» »

AMD Phenom

AMD Phenom

««
26 / 27
»»

Brane2 ::

Mogoče jim je pa tudi poln ku*ac AMDjevega nategovanja, ko delajo plate za neopbstoječe produkte.

JEbat ga, razvoj stane in če imaš nekaj v fazi napol narejenega, potem pa ne veš kakšni bodo novi CPUji, koliko bodo dobavljivi, če sploh pridejo, o datumu je pa sploh "nevljudno" govorit, potem se sčasoma tudi naveličaš metat denar stran skozi okno.

AMD ima sedaj to, kar si je sam zakuhal. Imo čisto upravičeno.

Ampak kljub temu nove plate niso videt tako slabo, obstoječ Phenom je čisto O.K., novi pa so videti še boljši.

Najbrž stvar ni varen nakup za vsako stranko, določene potrebe pa pokrije več ko solidno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

tule MSI 790 GX + SB 750:

http://geizhals.at/eu/a358594.html

http://www1.atelco.de/1Ao9C0yNBp0-rE/ar...

zaloga je zelena.

18.8. bi jo naj že meli.

Brane2 ::

Tale mi je še bolj všeč:

Elitegroup A790GXM-A, 790GX
On the journey of life, I chose the psycho path.

Volta ::

Jaz na tvojem mestu ne bi kupoval EliteGroupa. Govorim iz lastnih izkušenj.

// No, sicer je tega že kar lep čas, tako da so se morda vmes popravili. Nevem, povedal sem samo svojo izkušnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

x45 ::

ne zgleda slabo tale sam ni na zalogi. Sem pa mel en elite socket A pa je neverjetno konstantno napetost držal.

Adrijan0 ::

sm meu esc in amd 1800. V čemu je bila težava? Da ni delal na privzeti frekvenci :)), moral sem ga imeti navitega, sicer se pc ni botal. LOL

PrimozR ::

še nekaj zelo zanimivega o ploščah in navijanju AMD vs. intel:

Se ja kdo zavzel da proizvalalci high end plošč zapostavljajo AMD in to kr precej...

Za phenoma so komaj spravli 5 fazno napajanje na ploščah, mogoče ma katera 6 .

ASus P5q 775 pa ima 8 fazno, so pa tudi modeli z 16 faznim napajanjem.

Z tako ploščo - napajanjem bi se AMD lepše navil.


Asus Crosshair na 780a čipsetu. 10 fazno. Takisto M3N-HT. Kje so boljša navitja? Spet trditve jemlješ iz vreče, brez da bi preveril podatke. Itak pa ni važno št. faz ampak kvaliteta le-teh. 16 fazno napajanje na Asuskah ima zelo slabe induktorje.

OmegaM ::

Tudi sam imel slabe izkusnje z elitkami, to pa res, heh, drugace pa zelo zadovoljen bil z masino z MSI K7T turbo plato, pa 1 giga ram SDR, masina se sedaj laufa super, gor pa 1700+ tbred :D

Drugace pa tudi Asus me ni pustil na cedilu.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

x45 ::

Eno navitje 9850 BE ki bi šlo še višje če bi mel vodno. Orthos stable.

http://www.amdgeeks.net/overclock/763

M-XXXX ::

Bi lepo bilo videti kašen screenshot te stabilnosti. Ker napišem lahko tudi jaz da je moj stabilen na 4500! Ker tole brez zamere je kar teško verjeti- Cpu-z naredi na 3500 stabilen pa je ravno toliko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

DJ MartiNi ::

Da ne bo kake pomote kar se tiče težav AMD+ plat. Znano je da nekatere plate ne podpirajo bolj požrešne CPUje (125W in 140W) ali pa jih celo BIOS ne podpira. Proizvajalci plat imajo Intela v prvem planu, AMD pa nekako zanemarjajo, za kar si je kot je že Brane2 omenil v določeni meri kriv sam. Južni mosti pa prav tako predstavljajo problem. Omenil sem že slab performens USBja in ne pretiranega navijanja Phenomov z trenutnim SB600. Kar se USBjev tiče težavo odpravi že SB700. Na SB700 se da zaslediti 6 SATA2 portov, katerih je na SB600 samo 4. SB750 pa prinaša še RAID5 in boljše navijanje. Očitno pa zaenkrat še ni odpravljena težava, ko omogočiš RAID v BIOSu, se sistem ne zažene. V Native IDE pa dela OK. Lahko pa da bodo težavo odpravili že z novejšim BIOSom.

...I am however having issues in trying to get a RAID setup. Whenever I enable RAID in the BIOS I can not get the system to boot without crashing BSOD telling me to run checkdisk.

Whenever I set it to RAID or AHCI it crashes on me. What the heck is AHCI?? The system will only boot in Native IDE mode.

Anyone have any ideas on this one? I realize this BIOS is probably not 100% stable yet so maybe thats the issue?


In potem še reply na tole kar sem že prej prilimal pa bom zaradi boljšega razumevanja še enkrat:

this is the same SATA AHCI problem that SB600 had problems with....I had read somewhere that it still hadn't been fixed...I think I mentioned it in a post I made on the Phenoms troubleshooting guide, in the thread for the Clock Interrupt BSOD...

I struggled for a long time to get it to accept the RAID drivers.... you have made a RAID Driver floppy havn't you....you'll need to use that to get the drivers installed at OS install....as usual with RAID....

And if you have a SATA DVD-RW swap it for an IDE one if you can.... thats how I eventually got Vista to install..... took out my SATA DVD-RW, installed an IDE DVD-Rw from my other machine, installed Vista, got all patches and updates incl. SP1 etc.... then removed the IDE DVD-RW and re-installed the SATA DVD-RW, performance was dire though and gave me occasional non-boot disk errors at boot.... it seems to me that for some reason the RAID controller (SB600) now SB750 can't differntiate between the HDD's and the DVD-RW as to which device to boot from, so it will occassionaly try to boot from the DVD-RW, and gives the error message saying no boot disk detected restart etc..etc...

So I ended up sticking with the the IDE DVD-RW in the Phenom and AMD mobo machine..... its the biggest problem with the AMD southbridges right now I imagine....


Tista Elitka pa ima celo dva LANa. Še prenekatera high-end plata ima samo enega. Sicer je dovolj za večino uporabnikov eden pa vendar vseeno. Nima pa DVI izhoda.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

PrimozR ::

Z AHCIjem se ne zažene v kakšnem smislu? Sploh POSTA ne ali? Ker vem, da za AHCI mode na SATA 2 diskih potrebuješ SATA drierje, ali na disketi, ali pa slipstreamane v XP inštalacijo. AHCI pa prinese SATA 2 bombončke, kot je npr. NCQ.

Brane2 ::

Kar se problemov SB750 tiče, so vsi videti bolj SW narave, kar pomeni, da jihna Linuxu najbrž ne bo videti.

Kar se HW RAID-a tiče, zaenkrat SW RAID rula. Sam dosegam brez problema na DC 6000+ 300MB/s pri branju in 200MB/s pri pisanju na RAID-6.
Če uspejo izkoristit tisti prcoljak od HW XOR vezja ali pa ne v čipu, mi je praktično vseeno.

Tista Elitka pa ima celo dva LANa. Še prenekatera high-end plata ima samo enega. Sicer je dovolj za večino uporabnikov eden pa vendar vseeno. Nima pa DVI izhoda.


Saj to je full dobro. DVI izhod mi ni taka panika, ker na delovnem stroju itak furam resno grafikuljo, na strežniku pa je fajn imeti vdelano takrt, ko rabiš terminal. Poleg tega bo sekala za izvajanje kakih npr RAID-6 preračunavanj z grafikuljo, sideport bo pa naravnost idealen kot vmesni buffer. Tko bi dobil v efektu MEGA HW RAID-6, ki bi lahko do tsitih 6 portov peljal scat vsako HW RAID kartico...

Odvisno od tega kaj znajo ATIjevi shaderji, se mogoče da napisati kako rutino za firewalling ali kaj petega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

DJ MartiNi ::

Mislim da je težava pri uporabi RAID polja in sočasne uporabe SATA optične enote. SB zgleda da v tem primeru razloči SATA optično enoto kot trdi disk z operacijskim sistemom in se hoče bootat z nje. Bolj podrobno je napisano v tem forumu.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

Mislim da je težava pri uporabi RAID polja in sočasne uporabe SATA optične enote. SB zgleda da v tem primeru razloči SATA optično enoto kot trdi disk z operacijskim sistemom in se hoče bootat z nje. Bolj podrobno je napisano v tem forumu.


gledaM tvoj podpis pa me zanima če bi nam zbenčal phenoma na 780g plošči v 3D mark 05 in 06 z najnovejšim catalystom:

z integrirano grafo ( navito / nenavito )
z HD 3870
z obema - hybrid CF

Enoi pravijo da pri močnejših grafičnih ne da velik zraven, pa da vidimo.

DJ MartiNi ::

Stvar z Hybrid CF je z čipsetom 780G taka, da IGP lahko povežeš z HD3450 ali HD3470 v operacijskem sistemu MS Vista.

790GX pa naj bi omogočal povezavo tudi ostalih kartic. Nisem povsem prepričan. Bom morda kasneje malce raziskal zadevo kako je s tem Hybrid CF.

No če je to res, potem bom malce stestiral Hybrid CF, ko bom imel 790GX+SB750 plato.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Brane2 ::

Kdo prodaja pri nas ECS ?

Jaz bi se poigral s tisto Elitko...
On the journey of life, I chose the psycho path.

DJ MartiNi ::

Bojim se da nihče. Že lep čas nisem nikjer na SLO ceniku zasledil katero od Elitk. Nekaj mesecev nazaj sem se menil z prodajalcem v AGTju o matičnih ploščah in je tudi omenil, da kak EPoX pa ECS (mislim da je obe znamki včasih zastopal MlacoM - za EPoX sem 100%, za ECS pa ne) niso več aktualne plate, ker so se kvarile. Za malce višji denar pa že dobiš recimo GigaByteovo plato, ki je bistveno bolj vzdržljiva (kvalitetna). Tako da imamo trenutno na SLO trgu večinoma ASUSove in GigaByteove plate. Kak Foxconn pa MSI seveda je tudi prisoten tu pri nas. In seveda Asrock. Ostalo pa bolj v manjšini ali pa sploh ne.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

PrimozR ::

Foxconn sem mennaj da če še ne, pa bo vedno bolj zastopan. Le-ta se namreč vedno bolj iz OEM trga dviga tudi v retail. Blackops, Dreadnought in podobne plate so pač zelo kvalitetne in odlične navijalke. Seveda, ko so pa DFIju pobrali ogromno inženirjev.

Škoda je, da na slovenskem trgu ni več DFIja... Zadnje čase delajo zelo dobre plate.

DJ MartiNi ::

Ja škoda je da DFI ni več prisoten v SLO. PC Hand ga sicer ima na svoji strani, torej naj bi bil uvoznik v SLO še prisoten, vendar pa imajo na ceniku samo eno staro plato.

V tem reviewu 790GX+SB750 sem pa čisto slučajno našel nekaj malega napisanega v vezi s prej omenjeno težavo južnega mostu (AHCI issue in pa po poročanju nekaterih uporabnikov AMD foruma tudi RAID). No na SB750 tega še niso odpravili.

This is actually a new chip, but apart from ACC, we're looking at the same core logic as the SB700, which is essentially a die-shrunk SB600. Unfortunately, AMD's longstanding issues with AHCI Serial ATA controller configurations persist in the SB750, all but forcing users to run the south bridge in plain old IDE mode. That's not the end of the world, but IDE mode doesn't support Serial ATA perks like hot swapping and Native Command Queuing.

SB800 pa naj bi imel rešeno tole težavo. Upam vsaj.


No iz tistega reviewa je razvidna še ena zanimivost glede delovanja ACCja, ki omogoča boljše navijanje Phenomov:

The most interesting element of the chipset for enthusiasts may be the Advanced Clock Calibration capabilities built into the new SB750 south bridge. AMD's ATI acquisition pays big dividends here, allowing the SB750 to reprogram internal Phenom processor timings to improve overclocking. With our X4 9850 Black Edition, ACC is good for a 300MHz clock speed boost, and that's not bad at all.

Izgleda da južni most z uporabo tega ACCja preko 6ih pinov spremeni dostopne čase v samem procesorju, kar privede do možnosti povišanja same frekvence CPUja.


Kar pa se Hybrid CF tiče pa zaenkrat nisem našel nobenih konkretnih informacij o podpori GPUjev. Vse zgleda da zaenkrat ostaja mogoč le na HD3400 seriji in v Visti. AMD:

ATI Hybrid CrossFireX™ Technology
Based on ATI CrossFireX™ multi-GPU technology, ATI Hybrid CrossFireX™ takes the gaming experience on a mainstream Windows Vista® PC1 to the next level. When combining an AMD 780 Chipset with an integrated GPU and a discrete ATI Radeon™ HD 3400 Series2 or ATI Mobility Radeon™ HD 3400 Series GPU, ATI Hybrid CrossFireX™ combines the GPU performance and delivers high-quality gaming images onto a single display.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Sem na AMD forumu postavil vprašanje o tisti elitki in dobil zanimiv odgovor:

KLIK !
On the journey of life, I chose the psycho path.

DJ MartiNi ::

Na XS forumu je mislim da v tej temi tudi nekaj malega napisano glede tiste Elitke.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

No pa da se spet še jaz umešam v te vaše debilne debate... Upam da s tem nebo kdo mislil da podpiram X45.
Je pa dejstvo da je na intelovi strani še očitno dosti več X45-ov.

Ja resnica je da intel marsikaj plača zato da potem eni hvalijo njegove proizvode (včasih opravičeno, velikokrat pa ne). Na žalost je pa pač veliko ljudi ki bodo vedno podpirali nekaj zakar še sami ne vedo zakaj podpirajo... Tako kot je naprimer v večini slovencev VW-ov avto oh in sploh kvaliteten in zanesljiv navkljub dejsvom da delajo avte ki so v zadnjem času med najbolj kvarljivimi... Isto velja za vsa ostala jajca iz nemčije.

A kdo ve koliko podjetij ima pogodbo z intelom da dobijo njihove proizvode kak % ceneje le če nebodo prodajali amd-jevih produktov? Itak voda na mlin če moraš uničit konkurenco, zaradi katere nemoreš svojih cen navit v višave... A kdo ve koliko tožb je vloženih proti intelu zaradi izkoriščanja monopola? Mirno lahko rečem da je glede tega intel še najbližje microsoftu. Nekaj jih je že izgubil in resnično upam da jih bo še več (te tožbe ni vložil AMD da nebo kakšne pomote).

Upam pa da veste kako se pišejo članki v revijah. Tist ki plača vedno zmaga... Če te pa konkurent kje premaga ga pa tega pač ne objaviš (vemo pa pomoje vsi kakšno podporo imajo eni in kakšno drugi - VW pa to ne?).

Če se pa osredotočimo na slovenski prostor pa lahko povem da veliko objav testov v slovenskih revijah naroča podjetje za katerega sam osebno vem da ima zgoraj omenjeno pogodbo.

No to je za danes na kratko vse o "ovcah" ki neznajo niti malo pomislit s svojo glavo in raje slepo verjamejo da je trava ki je na njihvovem pašniku pač najboljša.

Res da AMD v zadnjem času ne blesti kar se tiče CPU-jev, si pa vse eno zasluži dosti večjo podporo kot pa jo je v zadnjem času deležen.
Jaz osebno se nebi branil da bi se še enkrat zgodil tak bum kot ga je naredil AMD ko je izdal Athlona 64 in zato da bi bil tak bum mogoč mora firma obstajat. Phenom 9850 in 9950 sta procesorja vredna svojega denarja in se mirno primerjata z cenovno primerljivo konkurenco. Ampak vsak raje kupi intel, ker pač vse ostale ovce kupujejo intel...


Kakorkoli že moram se podpisat pod tole, popolnoma si zadel bistvo o Intelu in njegovih propagandističnih metodah , VW ju in avtih, Slovencih in njihovem črednem nagonu ( pa nismo samo slovenci taki ).

8-)

Adrijan0 ::

Nekateri niso resni. x45, povej mi 1 vrzork zaja bi moral kupiti AMD, če je intel cenejši, bolši in po vseh testih zmaga. Ne mi lepit nekih tvojih fantaziskih testou, preprosto mi povej, kaj pridobim če več plačam za amd?

Meizu ::

Tudi mene to močno zanima ja.

PrimozR ::

Govorimo o npr. Phenom vs. Q6600. Ki zame npr. niti pod razno ne pride v poštev. Dual core še, a nisem opazil neke bistvene razlike med dual in single core. Ajde, če se neka zadeva obesi oz. požre 'cel CPU', to pri dualu ni tako kritično. To je pa to. C2D ali X2, no brainer. Atom ali 2000+, popolnoma druga zadeva :D SKupaj s 780G čipsetom dobiš več za manj energije. A na rahlo več prostora, kar pa pomeni še boljšo nadgradljivost. Škoda je le, da ta proc precej zabaše že gigabitna mreža oz. DVD film. Če bi bil HD capable bi bilo to super.

DJ MartiNi ::

Razlik v cenah ni ravno velikih. Če pač potrebuješ procesor s čimveč jedri, Phenom sploh ni slaba izbira. Za dobrih 92€ se že da dobit trijedernika 8450. Štirijedrnika 9550 z B3 steppingom pa za 135€. Odvisno kaj ti bolj ustreza. Za igre je trenutno Core2Duo najbolj primeren. Coreti se v igrah zelo dobro izkažejo. In tako bo verjetno še lep čas. Vsaj vse dokler ne bodo igre izkoriščale več kot dve jedri, bo Core2Duo pred X3 Phenomom. Pri platah pa se je situacija za Phenome z prihodom 780G+SB700 malce izboljšala. Prihod 790GX+SB750 bo pa zadevo še malce nadgradil. In pa seveda nadgradnja kombinacije 790FX+SB600 na 790FX+SB750. Prihodnost torej le ni tako črna. Še 45nm Phenomi pa bo situacija še nekoliko boljša.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

plošče maš že sedaj zlo dobre z n force ćipseti, ki pariraJO oz presegajo nov 790GX.

to so 780a sli in 750a sli, v high end segmentu pa še poceni so. Edino kar bi lahko blo je navijanje bolje za 790GX. scori pa so povečini boljši.
tud asrock ma ugodno in spodobno plato z 780a čipom in tri way sli.

en test:

http://techreport.com/articles.x/15161

cene:

http://geizhals.at/eu/?cat=mbamd2p&xf=3...

http://geizhals.at/eu/?cat=mbamd2p&xf=3...

integrirani čipi 8200 in 8300 od n vidie ravno ne sledijo 780g amd jevemu čipsetu so pa tud dobri

PrimozR ::

Njah, kar se tiče integrirane grafike, 780a all the way. IMO je za en low power internet, word, muska in mogoče kak film PC (zamenjaj presledke s pomišljaji :D) boljša izbira AMD. Čeprav so Celeroni (775) močni in nepožrešni, vseeno IMO pri plati prišparaš več. Pa še kak špil lahko odšpilaš, če je res nuja.

M-XXXX ::

Nekateri niso resni. x45, povej mi 1 vrzork zaja bi moral kupiti AMD, če je intel cenejši, bolši in po vseh testih zmaga. Ne mi lepit nekih tvojih fantaziskih testou, preprosto mi povej, kaj pridobim če več plačam za amd?

+1

A misliš da bo odgovoril? Saj vidiš da se je že izognil odgovoru!

Adrijan0 ::

DJ MartiNi, 9550 ni nikjer niti primerljiv z q6600 ki stane par evrov več. Jaz igre ne igram, tako da mi je ravno. Ta x45 hočem samo da mi pove, kje vidi prednost pri nakupu amdja.

edit: m-xxxx, upam da bo odgovoril, ker človek ni resen. Pravi mi da sem intel fun. Kupim pač kar je boljše za tisti čas in kar mi bo bolje služilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

BuBBle.D ::

Adrijan0 ne sekiraj se, za njega smo vsi, ki hočemo več za svoj denar, fanboyi.;)
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

x45 ::

Ker sem drgač zlo dosleden si zaslužijo vsi ostali pojasnilo:

podležem izmikavtom, in sploh tistim ki se neskončno spenevedajo ne odgovarjam - so zguba časa, ostalim pa.

M-XXXX ::

Ker sem drgač zlo dosleden si zaslužijo vsi ostali pojasnilo:

podležem izmikavtom, in sploh tistim ki se neskončno spenevedajo ne odgovarjam - so zguba časa, ostalim pa.


Z drugimi besedami NIMAŠ odgovora? Se mi je zdelo. Toliko kdo v prazno natepava:D

PrimozR ::

Ker sem drgač zlo dosleden si zaslužijo vsi ostali pojasnilo:

podležem izmikavtom, in sploh tistim ki se neskončno spenevedajo ne odgovarjam - so zguba časa, ostalim pa.


Tole je odgovor študenta 1. letnika komunikologije na FDV. Nekoga, ki bo pri 30+ prodajal sladoled. Oz. _KR NEKI_. Podležeš izmikavtom. In sploh tistim, ki se neskončno sprenevedajo. Podležeš. In odgovoriš. Ali kaj? Zakaj pol na koncu 'ne odgovarjam'? Glede zgube časa je pa zguba časa prepričevanje tebe v resnico. Ampak pač branimo potrošnike, tako da je vsaj nekaj dobrega.

x45 ti si meni kot en vernik. Američani, kristjani, so tvoja slika. Zagovarjajo boga, kul. TI pa AMD. Kul, ampak ko oni hočejo spremeniti šolstvo iz evolucije v genezo, je pa rpeveč. In ko v muzeju pridejo do eksponata z datiranjem na osnovi radoaktivnega ogljika jim, neverjetno, kar naenkrat, zmanjka časa. Tebi pa zmanjka časa oz. te kar zmanjka, ko nekdo dokaže, da govoriš neresnice. Čistokrvni vernik. IMO takih AMD ne potrebuje. Pojdi na Xtremesystems forum in si oglej poste Nasgula. Popolnoma enak tebi. Le da je zagovornik Intela. Evo njegov post iz teme, kjer se nekdo sprašuje, zakaj ej folk izbral intel sistem namesto AMD sistema:

ALL OF THE ABOVE TO THE POWER OF 10!

Intel Rules!


Yes, overclocking is one part of the performance (like staryoshi pointed out) and therefore I have never been impressed with what Advanced Mediocre Devices has offered in that part of the field: http://www.overclockers.com.au/artic...?id=452447&P=4

__________________________________________________ __________


Now, let's close the thread before the entire legion of the advanced mediocre devices cheerleading squad shows up as they always do whenever the name is mentioned in the Dark Side.
'cause as they know, the truth hurts 'em.


Takili, kot sta vidva, mi gredo na bruhanje. In čeprav sem miroljuben človek, bi za take spremenil mnenje o tem.

EDIT: tale post je odličen, sicer je bolj pomemben podpis, kot pa sam post :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

echo ::

namesto clock to clock, primerjajte price to price

x45 ::

9550 X4 box naj ugodnejši pr nas:

http://www.swedata.info/trg/detajl.php?...

PrimozR ::

x45 še vedno nimaš odgovora?

Brane2 ::

Odgovor bi bil OT. Tu je temna Phenom, ne Phenom vs Qxxx itd. Omejena odstopanja so dovoljena, a tovrstne primerjave generirajo maratonske kroge.

Držite se teme, prosim.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

In če vam je toliko do te primerjave, pač ustvarite zanjo novo temo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

M-XXXX ::

9550 X4 box naj ugodnejši pr nas:

http://www.swedata.info/trg/detajl.php?...


Ponovne ne odgovori in btw je ugodnejši ampak tudi počasnejši! Veš da je 2140 še ugodnejši od tega Phenoma???

XCom ::

Ja še mal pa boste še P4 not vrgl....ki so bla živa jajca, pa jih je folk še zmeral nabavlal. Vsaj sobe ni blo treba ogrevat.

Adrijan0 ::

x45 sam želi to. Tako da če tolko napenja zadevo, bi blo fajn videt da tud odgovori.

Brane2 ::

V bistvu ne bi blo fajn. Cut'n pasetal bo par maratonskih postov z dvemi bazilijardami linkov in za pol solidnega RAIDa quoteov, nakar sledi Homer vs Bart SImpson debata v stilu "You are stupid, no YOU are stupid, NO _YOU_ are...".

Čas bi bil da že enkrat nehate smetit temo, ali, če vam je toliko do tega, odprete novo temo.

Tam boste OT in lahko lovite lasten rep po mili volji.

Tu pa bib lo fajn imeti že enkrat koristne in predvsem OT informacije, da lhako tisti, ki jih to zanima, najdejo kaj o procih, platah, BIOSih, različnih pasteh itd, ne da bi morali brskati po smeteh...
On the journey of life, I chose the psycho path.

pirlo ::

V bistvu ne bi blo fajn. Cut'n pasetal bo par maratonskih postov z dvemi bazilijardami linkov in za pol solidnega RAIDa quoteov, nakar sledi Homer vs Bart SImpson debata v stilu "You are stupid, no YOU are stupid, NO _YOU_ are...".

Čas bi bil da že enkrat nehate smetit temo, ali, če vam je toliko do tega, odprete novo temo.

Tam boste OT in lahko lovite lasten rep po mili volji.

Tu pa bib lo fajn imeti že enkrat koristne in predvsem OT informacije, da lhako tisti, ki jih to zanima, najdejo kaj o procih, platah, BIOSih, različnih pasteh itd, ne da bi morali brskati po smeteh...

Se popolnoma strinjam.

x45 ::

Tudi N vidia bo imela ACC v čipsetu za Phenome:

http://techreport.com/discussions.x/153...

OmegaM ::

Ok, sicer ni lih phenom, ampak vseeno, ce se ze govori o nabavi procesorja, plate za phenom, itd. ...

S kolegom sma studirala kaj za vraga naj nabavima, procesor plato...

ker je prej imel semprona 2500+ in je res ni glih nekako zahteven sma po netu pobrskala in nabavila AMD 3800+ x2 AM2, zraven k temu po pogledih na forumih, testih in nasvetih se plato Gigabyte GA-MA78G-DS3H, seveda ze zato ker sva si hotela pustiti odprto opcija za po novem letu.

Komponente katere so mu ostale od prej je torej bila kista, disk nek Maxtor 160 giga, PATA, dvd pekac in skratka to je to, torej za sva za skoraj đabe nabavil super racunalnik, kateri ima se soliden potencial v navijanju, ta grafa onboard paje dovolj, da komot in brez blokiranja na resolucijah 1024 x 768 in solidni grafiki poganja recimo sudden strike 3, kako avanturo ala Perry Rhodan ali Jack Keane, ...

V glavenem super zadevica ...ima pa se 2 x sli ce bi si mogoce kaj zazelel boljsega in se dihalnih poti za phenoma ...

Zaenkrat se ne boma navijala, ker nima potrebe, ko bo pa boma ziher izkoristila.
Upam da nisem prevec zgrasil teme in toliko o vsaj low budget AM2+ plati za 72 €.

Sedaj pa upam da me ne boste popljuvali :D

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

PrimozR ::

Tale plata ima Crossfire, ne SLI.

OmegaM ::

Imas rav, sem se v glavi zatipkal ...
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

DJ MartiNi ::

Čipset 780G ima podporo za samo hybrid cf. Tako da ta plata nima crossfire podpore. AMD chipseti.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300
««
26 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858577 (22087) Meizu
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817505 (5526) x45
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866659 (4711) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413358 (8635) Racunalnik
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312666 (8883) gruntfürmich

Več podobnih tem