. Vsaj mislim, da je bila ta.8-)
Sicer so me zanimala gesla drama in znanstvena fantastika, ampak gotovo je bila noter tudi komedija. Ob vsakem geslu imaš opis, naštetih nekaj predstavnikov, zgodovino in povezave na druga gesla v knjigi.

Bob Rock ::

Tebi je sploh jasno kaj studij pomeni?
Da moras neko stvar nastudirat, ne pa samo copy/paste...
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

John Abruzzi ::

Ja kr slovar v roke pa prevajat:P

John Abruzzi ::

Drugače pa ne obstaja slovar, ki bi ti kar prevedu brez obdelave. Še najbolši je TALE, vendar je plačljiv, demo maš pa zaston.

pŁexXxi§ ::

hvala VSEM za odgovor.
malo ste mi pomagali.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filmi, filmi, filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
207669 (727) kuglvinkl
»

Hitri in drzni 5, Dexter in Crysis 2 prvaki torrentov leta 2011

Oddelek: Novice / Ostale najave
3814809 (12605) Jst
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21729803 (16310) KontraCepec
»

Disney bo online ponudil zastonj TV serije

Oddelek: Novice / Ostale najave
286881 (4903) coldman
»

Predlagajte filme... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10620742 (18503) Alexius Heristalski

Več podobnih tem