» »

USB dvojno napajanje

USB dvojno napajanje

Golden eye ::

Imam Zunanji trdi disk WD Passport2 in disk ima napajanje preko usbja. Nažalost more bit kabel dolg le 20 cm, če je več kot to pol ne dela. Zdej sem pa slišu da se kup en kabl : USB "two to one" kabel ali USB z dvojnim napajanjem.

Kje lahko to kupim in koliko stane??

Golden eye ::

tole bi blo fajn če bi se dal v slo dobit, pa če dela pol disk na usb kablu dolgmu 3 metre? A pa če kakšno drugo stvar prklopm pol gor na ta "power" usb, če lahko kej uničm al je to le bl stabilna linija - voltaža?
še link: klik

Spajky ::

To je le bolj stabilna in dovolj močna +5V linija, ker pri tebi je zgleda problem ko ta tvoj disk potegne "špico" štroma ko zavrti disk in na daljšem kablu malo preveč pade napajanje; seveda lahko na taki napajani podaljšek daš tudi kaj drugega; rešitev je lahko tudi napajani USB2.0 Hub na strani diska, ki je pol direktno v ta hub vklopljen, kabla vmes kompa in huba pa pol kolk hočeš/rabiš, če je kvaliteten 8-) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

rfmw ::

Imam WD Passport 250GB, napajan iz USB.

Da ti disk ne dela z daljšim kablom, ni kriv kabel, ampak PC!

Npr. pri meni dela Passport tako s priloženim kratkim kablom (predvsem za notebook), kakor tudi 2m kablom (od fotoaparata Canon) in notranjim podaljškom v ohišju velikega PC-a. Fora pa je, da pri bratu ni delal Passport niti s kratkim kablom niti z dolgim kablom (veliki PC).

Jaz bi rekel, da imaš problem v PC-u. Morda tudi v dolgem kablu, vendar bi vseeno rekel, da ima večjo krivdo slab USB na PC-u.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

DominusSLO ::

Z WD passportom, sem tudi sam že imel take težave. Brez podaljškov pa je povsod delal.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119453 (18612) Han
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475457 (3033) Bevcan
»

2,5" zunanji disk in napajanje preko USB

Oddelek: Strojna oprema
71359 (1226) matonson
»

WD passport 320 Gb

Oddelek: Strojna oprema
191498 (1148) 69charger
»

Problem z USB Mass Storage

Oddelek: Strojna oprema
61195 (1108) ender

Več podobnih tem