» »

Q6600

Q6600

wisky ::

Prosim če mi lahko poveste kakšno spletno stran kjer bi lahko kupil procesor Q6600 G0 stepping brez BOX hladilnika?

biokill ::

wisky ::

Ko sem ga vzel iz škatle mi je quad padel 20 cm iz rok na tepih. Zdaj pa se bojim da ne bi delal. ali pa moteno deloval?? Prsoim za hiter odgovor

PrimozR ::

Nihče ti ne bo garantiral. Ampak precej verjetno bo delalp. Heck, če mi je mobitel preživel vso zlorabo, zakaj ne bi proc preživel 20 cm na 'mehko' preprogo... Sploh ker ima IHS in se jedri ne moreta okrušiti.

PrimozR ::

Sicer pa tole paše v strojno opremo. Gladko. Tukaj nima kaj iskati.

wisky ::

kaj pa jedra se ne morejo poškodovati??

PrimozR ::

Še enkrat preberi moj post pa ti bo jasno... :\

wisky ::

vredu

Jok3r ::

jz bi ga stran vrgu pa novga kupu

PrimozR ::

AL pa ga raje daj meni :P

Anywho, jedri se ne moeta okrušiti zaradi pokrova, kaj drugega pa se ne more zgoditi saj ni premikajočih delov. Edino če ti je odletel kak uporček oz. kondenzator na spodnji strani. A je malo verjetno. Če bi padel na kak rob z SMD elementom ja, na preprogo pa ne.

Tr0n ::

Ce sem prav razumel, je tale G-0 stepping novejsa "verzija" Q6600, ki po defaultu laufa na manjsi voltazi, SLACR je pa produkcijska koda za skatli, ki ti pove, da gre za G0 izvedenko?

PrimozR ::

Ja. Ampak to s tole temo nima veze. če te pa zanima, pa ja. Poraba je precej manjša, navijajo pa se tudi bolje. Podobno so G0 stepping tudi E6x50 proci.

Pesimist ::

Torej se definitivno ne splaca Phenma z odprtim mnozilnikom nabavlat al kak? Sicer tolko o pravem in nepravem 4 coru :\ .

M-XXXX ::

G0 se bolj splača (oziroma Q6600)

Cveto ::

Sprocesorjem ne bo nič hudega tudi če pade iz veliko večje višine. Te stvarce so precej trdne, še najbolj bi mu lahko škodila statična elektrika.

wisky ::

Meni je padel z 20cm na preprogo, nič se ni odlomilo in vas vprašam če se je lahko kaj poškodovalo da nabi deloval?

Ziga Dolhar ::

Ja, lahko se je.
https://dolhar.si/

Rippy ::

Mislim da če bi ti padel s 5m na tepih nebi smelo bit problema, sicer ne zdej metat procerosje okoli. Vsi nežni deli so trdo zapakirani in vrjetno zdrži dosti visoke pospeške, za razliko od starejših procesorjev tam so bile nožiče velik problem.

PrimozR ::

wisky pa kaj e delaš budalo? 2x sem že napisal da se ne mroe poškodovati :\

Phenoma z odklenjenim množilnikom ne bo še kar lep čas. To bo namreč FX procesor. Naj bi prišli v Q1 2008 a glede na to, kakšne težave ima AMD s frekvenco (še 2,6 GHz je težko dobalvjiv), sem kar malo skeptičen. Bo treba narest respin silicija :)

In ne, ne splača se nabavljait Phenoma. Edino če imaš AM2 plato (ampak res dobro), pa še v tem primeru bo rahlo bremzan. Am2+ ima namreč višji bandwidth.

x45 ::

Malo nemščine- tale je mel oba pa pravi da je agena 2200 mhz boljša od quada q6600 2400 mhz ( monolitno jedro x4 pač ):

Also ich kann meinem Vorredner nicht zustimmten! Diese CPU zieht meinen OC-Q6600 gnadenlos in Crysis ab! Cad anwendungen und die CS von Adobe laufen besser.... ich bereue es ein bischen, dass ich mir den Intel geholt habe... aber naja der läuft auch Bombe... Bei neueren Programmen und Spielen zieht der AMD den Q6600 auf 2600MHz gnadenlos ab und das mit einem nahezu gleichen Restsystem! (4gb ram & geforce 8600 gts) Ich hasse es zu lesen wie Intel Fans einfach son Müll schreiben! Leider habe ich im Moment kein Geld mir den zuzulegen ;-) Aber mein nächster Rechner wird auf jedenfall wieder ein AMD...!



http://www.alternate.de/html/product/us...

M-XXXX ::

Hahahaha! Če on pravi pa sigurno drži! Daj linke, dokaze! DO zdaj se je pokazalo da AMD nima niti malo možnosti (počasnejši, bolj se greje, večja poraba, manj se navija,...)

Rippy ::

M-XXXX pomemben je price-preformance ratio in v cenovnem razredu kjer se proda največ procesorjev je ševedno konkurenčen in upam da bo tudi kmalu v višjem saj je to zelo dobro za potrošnike. Glede overclocka, vsak nebo šel navijat procesor tudi če ve kako ker v končni fazi niti ni tako pomembno razen če ti je lepo imeti par pik več v 3d Marku, za igre je najbolj pomembna grafična kartica in vsi boljši 3d pogoni to izrabijo dokler procesor ni bottleneck, in razen če ga kupuješ za 100€ nebo.

PrimozR ::

Rippy Phenomi so nekaj dražji od Intel procov. Rešujejo jih samo cenjše plate. Itak ima pa večina folka že Intel platformo. Zdajle zame ni dileme - Q6600. Če bi šel v večjo nadgradnjo (še plata), bi pa verjetno šel na Yorkfielda. SIcer bi pa itak kupil dvojedrnika. Trenutno E6750. Ali pa Wolfdale-a (E8400 ali pa E8600). Kaj pa bo pokazal AMD z Agena X2 pa moramo še počakati.

pozitron ::

x45 nevem zakaj limaš po vseh temah te linke od enga kurčevga nemca. Ne govorim, to zato ker mam sam q6600, ampak vse teste ki sem jih videl, prebral (anadtech ma kr obširnega naprimer), vsepovsod AMD spuši, pravtako pa v ceni. Jebeš potem še monolitna jedra, clock to clock je počasnejši od intel quad. Pa nehi že res vsepovsod te ene in iste stavke copy paste-at, brez vsakih testov, kar neki na pamet govort. Drgač se mi jebe tut, če bi bil hitrejši, hvala bogu za konkurenco, samo pač temu ni tako. Mogoče, če bodo ceno spustil kmalu, se bo zaradi price/performance splačalo kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

AapocalypseE ::

Še malo pa pride Yorkfield fantje, ki se ga da spravit 4000MHz+ z zračnim hlajenjem, tak da AMD res nima šans proti Intelu! 8-)

destroyer2k ::

davidx300

Pusti pa je tako sem jaz naredil. Ko vem da sem tudi nekej tukaj prebral da je eden nemc dobil iste rezultate (pri crysis) z 4 jedrnim amd in crossfire 3870 proti qx6800 in sli geforce 8800gtx. Samo je pa naredo majhno napakco katero se vidi da nima pojma tist o tem. Ker največja fora je da ni mogel dobiti iste rezultate ker crysis še ne podpira crossfire in tako so vsi kateri so to prebrali vidli da je krneki.

M-XXXX ::

Tr0n ::

Heh, 5.34 GHz. Crazy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

kmetek ::

M-XXXX kar privošči AMDju slabo, boš videl kaj se bo zgodilo če se AMD ne vrne...doba P4 NETBURST shit in visoke cene.

destroyer2k ::

kmetek

Niti ne ker če vzamemo za primer q6600 ta je bila cena tudi nabita zelo veliko da te glava bolela. Pa niso imeli nobene konkurence takrat v 4 jedrnem in os vseeno spustili tako nisko ceno. Pa drugače dobe p4 ne vrjamem da bo pa tudi glej kako tehnologijo hoče intel uveljavit v naslednih 3-5 let. Napiš na youtube intel 80 cores.

jype ::

Ceno so seveda spustili zato, ker jih je opteron v to silil. Ker je opteron še vedno boljša platforma za razmeroma specifične naloge, kar pomeni, da bodo opteroni zelo verjetno še vedno večali svoj strežniški delež.

M-XXXX ::

M-XXXX kar privošči AMDju slabo, boš videl kaj se bo zgodilo če se AMD ne vrne...doba P4 NETBURST shit in visoke cene.

Kako da si pa zdaj prijavljen kot kmetek?:D
Sem slučajno napisal da hočem da AMD propade? Zavedam se kaj bi bilo če bi imel Intel popolen monopol, kar pa se najbrž ne bo zgodilo. Zanimivo bi bilo da bi IBM kupil AMD in se s tem podal na desktop trg>:D

Pesimist ::

Sej nebos vedo, da so visoke cene in niski performanci ker nebo primerjave :D

PrimozR ::

Jah da bodo cene visoke se bo vedlo ane :> Performance pa tko-tko. V primerjavi s starimi časi bi se verjetno bolj počasi višal. Sicer pa če AMD propade in ga kupi IBM (in spremeni ime), dobimo 2. Big Blue-ja :D Se ej pa že govorilo, da če AMD propade, Intel zaradi protimonopolnih zakonov leti na kose.

JIM22 ::

medena - kmetek - tedy: a nisi ti rekel da greš na intela? In mislim da si neki omenjo da ga imaš doma?

Drugač pa vidim da ti gre nazaj na otročje. Stoj za enim nickom!!!!:\
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817497 (5518) x45
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254500 (29958) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866653 (4705) Vuli
»

Comp do 300 € (za pisarno, microATX?)

Oddelek: Kaj kupiti
452921 (2370) steev
»

Nov HI-end PC

Oddelek: Kaj kupiti
331668 (1668) AapocalypseE

Več podobnih tem