» »

zaznavanje senzorjem s kamero

zaznavanje senzorjem s kamero

kocba ::

Hey!

razmisljam, razmisljam in razmisljam.....vem da sem videl na tveju enkrat, vendar nevem kako in kaj. Skratka, zanima, ce obstaja kamera s katero bi lahko zaznaval nekaksne senzorje (IR zarke ali pa kaj podobnega), tem senzorjem pa bi lahko pol programsko spreminjal sliko na racunalniku.

Sem iskal na googlu, samo nisem nic kaj najdel. Da bi vsaj vedel pod kaj nja iscem.

andromedar ::

Misliš koga oropat? Upam da ne.

IR žarke lahko zaznavaš tudi s kamero, ki jo imaš vgrajeno v GSM (posveti si z daljincem not pa boš videl). Kako bi pa spremenil sliko kamere pa ne vem...
Eh?

kocba ::

Ne bi nic ropal.

pac recimo, ce imam jaz senzorje na sebi in me nekdo snema s kamero, pol pa bi na compu programsko s pomocjo senzorjev lahko spreminjal sliko, in tako bi jaz lahko bil, recimo kenguru. Senzorji bi mi dali samo koordinate, kak se slika spreminja.

Obstaja ze kaj takega?

opeter ::

Aha, torej ti rabiš nekaj podobnega, kot ga imajo pri 3D računalniški tehniki filmarji, mislim tisti, ki delajo efekte, npr. kaskaderX dela neke prave človeške gibe, nakar njegove gibe prenesejo v računalnik, tam pa ga zamenjajo za nek 3D model, ne?

EDIT: tehnika se imenuje Motion Capture. Za smrtnike je zaenkrat še predraga.

Filmček na to temo
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kocba ::

nekaj podobnega temu sem mislo. Vendar mene zanima bolj tehnologija, na kasen nacin zaznava kamera senzorje.
Ce se da dobit kaksen hardware, pa ti pol sam napises software za to.

kocba ::

Bi pa jaz rabil to bolj za staticne objekte, tako, da ne rabi bil tak advance, kar prinese tudi nizjo ceno verjetno.

rfmw ::

Naredi tako:


Zalepi na ključne dele telesa (dlani, komolci, glava, kolena, stopala) dobre svetlobne odbojnike (ali nalepke ali mačja očesa od kurirčkov), obleci se v črno in se postavi pred 1-2kW reflektor. Na kameri bi se morali potem zelo dobro videti točke odbojnikov, ostalo pa manj. Potem pa obdeluj sliko/video, kolikor te je volja...

Pa pokaži rezultate (tudi vmesne) tule!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alarm za manjso kmetijo

Oddelek: Loža
254200 (3140) Bud_Bundy
»

Microsoft izdal Kinect za Windows

Oddelek: Novice / Konzole
166622 (4360) enadvatri
»

Playstation 3 - Move VS. Xbox 360 - Kinect (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6916352 (14553) Bor H
»

Prepoznavanje predmetov s pomočjo kamere

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
372704 (1941) javr
»

Webcam na daljavo ?

Oddelek: Kaj kupiti
61122 (962) sid911

Več podobnih tem